جشنواره تابستانی هشبان شروع شد. سرویس دستگاه های ماینر برند Whatsminer و Antminer با تخفیف ویژه برای مشتریان جدید و خدمات ویژه برای همراهان قدیمی

بیت مین ؛ شرکت تولید ماینر Bitmain

بیت مین ؛ شرکت تولید ماینر Bitmain

شرکت نرم افزاری بیت مین از پیشگامان محبوب در زمینه تولید دستگاه‌های تخصصی ماینر برای استخراج بیت کوین از جمله اسیک ماینر است. شرکت‌های فعال در این حوزه مانند Bitmain توانستند با فراگیری و ترویج بیشتر رمز ارزها در جوامع جهانی توجه بسیاری از کاربران و سرمایه‌گذاران را به خود جلب کنند. در این مقاله علاوه بر معرفی بیت مین، موضوعاتی از قبیل خدمات شرکت، راه‌های درآمدزایی، آینده پیش رو و سایر موارد را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم. اگر از علاقه‌مندان یا سرمایه‌گذاران حوزه استخراج ارز دیجیتال و خرید ماینر هستید؛ در ادامه با هشبان همراه باشید.

معرفی شرکت بیت مین

بیت مین (Bitmain) از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده و توزیع کننده دستگاه‌ ماینر و تجهیزات ماینینگ ارز دیجیتال در جهان است. این شرکت از سال 2013 به عنوان یکی از بزرگ‌ترین موسسات فعال در صنعت ماینینگ و تجهیزات مربوط به آن راه‌اندازی شد. بیت مین نقش مهمی در سازمان‌دهی و استخراج صنعتی بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها دارد. شناخت و کسب اطلاعات درباره این شرکت درک پشت پرده و نیروهای درگیر در اقتصاد رمز ارزها را ساده‌تر می‌کند.

bitmain miner - بیت مین ؛ شرکت تولید ماینر Bitmain

کمپانی هولدینگ بیت مین تکنولوژی (BitMain Technologies) به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و فروشنده تجهیزات استخراج بیت کوین دنیا شناخته می‌شود. این کمپانی در سپتامبر سال گذشته، یک پیش‎‌نویس برای عرضه عمومی در بازار سهام هنگ کنگ ارائه داد. با توجه به پیش‌نویس بودن این طرح بیت مین بارها شاهد حذف یا تغییر تعداد سهم‌ها و وعده‌ها بوده‌ایم. دفترچه پیش‌نویس که «برنامه ثابت» خوانده می‌شد، 438 صفحه داشت؛ تعداد سهام جدید، زمان شروع طرح و تخمین‌‎های قیمتی سهم‌ها نیز چندین بار عوض شد.

شرکت‌های بیت مین ماینرهای قدرتمندی برای ماین بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال قابل استخراج تولید و عرضه کرده است. هدف اصلی توسعه‌دهندگان بیت مین تولید تجهیزات کم مصرف و قدرتمند برای استخراج کنندگان فعال در این حوزه است. حتی برخی از کارشناسان معتقدند که دستگاه‌های ماینر باکیفیت شرکت بیت مین نقش مهمی در رشد و ترویج صنعت استخراج ارز دیجیتال داشته‌اند. همین موضوع  موجب شده بیت مین در دسته سازمان‌ها کاربردی بازار ارز دیجیتال قرار بگیرد.


بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع دستگاه ماینر


خدمات شرکت بیت مین

اما این شرکت فعال در حوزه استخراج چه خدماتی را به کاربران خود ارائه می‌دهد؟ شرکت بیت مین از ابتدای تاسیس خود در سال 2013، درآمد زیادی به دست آورد. طبق طرح پیش‌نویس، شرکت بیت مین در شش ماه اول سال گذشته، 2.85 میلیارد دلار درآمد کسب کرد که 1.1 میلیارد آن EBITDA یا درآمد خالص بدون سود، مالیات و استهلاک و هزینه بوده است. این شرکت در فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال مشارکت دارد و مقدار مشخصی سرمایه را تنها به منظور فعالیت در این حوزه جذب کرده است.

بیت مین سخت‌افزارهای هوش مصنوعی (AI) را نیز به کار گرفته؛ اما سهم اصلی درآمد (94%) در طول این دوره، از فروش ابزار و تجهیزات استخراج بیت کوین به دست آمده است. در شش ماهه اول سال 2018، بیت مین حدود 2.68 میلیارد دلار سخت‎ افزار فروخت؛ آن هم در بازاری که تحت تاثیر کاهش قیمت بیت کوین بود.

جالب است بدانید که شرکت Bitmain در سایر حوزه‌های مرتبط به ارزهای دیجیتال هم فعالیت دارد. بیت مین به عنوان مالک و مدیر استخر استخراج انت پول شناخته می‌شود؛ Antpool یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین استخرهای استخراج جهان است. علاوه بر آن شرکت Bitmain در سایر پلتفرم‌های محبوب حوزه ارز دیجیتال مانند BTC.com و سرویس استخراج ابری Hashnest نقش مدیریتی دارد.


بیشتر بخوانید: دامیننس بیت کوین (Bitcoin Dominance) چیست؟ اهمیت و کاربرد آن در بازار کریپتو

دامیننس تتر (Tether Dominance) چیست؟ تاثیر دامیننس تتر بر روند بازار

خواندن
اسیک ماینر (ASIC Miner) چیست؟

هاوینگ بیت کوین چیست؟ هر آنچه باید درباره هاوینگ بیت کوین بدانید


درآمدزایی شرکت بیت مین

نمودارهای کمپانی بیت مین طی دو نیمه سال 2017، نتایج کاملا متفاوتی را در زمینه تکنولوژی استخراج بیت کوین نشان می‌دهند. در نیمه اول سال، بیت مین 221 میلیون دلار ماینر فروخت که بیشتر از فروش کل آن برای سال 2016، اما کمتر از 10% فروش سال 2017 بود. اما طبیعی است که در طول نیمه دوم سال، وضعیت بهتر شد. طی آن ماه‌ها قیمت بیت کوین از 2500 دلار به 15000 دلار رسید.

بیت مین آمار و نمودار ماهانه ارائه نمی‌دهد؛ بنابراین امکان بررسی حساسیت فروش سخت‌ افزار نسبت به قیمت بیت کوین (امسال) ممکن نیست. برای مثال نمی‌توانیم متوجه شویم که آیا بعد از افت قیمت بیت کوین، فروش کاهش یافته یا در طول کل این دوران، میزان تقاضا ثابت باقی مانده است.

bitmain finantial planning - بیت مین ؛ شرکت تولید ماینر Bitmain

همانطور که گفتیم، این شرکت خدمات مربوط به حوزه ماینینگ ارز دیجیتال مانند فارم استخراج (Mining Farm) و استخر استخراج (Mining Pool) را به اشخاص ثالث نیز ارائه می‌دهد. در واقع ابزار و خدمات مورد نیاز در مزارع استخراج توسط Bitmain در اختیار افراد قرار می‌گیرد. خدمات در زمینه استخرهای ماینینگ نیز به صورت مشارکتی توسط این شرکت و سایر کاربران انجام می‌شود. در نهایت سود حاصل از استخراج ارز دیجیتال با توجه به فاکتورهای مختلف بین افراد شرکت کننده تقسیم می‌شود. با این حساب می‌توان گفت که به‌کارگیری هر دو روش درآمد ثابتی را برای شرکت بیت مین به همراه دارد.

آینده شرکت بیت مین

با توجه به فاکتورهایی از جمله سلامت مالی منابع شرکت، دسترسی به برق ارزان در کشور چین، توانایی برای به‌کارگیری تکنولوژی‌های نوین، عملکرد بهتر نسبت به برندهای رقیب، بیت مین می‌تواند نقش مهمی در آینده صنعت استخراج و بازار بیت کوین داشته باشد. با این حال نتایج حاصل از فعالیت‌های اخیر این شرکت عملکرد بسیار مختصر و معمولی آن را نشان می‌دهند. طبق گزارشات اعلام شده، شرکت Bitmain در نیمه اول سال، تنها صد میلیون دلار درآمد داشته است. در حالی که این شرکت سال قبل طی بازه زمانی مشابه، چیزی حدود صد و پنجاه و هشت میلیون دلار درآمد به دست آورده بود.

تولید و فروش GPU مخصوص استخراج بیت کوین توسط بیت مین

هنگام معرفی و شروع استخراج بیت کوین در جوامع جهانی، افراد به راحتی می‌توانستند با کامپیوترهای شخصی خودشان در فرآیند ماینینگ بیت کوین مشارکت داشته باشند و سود به دست آورند. فناوری مورد علاقه ماینرها برای استخراج ارزهای دیجیتال طی آن دوره کارت‌ گرافیکی (Graphical Processing Unit – GPU) بود. ساختار قابل برنامه‌ریزی و ویرایش کارت‌های گرافیکی استفاده و توسعه‌ آن‌ها را بسیار راحت کرده است.

به عنوان مثال GPU قابلیت اجرا بر روی لپ‌تاپ، تلفن همراه و حتی کنسول بازی را دارد. NVIDIA و AMD به عنوان معروف‌ترین برندهای کارت گرافیک شناخته می‌شوند. با افزایش قیمت بیت کوین، فراگیری ارزهای دیجیتال در جوامع و بالا رفتن تقاضا برای ماینینگ، فروش کارت‌های گرافیکی هم افزایش قابل توجهی را تجربه کرد.

mining bitcoin 2 - بیت مین ؛ شرکت تولید ماینر Bitmain

همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد؛ بیت مین اولین بار در سال 2013 تاسیس شد و در حال حاضر روش‌های متفاوت و متنوعی برای کسب درآمد دارد. اما شناخت بیت مین به چه دلیل حائز اهمیت است؟ بررسی رویکرد شرکت بزرگی مانند بیت مین به ارزهای دیجیتال می‌تواند پیش‌بینی روند و جایگاه بازار رمز ارزها در آینده را برای شما آسان‌تر کند. جالب است بدانید که بیت مین تولید و عرضه چیپ‌های مخصوصی را در دستور کار قرار داده است؛ این تجهیزات به صورت اختصاصی برای استخراج بیت کوین طراحی شده‌اند. چیپ‌های پیشرفته شرکت Bitmain که عموما برای استنخراج بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اسیک ماینر (Specific Integrated Circuits – ASIC) نام دارند.


بیشتر بخوانید: بررسی انت ماینر R4 ؛ ماینر ساکت خانگی بیت کوین

معرفی دستگاه ماینر Antminer S19j Pro

خواندن
بررسی مشخصات دستگاه انت ماینر بیت مین S17

معرفی ماینر M50 و معرفی ماینر M53S و M50S از سری 50 واتس ماینر


بیت مین و فروش دستگاه‌های ماینر  ASIC

از آنجایی که اسیک ماینرها تنها برای انجام یک فرآیند مشخص طراحی و ساخته شده‌اند؛ عملکرد بسیار دقیقی دارند. همین موضوع موجب شده تا دستگاه‌های ماینر ASIC گزینه کارآمدتری برای استخراج ارزهای دیجیتال خصوصا بیت کوین باشند. به طور کلی استخراج کنندگان طی فرآیند ماینینگ با استفاده از قدرت پردازشی تجهیزات تخصصی خود سعی دارند معادلات پیچیده ریاضی را در سریع‌ترین زمان ممکن حل کنند.

کاربری که پیش از سایر استخراج کنندگان به جواب درست برسد، مقدار مشخصی از ارز دیجیتال بومی شبکه را به عنوان پاداش دریافت می‌کند. بنابراین می‌توان خرید دستگاه‌های ماینر و سرمایه‌گذاری در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال را روشی برای کسب درآمد منفعل در نظر گرفت. بسیاری از افراد به همین دلیل صنعت ماینینگ رمز ارزها را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آشنایی با نحوه محاسبه درآمد حاصل از استخراج ارزهای دیجیتال مطالعه مقاله «میزان درآمد ماینرها و نحوه محاسبه درآمد ماینینگ» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

سیستم‌های اسیک ماینر سراسر جهان توزیع شده‌اند و عموم مردم می‌توانند با خرید آن‌ها فعالیت خودشان را در حوزه استخراج رمز ارزها شروع کنند. البته کشورهایی هستند که قوانین و محدودیت‌های خاصی را برای افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال در نظر گرفته‌اند. بنابراین بهتر است پیش از هر گونه اقدام جدی، تمام جوانب را بادقت بسنجید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که شما همچنان می‌توانید با استفاده از کارت‌های گرافیکی در فرآیند ماینینگ بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال مشارکت کنید؛ اما ساختار کلی رمز ارزها به گونه‌ای طراحی شده است که با گذشت زمان و استقبال بیشتر کاربران، میزان سختی شبکه نیز افزایش یابد.

همین موضوع موجب شده تا کاربرانی که از تجهیزات پیشرفته‌تری مانند اسیک ماینرها استفاده می‌کنند، شانس بیشتری برای استخراج موفق و کسب پاداش داشته باشند. دستگاه‌های اسیک هش ریت یا قدرت هش قابل قبولی را در اختیار شما قرار می‌دهند. به طور کلی مزیت‌های رقابتی اسیک ماینرها بسیار بیشتر از سایر دستگاه‌های ماینر است و شرکت‌های زیادی این محصول را تولید نمی‌کنند.


بیشتر بخوانید: بررسی انت ماینر T15


تولید انت ماینر توسط بیت مین

بیت مین همواره در حال توسعه و به‌روزرسانی فناوری‌های خود است. این شرکت همچنین توانست فهرست جدیدی از ماینرها به نام انت‌ماینر (Antminer) را تولید کند. در واقع این محصول در نتیجه تقاضای رو به افزایش کاربران برای خرید ماینینگ ریگ‌ها و عدم رضایت از تاخیر دریافت سود حاصل از استخراج طراحی و ساخته شد. فعالیت موازی انت ماینرها، دسترسی و جریان هوا را راحت‌تر کرده است. انت ماینرها ویژگی‌های مثبت بسیاری را به کاربران خود ارائه می‌دهند به عنوان مثال این تجهیزات مصرف انرژی بسیار کمی دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انت ماینرها مطالعه مقاله آموزشی «عیب یابی و تعمیرات ماینر ؛ راهنمای کاربردی» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

طبق پیش‌بینی صورت گرفته توسط پیش‌نویس بیت مین، افزایش کاربرد هوش مصنوعی در این حوزه نیز ممکن است. بعضی از متخصصان فعال در این حوزه معتقدند که هوش مصنوعی در آینده کاربردی گسترده و واقعی خواهد داشت؛ اما مدارک و شواهد خود بیت مین، این موضوع را نشان نمی‌دهند. شرکت Bitmain، بزرگترین و پیشروترین در حوزه تولید و فروش دستگاه‌های ماینر است.

این شرکت با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌ها پیش از رقبای خود، کارت‌های گرافیک و ماینرهای بیت کوین را با مصرف انرژی کمتر و قدرت پردازش بیشتر تولید می‌کند. علاوه بر آن بیت مین قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی محصولات خود را بهبود ببخشد. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم در صورت نیاز به خدمات تخصصی تعمیر دستگاه‌های ماینر و ارتباط مستقیم با متخصصان حرفه‌ای فعال در این حوزه به سامانه آنلاین تعمیرات ماینر گروه هشبان مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار