مشاوره خرید ماینر و نگهداری

مشاوره خرید و نگهداری ماینر

مشاوره خرید ماینر قانونی

مهم‌ترین ابزار ورود به حوزه ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال، دستگاه ماینر است. دستگاه‌های ماینر از برندهای متنوع با قدرت پردازشی مختلفی در بازار موجود هستند؛ همین امر خرید ماینر قانونی متناسب با شرایط هر شخص را دشوار کرده است. 
انتخاب بهترین ماینر جهت شروع فرآیند استخراج یا گسترش آن، نیازمند دانش تخصصی درباره ویژگی‌های هر یک از دستگاه‌های ماینر است. در صورتی که در ابتدای این مسیر هستید و اطلاعات کافی از بازار ارزهای دیجیتال ندارید، می‌توانید از مشاوره خرید ماینر که توسط تیم متخصص هشبان ارائه می شود، استفاده کنید. 
پس از خرید ماینر نیز باید نکات مربوط به عیب یابی و تعمیرات ماینر را بدانید؛ چرا که برخی از مشکلات به راحتی توسط دارنده ماینر قابل حل هستند. اما برای رفع مشکلات اساسی‌تر یا مواردی که نیاز به تجهیزات پیشرفته دارد؛ بهتر است از کارشناسان خبره فعال در این حوزه کمک بگیرید. 
 
تلفن ارتباط مستقیم سریع با کارشناسان: 02191304343

سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به صنعت استخراج باید هنگام خرید دستگاه ماینر نهایت دقت را داشته باشند؛ چرا که خرید قانونی ماینر یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین تصمیمات آن‌ها است. در ادامه نکاتی که باید هنگام انتخاب و خرید ماینر در نظر بگیرید؛ با هم مرور می‌کنیم.

راهنمای خرید ماینر

با توجه به پیچیدگی فرآیند استخراج و ساختار تخصصی ماینرها، بسیاری از علاقه‌مندان اطلاعات درستی از این تجهیزات ندارند. با این حساب هنگام خرید ماینر در نظر گرفتن چه نکاتی لازم و ضروری است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید قانونی ماینر و نگهداری دستگاه ما را همراهی کنید.

1. تحقیق درباره دستگاه و قابلیت‌های تخصصی آن

به طور کلی قبل از خرید هر محصولی بهتر است درباره ساختار کلی، ویژگی‌ها و قابلیت‌ها آن، تحقیقات لازم را انجام دهید. دستگاه‌ ماینر هم از این قاعده مستثنی نیست. در واقع شما باید قبل از خرید ماینر درباره ارز دیجیتال مورد نظری که قصد استخراج آن را دارید؛ تصمیم‌گیری کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که اسیک ماینرها بر خلاف کارت‌های گرافیکی، قابلیت استخراج تمام ارزهای دیجیتال را ندارند. ساختار اسیک ماینر به گونه‌ای طراحی شده‌ است که تنها قابلیت استخراج ارزهای دیجیتال دارای یک الگوریتم اختصاصی را در اختیار شما قرار می‌دهد. به عنوان مثال بیت کوین از الگوریتم اجماع اثبات کار پیروی می‌کند؛ با این حساب برای استخراج بیت کوین، ماینر سازگار با الگوریتم SHA-256 احتیاج دارید.

2. محاسبه میزان سودآوری

هدف اصلی افراد هنگام سرمایه‌گذاری در صنعت ماینینگ، کسب سود و درآمد است. بنابراین نمی‌توان اهمیت میزان برق مصرفی و قدرت پردازشی دستگاه را نادیده گرفت. حتما پیش از خرید ماینر میزان سودآوری دستگاه را در نظر بگیرید. آیا خرید و شروع فرآیند استخراج با توجه به هزینه‌های جانبی برای شما به صرفه آست؟ مطالعه مقاله «درآمد استخراج بیت کوین» شما را به درک بهتری از نحوه محاسبه میزان سودآوری استخراج می‌رساند. در حالت کلی هزینه خرید دستگاه، سختی شبکه بیت کوین و قیمت آن همواره میزان سودآوری استخراج را تحت تاثیر قرار می‌دهند. ماشین‌ حساب‌های استخراج آنلاین، محاسبه دقیق درآمد دستگاه ماینر را امکان‌پذیر کرده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مقاله «میزان درآمد ماینرها و نحوه محاسبه درآمد ماینینگ» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

3. انتخاب نوع دستگاه ماینر

دستگاه‌های ماینر انواع متفاوتی دارند. همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد، شما با اسیک ماینرها تنها قادر به استخراج تعداد محدودی از ارزهای دیجیتال هستید. از سوی دیگر ماینرهای GPU، قابلیت استخراج انواع مختلف ارزهای دیجیتال را در اختیار شما قرار می‌دهند. برای درک بهتر ساختار و قابلیت‌ ماینرها مقاله «آشنایی با انواع دستگاه ماینر» را مطالعه کنید. اما با توجه به استقبال سرمایه‌گذاران از صنعت ماینینگ و افزایش میزان سختی شبکه، استخراج با تجهیزاتی مانند CPU و GPU دیگر مقرون به صرفه نیست. بسیاری از استخراج‌ کنندگان بعد از مشاهده تغییر و تحولات اخیر، اسیک ماینر خریداری می‌کنند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب نوع و خرید ماینر قانونی، شرایط بازار و اولویت‌های شخصی خود را در نظر بگیرید.

4. میزان صدا و حرارت تولیدی ماینر

ماینرها معمولا هنگام مشارکت در فرآیند استخراج، صدا و حرارت زیادی تولید می‌کنند. آیا مکان مناسبی برای نصب و نگهداری ماینر دارید؟ پیش از خرید ماینر، حتما مطمئن شوید که محیط نگهداری ماینرها در برابر صدا و حرارت تولیدی دستگاه مقاوم است. علاوه بر آن ماینرها برای مدیریت گرمای تولیدی و تهویه هوا، سیستم‌ خنک کننده قوی نیاز دارند. در واقع افزایش دمای محیط نگهداری ماینر می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی جدی دستگاه شود. البته شما همواره می‌توانید برای تعویض و تعمیر ماینر از هشبان کمک بگیرید. از سوی دیگر کارشناسان ویراماینر، تمام خدمات تخصصی مربوط به راه اندازی فارم استخراج را تحت پوشش قرار می‌دهند؛ برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5. بررسی شرکت تولیدکننده و خرید ماینر از مراکز معتبر

شرکت‌های مختلفی دستگاه‌های ماینر تولید می‌کنند؛ هر یک از این محصولات ویژگی و قابلیت‌های اختصاصی خودشان را دارند. آیا دستگاه تمام قابلیت‌ها مورد نظر شما را دارد؟ بعد از مقایسه شرکت‌های تولیدکننده ماینر با یکدیگر و بررسی‌ دقیق ساختار و قابلیت‌های دستگاه، حتما برای خرید قانونی ماینر به مراکز معتبر مراجعه کنید. با توجه به تعداد کم مراکز فعال در این حوزه، خرید ماینر قانونی کار ساده‌ای نیست. هشبان به عنوان یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیر تخصصی ماینر، خدمات قابل قبولی در زمینه خرید ماینر قانونی هم ارائه می‌دهد. 6. مقایسه قیمت‌ها و گزینه‌های خرید ماینر پیش از خرید ماینر، قیمت‌ها و گزینه‌های مختلف خرید قانونی ماینر را با یکدیگر مقایسه کنید. قیمت و موجودی دستگاه‌های ماینر به دلیل طبیعت پرنوسان بازار ارزهای دیجیتال همواره در حال تغییر است. با دنبال کردن مراکز فروش معتبر ماینر، فرصت‌های خرید ماینر و قیمت‌های مناسب را از دست نخواهید داد.

7. خرید ماینر قانونی با برگه سبز

دستگاه ماینر تنها در صورتی قانونی است که برگه سبز داشته باشد. با توجه به محدودیت‌هایی که اخیرا از جانب سازمان‌های دولتی اعمال شد، شما بدون برگه سبز ماینر قادر به ادامه فعالیت در این حوزه نیستید.‌ متخصصان مجموعه هشبان می‌توانند شما را در فرآیند خرید ماینر قانونی و استاندارد راهنمایی کنند؛ برای دریافت این خدمات تخصصی کافیست با ما تماس بگیرید. علاوه بر آن آزمایشگاه هشبان خدمات مربوط به استانداردسازی ماینر را تحت پوشش قرار می‌دهد. طبق قوانین اخیر دولت، تمام دستگاه‌ها باید گواهی ملی استاندارد ماینر داشته باشند.

8. نگهداری صحیح و سرویس دوره‌ای ماینر

نگهداری دستگاه‌های ماینر کار ساده‌ای نیست. به طور کلی همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد؛ ماینرها برای ارائه عملکرد قابل قبول باید در یک زیرساخت استاندارد نگهداری شوند. علاوه بر آن برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی‌های جدی دستگاه، لازم است ماینر را به صورت دوره‌ای سرویس کنید. اگر قطعات دستگاه با مشکل مواجه شدند؛ با مراجعه به مراکز تعمیر معتبر مانند هشبان اقدامات لازم جهت تعویض و تعمیر قطعات را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید؛ چرا که تعویق تعمیر ماینر و عدم مشارکت در فرآیند ماینینگ می‌تواند ضررهای قابل توجهی را برای شما به همراه داشته باشد. ناگفته نماند که مجموعه هشبان خدمات مربوط به سرویس دوره‌ای ماینر را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

نکات کلی درباره دستگاه ماینر

  • شما برای خرید ماینر و شروع فعالیت خود در صنعت ماینینگ، سرمایه زیادی نیاز دارید و باید صبور باشید. پیشرفت تکنولوژی، تولید دستگاه‌های اسیک، افزایش میزان سختی شبکه و بسیاری از عوامل دیگر فعالیت در حوزه استخراج را به نسبت گذشته سخت‌تر کرده‌اند. بنابراین پیش از خرید ماینر قانونی حتما هزینه‌ها و زمان لازم برای بازگشت سرمایه اولیه را در نظر بگیرید.
  • عوامل متعددی مانند میزان سختی شبکه، قیمت بیت کوین و غیره میزان سودآوری شما از استخراج را تحت تاثیر قرار می‌دهند.
  • حتما پیش از خرید ماینر برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، قوانین و مقررات مربوط به استخراج بیت کوین و برق منطقه را بررسی کنید.

خرید ماینر بیت کوین

بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال، محبوب‌ترین گزینه بین استخراج‌کنندگان است. عموم افراد با توجه به فراگیری و افزایش باور نکردنی قیمت این دارایی دیجیتال به دنبال خرید قانونی ماینر بیت کوین هستند. با توجه به قوانین جدید کشور برای استخراج‌کنندگان، پیش از خرید ماینر بیت کوین تمام اقدامات لازم جهت دریافت مجوزها را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله «استخراج قانونی بیت کوین» را مطالعه کنید. از سوی دیگر عواملی مانند استقبال بی‌سابقه کاربران برای سرمایه‌گذاری در صنعت ماینینگ و افزایش میزان سختی شبکه، شرایط را برای استخراج‌کنندگان سخت کرده‌اند. با توجه به شرایط کنونی بازار، اسیک ماینرها تنها گزینه مقرون‌به‌صرفه برای استخراج بیت کوین هستند. ساختار تخصصی این دسته از تجهیزات باعث شده قیمت بسیار بالایی داشته باشند. خرید ماینر قانونی دارای برگه سبز با مراجعه به مراکز معتبر فعال در این حوزه امکان‌پذیر است.

خرید ماینر دست دوم

تعدادی از علاقه‌مندان صنعت ماینینگ سرمایه اولیه قابل توجهی برای خرید ماینر و شروع فرآیند استخراج ندارند. همین موضوع باعث شده برخی به دنبال خرید ماینر دست دوم باشند. آیا خرید ماینر دست دوم به صرفه است؟ عوامل زیادی مانند اورکلاک ماینر، عملکرد و بازدهی دستگاه را تحت تاثیر قرار می‌دهند. از آنجایی که دستگاه‌های ماینر به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت‌اند، طول عمر مشخصی دارند. کارایی و سوددهی ماینر بعد از گذشت عمر مفید دستگاه ماینر بیت کوین کاهش می‌یابد. حتی در برخی موارد ادامه مشارکت در فرآیند استخراج، صرفه اقتصادی ندارد. البته شما می‌توانید با رعایت برخی نکات، طول عمر مفید دستگاه ماینر خودتان را افزایش دهید؛ برای یادگیری این نکات پیشنهادی کارشناسان مقاله «نکات مهم برای جلوگیری از خراب شد ماینر ؛ افزایش راندمان و طول عمر» مطالعه کنید. خرید ماینر دست دوم تنها در صورتی منطقی است که دستگاه کارایی خود را از دست نداده باشد. هش ریت اصلی‌ترین فاکتور هنگام استخراج بیت کوین است. بنابراین حتما پیش از خرید ماینر دست دوم، سخت‌افزار و هش ریت دستگاه را بادقت بررسی کنید. در حالت کلی خرید ماینر دست دوم کار پرریسکی است. عموم افراد جامعه، اطلاعات دقیقی از دستگاه ماینر و فرآیند استخراج ندارند. همین موضوع باعث شده تا کلاهبرداران به راحتی از عدم آگاهی و آشنایی سرمایه‌گذاران سوء‌استفاده کنند.

مرکز خرید و فروش ماینر در تهران

مراکز خرید و فروش ماینر در تهران نیازهای علاقه‌مندان به استخراج ارزهای دیجیتال را تامین می‌کنند. به دنبال خرید ماینر قانونی مراکزی باشید که کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می‌دهند. با توجه به حساسیت بسیار بالای این تجهیزات، حتما از مراکز معتبر فعال در این حوزه کمک بگیرید. قوانین جدید کشور باعث شده تا تنها استخراج‌کنندگانی که دستگاه ماینر دارای برگ سبز ‌دارند؛ قادر به فعالیت قانونی در این حوزه باشند. توجه داشته باشید که هش ریت بالا، تنها فاکتور تاثیرگذار در میزان سودآوری شما نیست! متاسفانه برخی سرمایه‌گذاران به دلیل عدم آشنایی با روند و جوانب مختلف مربوط به صنعت ماینینگ، دستگاه‌ مناسبی خریداری نمی‌کنند. شما همچنین می‌توانید از تجربیات و نظرات سایر کاربران استفاده کنید.

بهترین دستگاه ماینر

در حقیقت ارائه یک پاسخ دقیق به این سوال کار ساده‌ای نیست. در واقع همواره شاهد تغییر شرایط استخراج‌کنندگان در شبکه هستیم. همانطور که در بخش‌های قبل هم اشاره شد؛ فاکتورهای بسیاری میزان سودآوری شما در فرآیند استخراج را تحت تاثیر قرار می‌دهند. افزایش قابل توجه میزان سختی شبکه بیت کوین باعث شده، بسیاری از دستگاه‌های ماینر قدیمی دیگر گزینه مقرون‌به‌صرفه‌ای برای استخراج نباشند. هزینه‌های جانبی مربوط به زیرساخت، مصرف برق دستگاه و تعرفه برق از جمله سایر مواردی هستند که درآمد ماینر را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در حالت کلی بهترین ماینر دستگاهی است که قدرت پردازشی بالا و مصرف برق کم داشته باشد. با توجه به تجربه چند سال اخیر، دستگاه‌های شرکت واتس ماینر به نسبت سایر برندها عملکرد بهتری دارند و کمتر با مشکلات سخت‌افزاری مواجه می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید ماینر قانونی تمام تحقیقات لازم را انجام دهید و بعد تصمیم بگیرید. همانطور که مشاهده کردید، فعالیت و کسب سود از حوزه استخراج ارز دیجیتال نیازمند دانش و تجربه است. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که بازدهی دستگاه ماینر به مرور زمان کاهش پیدا می‌کند؛ البته به‌روزرسانی مداوم دستگاه مانع کاهش بازدهی ماینر می‌شود. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی برای خرید قانونی ماینر می‌توانید از متخصصان مجموعه هشبان کمک بگیرید.

مشاوره خرید و نگهداری توسط تیم متخصص هشبان

تماس با تعمیرکار