جشنواره تابستانی هشبان شروع شد. سرویس دستگاه های ماینر برند Whatsminer و Antminer با تخفیف ویژه برای مشتریان جدید و خدمات ویژه برای همراهان قدیمی

راهنمای عیب یابی پاور ماینر؛ صفر تا صد

عیب یابی پاور ماینر

راهنمای عیب یابی پاور ماینر به عنوان یکی از بخش‌های اصلی رفع ایرادات در دستگاه‌های ماینر شناخته می‌شود. وظیفه اصلی این قطعه تامین برق مورد نیاز برای ماینر است. در ادامه شما را با روش‌های عیب یابی و تعمیر پاور ماینر بیت مین آشنا می‌کنیم. مطالعه نکات کاربردی این مقاله را به سرمایه‌گذاران فعال در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال پیشنهاد می‌کنیم.

miner power repair - راهنمای عیب یابی پاور ماینر؛ صفر تا صد

پاور ماینر چیست؟

پاور ماینر یا منبع تغذیه (PSU) دستگاهی است که وظیفه تامین برق مورد نیاز برای سخت افزار ماینر را بر عهده دارد. با این حساب می‌توان پاور ماینر را یکی از اصلی‌ترین بخش‌های دستگاه‌های ماینر در نظر گرفت. جریان ورودی متناوب (AC) توسط پاور ماینر به جریان مستقیم (DC) تبدیل می‌شود. در واقع خروجی مناسب برای دستگاه‌های ماینر، جریان مستقیم است.

Power S19 Pro scaled 1 - راهنمای عیب یابی پاور ماینر؛ صفر تا صد

به بیان ساده‌تر منبع تغذیه طی فرآیند استخراج با دریافت الکتریسیته برق شهری، آن را به جریانی مناسب برای ماینرها تبدیل می‎‌کند. در ادامه مباحثی از جمله علل، انواع و روش‌های تعمیر و عیب یابی پاور ماینر را با جزئیات بیشتر مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم. شما به راحتی می‌توانید با توجه به نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، مشکلات رایج و احتمالی پاور ماینر بیت مین را شناسایی و برطرف کنید. البته در صورت بروز مشکلات جدی‌تر در منبع تغذیه برای ارتباط مستقیم با کارشناسان هشبان درخواست خود را در بخش خدمات تعمیر ماینر ثبت کنید.

عیب یابی پاور ماینر

اما چه عواملی موجب خرابی پاور دستگاه ماینر می‌شوند؟ دلایل اصلی بروز مشکل در منبع تغذیه دستگاه‌ها ماینر از دید کارشناسان عبارتند از:

 • تغییر نوسانات برق ناشی از رعد و برق، افزایش یا افت ولتاژ و تغییر فرکانس برق ورودی می‌تواند خرابی پاور ماینر را با خود به همراه داشته باشد.
 • عدم اتصال درست و مستحکم پاور به دستگاه یا عدم استفاده از دسته سیم استاندارد ماینر از جمله عواملی هستند که موجب خرابی پاور ماینر می‌شوند.
 • در برخی موارد وجود مشکل در مدار داخلی منبع تغذیه، منجر به خرابی پاور ماینر می‌شود.
 • دما بالای این قطعه نیز مشکلاتی از جمله خرابی زود هنگام پاور ماینر را با خود به همراه دارد.
 • استفاده از محفظه‌های غیر استاندارد به منظور کاهش صدای دستگاه می‌تواند مانع تهویه مناسب و داغ کردن ماینر شود. بنابراین محل نگهداری و استفاده از تجهیزات خنک ‌کننده‌ مناسب برای انتقال گرمای دستگاه، همواره حائز اهمیت است.

بررسی انواع خرابی پاور ماینر (منبع تغذیه)

طبق گزارشات کاربران و کارشناسان فعال در حوزه تعمیر دستگاه‌های ماینر ارز دیجیتال انواع خرابی‌ها و متداول‌ترین مشکلاتی که در پاور ماینرها دیده می‌شود، عبارتند از:

 • روشن نشدن ماینر
 • وجود اتصالی در پاور ماینر
 • افزایش و کاهش ناگهانی ولتاژ پاور
 • خرابی سیستم خنک ‌کننده و فن‌های پاور ماینر
 • خراب یا فرسوده شدن سیم‌ پیچ پاور
 • سوختن یا خراب شدن فیوز داخلی پاور ماینر
 • فرسوده یا سوختن قطعات داخلی پاور ماینر مانند خازن‌، ترانزیستور، دیود، آی سی و مقاومت

در صورت مواجهه با مشکلاتی مانند روشن نشدن ماینر یا ری ‌استارت شدن مکرر و خود به خودی دستگاه، منبع تغذیه به تعمیر نیاز دارد. پس از شناسایی انواع و دلیل اصلی مشکل پاور ماینر، نوبت به پیاده‌سازی راه‌حل‌های پیشنهادی کارشناسان می‌رسد. اگر منبع تغذیه دستگاه ماینر شما نیز با مشکل مواجه شده است، ویدئوی آموزشی زیر را بادقت تماشا کنید.

راهنمای عیب‌ یابی پاور ماینر (منبع تغذیه)

پاور ماینر یا همان منبع تغذیه به عنوان یکی از اصلی‌ترین قطعات دستگاه‌های ماینر، وظیفه انتقال جریان برق به ماینر را برعهده دارد. روشن بودن مداوم و مصرف بالای برق به عنوان ویژگی‌های اصلی پاور ماینر شناخته می‌شوند. همین موضوع موجب شده تا سازندگان همواره به دنبال طراحی و ساخت بهترین پاور ماینرها با مصرف بهینه برق و عمر بالا باشند.

خواندن
آموزش اتصال انت ماینر S17 Pro و S17

با این حال منبع تغذیه ماینر نیز درست مانند سایر قطعات الکترونیکی گاهی با مشکل مواجه می‌شود. نگران نباشید چرا که بسیاری از این مشکلات با استفاده از چند راهکار ساده قابل حل هستند. برای بررسی دقیق‌تر راه‌حل‌ها پیشنهادی تعمیرکاران ماینر برای رفع مشکلات پاور ماینر در ادامه با ما همراه باشید.

بررسی ولتاژ

ولتاژ ماینر در حال فعالیت نباید از ولتاژ دستگاه هنگام شروع فرآیند استخراج کمتر باشد. در واقع ولتاژ شروع، حداقل ولتاژ مورد نیاز برای دریافت از پریز برق و روشن شدن دستگاه ماینر است. فعالیت پاور در صورت کمتر بودن ولتاژ ورودی از ولتاژ شروع متوقف می‌شود و همین موضوع از روشن شدن دستگاه ماینر جلوگیری می‌کند.

مقدار ولتاژ در کشورهای گوناگون، متفاوت است. در بیشتر کشورها ولتاژ تک ‌فاز 110، 220 یا 240 است. برای مثال می‌توان به ولتاژ تک فاز 220 ولت در ایران اشاره کرد. از مناسب بودن ولتاژ پریز برای پاور مطمئن شوید. به طور کلی اگر دستگاه ماینر شما بیش از 1200 وات نیرو احتیاج دارد، پریز برق باید 220 ولت باشد. در غیر این صورت از برقکار بخواهید، سیم‌کشی‌ها را چک کند.

بررسی پاور

با اتصال پاور به یک دستگاه دیگر از وجود مشکل در آن مطمئن شوید؛ چرا که در برخی موارد مشکلات کنترل برد به پاور نسبت داده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مقاله «آموزش عیب یابی و تعمیر کنترل برد ماینر ؛ راهنمای جامع» را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای بررسی دقیق پاور، نکات زیر را در نظر بگیرید.

تست پاور با یک مولتی متر

ابتدا از اتصال درست کابل برق مطمئن شوید. بعد از قرار دادن مولتی متر در حالت DC، ولتاژ منبع را چک کنید. برای انجام این کار دو روش وجود دارد:

 1. اتصال پروب‌های قرمز و مشکی به سیم‌های زرد و مشکی
 2. اتصال پروب‌ها به ترمینال‌های مثبت و منفی

متر 1 300x300 - راهنمای عیب یابی پاور ماینر؛ صفر تا صد

اگر عدد به نمایش درآمده بر روی دستگاه نزدیک به 12 بود، پاور سالم است. در غیر این صورت پاور دچار مشکل شده و به تعمیر نیاز دارد. در صورت وجود مشکل در پاور دستورالعمل زیر را پیاده‌سازی کنید:

 • در صورت عدم چرخش فن و نداشتن پاور خروجی 12 ولت، احتمال وجود مشکل در قسمت AC پاور وجود دارد. شل نبودن و درستی اتصالات را چک کنید. علاوه بر آن از ورود برق با ولتاژ طبیعی به دستگاه مطمئن شوید.
 • در برخی موارد فن عملکرد طبیعی خود را حفظ می‌کند، اما با این حال خروجی پاور 12 ولت نیست. در حالت کلی این مشکل به دو صورت نشان داده می‌شود. ولتاژ کم پریز یا حالت محافظت پاور (Protection Mode) را توسط یک مولتی متر ولتاژ پریز چک کنید. در صورت کمتر بودن ولتاژ پریز از 205 از یک برقکار بخواهید، سیم‌کشی ساختمان را بررسی کند.
 • اگر ولتاژ پریز مشکلی نداشت، این احتمال وجود دارد که پاور به دلیل اتصال کوتاه در بخشی از قطعه در حالت محافظت قرار گرفته باشد. اضافه بار نیز می‌تواند عامل اصلی بروز این مشکل باشد. در صورت بروز این مشکل دستگاه را خاموش کرده و 10 دقیقه از برق بکشید؛ سپس مجددا آن را امتحان کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که حالت محافظت پاور از آتش‌سوزی دستگاه در زمان جریان بار غیرعادی جلوگیری می‌کند. در حقیقت همین موضوع موجب توقف کار پاور دستگاه ماینر می‌شود.
 • متوقف شدن چند ثانیه‌ای پاور به صورت مکرر و سپس ادامه فعالیت آن، نیز به عنوان یکی مشکلات گزارش شده توسط کاربران شناخته می‌شود. این مشکل عموما به دلیل بالا رفتن دما پاور و قرار گرفتن در حالت محافظت، اتفاق می‌افتد. در صورت مواجهه با این مشکل از سلامت فن‌ها و باز بودن مسیر هوا مطمئن شوید. پاک کردن گرد و خاک و جابه‌جایی دستگاه به جایی خنک‌تر از جمله راهکارهای پیشنهادی کارشناسان برای جلوگیری از بروز مشکلات مشابه هستند. در صورت از کار افتادن فن دستگاه ماینر از یک تعمیرکار فن ماینر کمک بگیرید.
 • ولتاژ دستگاه ماینر 12 ولت و عادی است، با این حال فن نمی‌چرخد. در چنین شرایطی، احتمال وجود مشکل در فن بسیار بالا است. در قدم اول مطمئن شوید که چیزی مانع عملکرد صحیح فن نشده باشد. شما همواره می‌توانید برای تعویض فن دستگاه ماینر خودتان به تعمیرکاران مجموعه هشبان مراجعه کنید.
 • از کار افتادن ناگهانی پاور و عدم توانایی برای ادامه فعالیت از مشکلات رایج در منبع تغذیه دستگاه‌های ماینر است. کشیدن جریان بیش از حد و قرار گرفتن در حالت محافظت موجب بروز این مشکل می‌شود. فشار بیش از حد به پاور یا خرابی ماینر نیز به عنوان سایر دلایل بروز این مشکل شناخته می‌شوند. در چنین شرایطی پاور معیوب را با یک پاور سالم تعویض کنید. در صورت عملکرد درست دستگاه می‌توانید تعمیر پاور را به تعمیرکاران هشبان بسپارید. اگر مشکل دستگاه حتی بعد از تعویض منبع تغذیه برطرف نشد، ماینر شما به تعمیر نیاز دارد.
خواندن
استخراج ارز دیجیتال چیست؟ هر آنچه باید درباره ماینینگ بدانید

پاور ماینر 1 300x171 - راهنمای عیب یابی پاور ماینر؛ صفر تا صد

بررسی کنترل برد و سپس هشبرد

در صورت روشن نشدن ماینر، تمام کابل‌ها را از هشبرد جدا کرده و سپس تنها یک کانکتور برق را به کنترل برد متصل کنید. اگر ماینر همچنان روشن نشد، کنترل برد معیوب است و نیاز به تعویض دارد. اما در صورت روشن شدن ماینرها، هشبردها معیوب هستند. لازم به ذکر است که تعمیر هشبرد ماینر به عنوان یکی از خدمات تخصصی مجموعه هشبان شناخته می‌شود. در ویدیو زیر «نحوه باز کردن و تعویض پاور S19 Pro» را به شما آموزش می‌دهیم.

سخن پایانی

امیدواریم با مطالعه مقاله و انجام توصیه‌های ذکر شده، مشکل پاور ماینر خود را شناسایی و برطرف کرده باشید. لطفا تجربیات خودتان را در این زمینه با ما و سایر کاربران هشبان به اشتراک بگذارید. علاوه بر آن کارشناسان هشبان همواره سعی دارند سوالات شما را در اسرع وقت پاسخ دهند. در نهایت اگر بعد از در نظر گرفتن و اجراسازی تمام توصیه‌ها همچنان شاهد بروز مشکل در منبع تغذیه دستگاه ماینر خود هستید، از متخصصان و سازمان‌‍‌های خدماتی معتبر در این حوزه کمک بگیرید. برای ثبت درخواست تعمیر در سایت هشبان به صفحه تعمیر پاور مراجعه کنید.

علت داغ شدن پاور ماینر چیست؟

یکی از دلایل آن استفاده نکردن از فن و تجهیزات مناسب برای خنک کردن ماینر است.

علت روشن نشدن پاور ماینر با وجود روشن بودن فن آن چیست؟

در چنین شرایطی منبع تغذیه ماینر شما خراب است. توجه داشته باشید که کارکرد فن‌های ماینر به معنی سلامت دستگاه نیست.

کاربرد نقشه پاور ماینر چیست؟

در حالت کلی نقشه پاور ماینر موجب تسریع فرآیند عیب یابی و تعمیر منبع تغذیه می‌شود.

پاور ماینر با چه ابزاری تست می شود؟

تست پاور ماینر با استفاده از مولتی متر انجام می‌شود.

ولتاژ خروجی پاور ماینر باید چه مقدار باشد؟

مناسبت ترین ولتاژ خروجی برای پاور ماینر 12 ولت است.

آموزش تعمیر پاور ماینر چه سرفصل‌هایی دارد؟

از سرفصل‌های تعمیرات پاور ماینر می‌توان به آشنایی مقدماتی الکترونیک، آشنایی با قطعات و تست آنها در پاور ماینر، شناخت انواع پاور ماینر، آموزش مدارات پاور اشاره کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 3]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظرات (28)

 • شریفی

  10 فوریه, 2022 - 3:26 ق.ظ

  من بعدازنصب فن حلزونی بخاطراستفاده ازپیچ بلندوبرخوردباخازن هشتبردسه تاازخازناخراب شدخبرنداشتم ودستگاهومتصل کردم ب برق امادستگاه روشن نشدبعدکه نشون دادم گفتن ک کنترل بردسوخته ممکنه ازبرق باشه؟اماپاورسالمه

  • هشبان

   20 فوریه, 2022 - 12:57 ب.ظ

   سلام و روز بخیر
   بسته به نوع دستگاهتون با توجه به توضیحاتی که دادید، همون طور که به اطلاعتون رسوندن احتمالا کنترل برد و یا هشبرد دچار خرابی شده

 • مولوی

  9 مارس, 2022 - 4:23 ب.ظ

  درود
  من یک t17 دارم از سه فن پاور فقط ۲ تا کار میکنه. فن سوم را تعویض کردم ولی باز هم کار نمیکنه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • هشبان

   12 مارس, 2022 - 9:54 ق.ظ

   سلام و و قت بخیر
   متاسفانه مشکل دستگاه شما با مراجعه به تعمیرگاه حل میشه. دستگاه رو به تعمیرگاه مجاز و قابل اعتماد بسپرید

 • محمد علی احمدی

  29 مارس, 2022 - 8:01 ب.ظ

  سلام
  من یه دستگاه e10.2دارم که یک پاورش لیانلی 2500 وات و پاور دیگش 1800گلد که متأسفانه هر دو پاور دسته سیمش از قسمت اتصال به هشبرد داغ و چند بار حتی باعث سوختن سوکت هاش شده
  خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • هشبان

   3 آوریل, 2022 - 8:59 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   سری دستگاهای e10.2 و e10.3 جریان برق زیادی مصرف می کنند و هر پاوری جوابگوی این میزان مصرف نیست. تجربه به ما نشون داده استفاده از پاور های واتس ماینر p5 و یا p3 با دسته سیم با کیفیت باعث عملکرد بهتر این سری دستگاه‌ها خواهد شد.

 • امیر برازش

  18 آوریل, 2022 - 5:30 ب.ظ

  با سلام
  من یه دستگاه t2ths+دارم یکی از هشبرد ها بعد از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه تراهشش صفر میشه
  پیش تعمیر کار بردم تنونستن عیبش رو پیدا کنن
  هشبرد رو تست کرد سالم بود
  اگه ممکنه راهنمایی کنید
  با تشکر

  • هشبان

   19 آوریل, 2022 - 8:31 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   اول از همه مطمئن بشید که هشبرد خراب رو برای چک کردن به تعمیرگاه تحویل داده باشید.بهتر که کل دستگاه رو برای عیب یابی به تعمیرگاه مجاز بسپرید.موردی که عنوان کردید میتونه به دلیل مختلفی بوجود بیاد. مثلا مشکلات سخت‌افزاری هشبرد یا اینکه حتی دمای هشبرد بالا بره و دستگاه خودش هشبرد رو به دلیل دمای بالا قطع کنه. در هر حالت توضیحات برای پیدا کردن این مشکل کافی نیست و حتما باید دستگاهتون رو به تعمیرکار مجاز بسپرید برای عیب‌یابی.

  • M

   25 اکتبر, 2023 - 8:52 ب.ظ

   هشبرد که دادی قطعاتش رو با هشبرد خراب خودش عوض کرده بعد گفته درست نمیشه

 • رضا

  9 ژوئن, 2022 - 10:05 ب.ظ

  دوستان نود درصد تعمیرکاران دروغ میگن کنترل برد سوخته یا پاور سوخته مشکلات بسیار ریزی با تعمیر خیلی ساده تعویض ترانزیستور یا فیوز یا خازن برطرف میشن. شما یه دوره رایگان تو یوتیوب در مورد تعمیر پاور ببینید همه چی دستتون میاد

  • هشبان

   11 ژوئن, 2022 - 9:07 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   حق کاملا با شماست دوست عزیز. متاسفانه در تعمیرگاه‌های غیر مجاز که به تازگی تعدادشون هم بسیار زیاد شده، ممکنه بخاطر خرابی یک قطعه‌ی کوچیک به شما بگن که پاور سوخته. تجربه به ما نشون داده که مشتریان وفادار خودمون، قبل از آشنایی با مرکز هشبان زیاد با این موارد مواجه شدن. اما در نظر بگیرید که قسمت‌هایی از تعمیرات به راحتی دیدن یک ویدئو انجام پذیر نیستن و نیاز به تجهیزات و تخصص کافی دارن. خوشحالیم که همراهان آگاهی مثل شما داریم

 • خوزستان

  10 ژوئن, 2022 - 12:17 ب.ظ

  سلام..یک دسگاهa1دارم کامل کارمیکنه ولی هشبردانمیان بالا…کنترل برد وفیشهاردهم عوض کردم جواب نداد..ممنون راهنمایی کنید

  • هشبان

   11 ژوئن, 2022 - 8:50 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   اول از همه از اتصال اینترنت اطمینان حاصل کنید. در قدم بعدی پاور دستگاه ماینر رو تعویض کنید و عملکرد دستگاه رو چک کنید؛ و یا اگر پاور جایگزین ندارید، با مولتی متر چک کنید ببینید پاور ولتاژ کافی می‌رسونه یا خیر

 • مهرداد نزدپور

  14 ژوئن, 2022 - 7:30 ق.ظ

  چرا پاور ماینر فیوز میپرونه

  • هشبان

   14 ژوئن, 2022 - 7:52 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   به احتمال بسیار زیاد، روی برد پاور اتصالی وجود داره. برای رفع مشکل پاور ماینر رو به تعمیرگاه معتبر بسپرید

   • نوید

    2 مارس, 2024 - 2:26 ق.ظ

    سلام پستگاه بنده یک ساعت کار میکنه بعد فیوز میپرون هر یکساعت

 • طالب پور

  16 ژوئن, 2022 - 10:55 ق.ظ

  سلام چهار تا دستگاه اینوسیلیکون 30 دارم با اینکه عملکرد رو روی factory گذاشتم ولی هر کدوم حدود 11.5 آمپر مصرف میکنه، دما در طول روز بین 68 تا 75 قرار داره درطول روز جریان رو گرفتم روی 11.5 ثابته، کسی میدونه مشکل کجاست؟سپاس

  • هشبان

   18 ژوئن, 2022 - 5:26 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   اگه دستگاه اینوسیلیکون در حالت پرفورمنس ۳۰+-۵٪ تراهش بده، هشریتش در حالت فکتوری ۲۹+-۵٪ و مصرفش طبق اعلام کارخانه باید ۲۱۰۰+-۱۰٪ باشه. اگه تلورانس رو معادل ۱۰ درصد در نظر بگیریم، به عدد ۱۰/۵ آمپر میرسیم. که این عدد اعلام کمپانی هست و ممکنه با انچه واقعیست متفاوت باشه. اگه هر ۴ دستگاه شما همین عدد آمپر رو نشون میدن، پس مشکلی نیست.

 • نویدی

  29 جولای, 2022 - 3:56 ق.ظ

  سلام،دستگاه a1 دارم.بدون هیچ مشکلی کار میکرده،آخرین بار بنا به دلایلی به مدت یک ماه خاموشش کردم.وقتی دوباره روشنش کردم کار میکنه،فن دستگاه و فن پاور هم روشنه ولی هشبردا رو بالا نمیاره،کابل اینترنت هم چک کردم مشکلی نداره.نظرتون چیه؟!

  • هشبان

   31 جولای, 2022 - 11:56 ق.ظ

   سلام و وقت بخیراطلاعاتی که ارائه دادید برای متوجه شدن مشکل کافی نیست. ایراد از هرجای دستگاه میتونه باشه. حتما برای عیب یابی صحیح دستگاه رو به تعمیرگاه معتبر بسپارید.

 • جابری

  15 آگوست, 2022 - 3:31 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  یک عدد ماینر a1 25 thهست روشن میشه ولی به صورت رندوم یک هشبرد رو هر بار نشون نمیده مثلا یک بار هشبرد یک یک بار دو.چند بار که ریستش میکنم یهو یه بار درست میشه ۴ تا هشبرد رو نشون میده و درست کار میکنه.مشکل از چی میتونه باشه؟پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

  • هشبان

   16 آگوست, 2022 - 7:00 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   احتمالا مشکل با تعویض خازن های روی هشبرد برطرف خواهد شد.

 • علیرضا حبیبی ثانی

  17 آگوست, 2022 - 6:52 ب.ظ

  باسلام.مهندس پاور ۱۸۰۰بیت مین دارم قشنگ کارمیکرد ازبرق کشید بنابه دلایلی وبعددوباره زدم دیگه خروجی نداره.فن پاورکارمیکند اما خروجی ندارد.ممنون میشم راهنماییم کنین

  • هشبان

   20 آگوست, 2022 - 5:49 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   احتمالا بخشهای مدار خروجی تامین کننده ولتاژ خروجی خراب شده. نیازه که قطعه رو به تعمیرگاه بسپرید. همچنین میتونید برای تست رایگان و عیب‌یابی احتمالی دستگاه به کارشناسان هشبان توی این زمینه اعتماد کنید

 • یوسف

  1 سپتامبر, 2022 - 3:54 ق.ظ

  سلام .پاور خروجی نداره ورله هم فقط تیک تیک میکنه علت ممنون

  • هشبان

   3 سپتامبر, 2022 - 5:34 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   به احتمال زیاد علت مدار استندبای پاور

 • علی محمدی

  5 سپتامبر, 2022 - 6:47 ق.ظ

  با سلام
  آب وارد پاور شده. بعد از خشک کردن وقتی اتصال برق برقرار میشود جرقه میزند و فیوز کنتور میپرد. کدوم قطعه پاور سوخته ؟

  • هشبان

   6 سپتامبر, 2022 - 4:53 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   از اونجایی که پاور قطعه ای هست که مستقیما با برق سر و کار داره، در صورتی که آب واردش شده باشه میتونه به هرکدوم از قطعات داخلی آسیب رسونده باشه. برای فهمیدن این موضوع نیازه پاور دستگاه ماینر رو به تعمیرگاه بسپارید

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار