توان استخراج ماینرهای جدید

توان-استخراج-ماینرهای-جدید-min (1)

بروز تغییرات مداوم در شرایط شبکه از ساختار پیچیده بیت کوین نشات می‌گیرد. در چنین شرایطی، توان استخراج ماینرها هم با توجه به فاکتورهای مختلف تغییر می‌کند. اما چه عواملی توان پردازشی ماینر را مستقیما تحت تاثیر قرار می‌دهند؟ برای درک بهتر تاثیرگذارترین عوامل در میزان درآمد حاصل از ماینینگ بیت کوین و توان استخراج ماینر در ادامه با هشبان همراه باشید.

ماینینگ بیت کوین و اهمیت توان استخراج

ماینینگ یا همان استخراج بیت کوین از جمله مفاهیمی است که مدت زمان زیادی از معرفی آن به جوامع جهانی نمی‌گذرد. با ظهور دنیای ارزهای دیجیتال راه‌کارهای هوشمندانه‌ای برای کسب درآمد هم در دسترس عموم افراد قرار گرفتند؛ به عنوان مثال استخراج ارز دیجیتال یکی از روش‌های محبوب و پرطرفدار برای کسب درآمد است. در حالت کلی هدف اصلی ارزهای دیجیتال تمرکز زدایی و تقسیم مساوی قدرت بین تمام افراد است.

این دارایی‌های دیجیتال برای جلوگیری از تمرکز قدرت در بخش‌های مشخصی از جامعه به صورت کاملا غیر متمرکز کنترل و مدیریت می‌شود؛ استخراج هم به همین منظور طراحی شده است. ماینینگ به صورت خلاصه به فرآیندی اشاره دارد که در طی آن قدرت پردازشی دستگاه‌ ماینر برای پردازش و حل معادلات پیچیده ریاضی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ساختار اعتبارسنجی غیر متمرکز، تایید و ثبت تراکنش‌ها در بستر بلاک چین را امکان‌پذیر کرده است.

کاربران علاقه‌مند می‌توانند با استفاده از تجهیزات سخت افزاری تخصصی که دستگاه ماینر نام دارند؛ در فرآیند استخراج بیت کوین مشارکت داشته باشند. شبکه بلاک چین هم برای ترغیب افراد برای مدیریت و کنترل غیر متمرکز پروژه، تعداد مشخصی بیت کوین را به کیف پول ماینرهای فعال منتقل می‌کند.

توسعه‌دهندگان بیت کوین از سختی شبکه برای ثابت نگه داشتن زمان ساخت بلاک، کنترل میزان عرضه و تورم استفاده می‌کنند. بدین صورت که با افزایش تعداد ماینرهای فعال شبکه، سختی شبکه افزایش می‌یابد. بیت کوین بعد از گذشت چندین سال همچنان در جایگاه اولین و محبوب‌ترین دارایی دیجیتال جهان قرار دارد. بسیاری از کارشناسان معتقدند فرآیند استخراج بیت کوین باعث ایجاد یک پایگاه داده بزرگ و جهانی شده است.

همانطور که گفته شد؛ توان استخراج دستگاه‌های ماینر و میزان سود دریافتی افراد هنگام مشارکت در این فرآیند با توجه به عوامل متعددی همواره در حال تغییر است. در ادامه اصلی‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل در میزان توان استخراج ماینر را با جزئیات مورد بررسی قرار می‌دهیم.

عوامل موثر بر توان استخراج ماینرهای جدید

دلیل و انگیزه اصلی افراد برای مشارکت در فرآیند استخراج بیت کوین کسب سود و درآمد است. طبق تجربه سرمایه‌گذاری در صنعت استخراج بیت کوین تنها تحت شرایط خاص و رعایت نکات تخصصی سودآور خواهد بود. در ابتدای مسیر استخراج بیت کوین به سادگی توسط کامپیوترهای خانگی، واحدهای پردازش مرکزی و کارت گرافیک امکان‌پذیر بود.

اما در حال حاضر که شاهد افزایش تعداد سرمایه‌گذاران این صنعت هستیم؛ استخراج تنها با تجهیزات تخصصی دارای هش ریت یا همان قدرت پردازشی بسیار بالا با نام اسیک ماینر، سودآور و مقرون به صرفه است. اگر به سرمایه‌گذاری در صنعت ماینینگ علاقه دارید یا از فعالان این حوزه هستید؛ حتما نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم را جدی بگیرید.

خواندن
علت افت هش ریت کارت گرافیک

ماهیت پرنوسان ارزهای دیجیتال

اگر روند قیمت ارزهای دیجیتال را حتی در بازه‌های زمانی کوتاه مدت زیر نظر بگیرید؛ متوجه ماهیت پرنوسان آن‌ها می‌شوید. قیمت ارزهای دیجیتال در حالت کلی به صورت لحظه‌ای در حال تغییر است. همین موضوع موجب شده بسیاری از کارشناسان، بازار ارز دیجیتال را به عنوان پرنوسان‌ترین بازار مالی جهان بشناسند.

عوامل موثر بر توان استخراج ؛ قیمت پرنوسان ارزهای دیجیتال

تحلیل‌گران معتقدند تقاضای بازار، احساسات سرمایه‌گذاران، تحولات نظارتی و روندهای کلان اقتصادی بیشترین تاثیر را در نوسانات قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارند. هیچ اتفاقی طی سال‌های اخیر توانایی توقف روند افزایشی قیمت بیت کوین را نداشته است. همین موضوع موجب شده عموم افراد آینده روشنی را برای بیت کوین پیش‌بینی کنند.

از آنجایی که پاداش دریافتی ماینرها هم در قالب بیت کوین پرداخت می‌شود؛ نوسان قیمت از جمله اصلی‌ترین عوامل موثر در توان استخراج ماینرها است. بنابراین این نکته را به خاطر داشته باشید که از سوی دیگر کاهش قیمت بیت کوین، موجب کاهش درآمد و سودآوری ماینرهای فعال شبکه می‌شود. اما در حالت کلی افزایش قیمت بیت کوین، افزایش توان استخراج و پتانسیل درآمد ماینرها را هم با خود به همراه دارد.

تاثیر میزان سختی شبکه بر توان استخراج

همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد؛ سختی شبکه (Network difficulty) معیار نشان‌دهنده میزان پیچیدگی معادلات ریاضی شبکه بلاک چین است. در واقع ماینرها به ازای حل این معادلات ریاضی پاداش دریافت می‌کنند. با افزایش میزان سختی شبکه، مشارکت در فرآیند استخراج هم سخت‌تر می‌شود؛ در نتیجه این زنجیره، پاداش دریافتی ماینرها هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

عوامل موثر بر توان استخراج ؛ سختی شبکه

ماینرها برای مقابله با این ساختار و حفظ درآمد خود از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های ماینر استفاده می‌کنند. در حالت کلی توان استخراج ماینرهایی که هش ریت بالاتری دارند؛ بیشتر است. با توجه به شرایط کنونی شبکه، اسیک ماینرها با ارائه هش ریت قابل قبول، بهترین گزینه برای استخراج بیت کوین هستند. بنابراین بررسی میزان سختی شبکه و انتخاب دستگاه ماینر قدرتمند می‌توانند به افزایش توان استخراج سرمایه‌گذاران کمک کنند.

کارایی دستگاه ماینر و هزینه‌های استخراج

حتما با وجود نکاتی که گفته شد؛ متوجه شده‌اید که کارایی دستگاه ماینر مستقیما توان استخراج و درآمد شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. ماینرها اسیک با ارائه قدرت پردازشی بسیار بالا و مصرف بهینه انرژی، مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه برای استخراج هستند. البته حتما پیش از انتخاب دستگاه ماینر، سرمایه اولیه و اولویت‌های شخصی خود را در نظر بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مقاله «نکات کلیدی هنگام خرید ماینر» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

هزینه برق مصرفی ماینر

دستگاه‌های ماینر به دلیل ساختار تخصصی و انجام فرآیندهای پردازشی سنگین، مصرف برق بسیار بالایی دارند. با این حساب بخشی از درآمد سرمایه‌گذاران صرف پرداخت هزینه‌های مربوط به مصرف برق ماینر می‌شود. توان استخراج ماینرهایی که به ازای ارائه هش ریت بالا، مصرف برق کمتری دارند؛ بیشتر است.

این عامل محدود کننده درآمد و توان استخراج ماینرها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. البته بیت کوین با استفاده از الگوریتم اثبات کار (PoW)، فرآیند استخراج را کنترل و مدیریت می‌کند. استخراج ارز دیجیتال به بیت کوین محدود نمی‌شود و دارایی‌های دیجیتال قابل استخراج دیگری هم هستند که سرمایه‌گذاران آن‌ها را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند. برای درک بهتر مفهوم الگوریتم اجماع، مقاله «آشنایی با انواع الگوریتم اجماع در بلاک چین» را مطالعه کنید.

حتما پیش از سرمایه‌گذاری برای ارزیابی درست توان استخراج، هزینه تقریبی برق را محاسبه کنید. استفاده از برق ارزان قیمت و به‌کارگیری روش‌های هوشمندانه برای ایجاد زیرساخت استاندارد، کاهش مصرف برق و نگهداری دستگاه‌های ماینر در فضایی خنک می‌تواند تاثیر قابل توجهی در افزایش درآمد و سوددهی استخراج‌کنندگان داشته باشد.

خواندن
آموزش صفر تا صد راه اندازی انت ماینر S9

پیوستن به استخر استخراج

استخر استخراج ارز دیجیتال (ماینینگ پول) به زیرساخت نرم افزاری اشاره دارد که استخراج مشارکتی ماینرها را امکان‌پذیر کرده است. در واقع افراد با پیوستن به ماینینگ پول، توان استخراج دستگاه‌های ماینر خود را افزایش می‌دهند. استخر استخراج با تجمیع توان پردازشی تعداد زیادی از ماینرها، شانس بیشتری برای موفقیت و کسب درآمد دارد.

عوامل تاثیرگذار در توان استخراج ؛ استخر استخراج

ساز و کار پلتفرم‌های فعال در این حوزه متفاوت است؛ اما بسیاری از آن‌ها بعد از استخراج موفق بلاک، سود دریافتی را با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف از جمله میزان هش ریت دستگاه ماینر بین سرمایه‌گذاران تقسیم می‌کنند. در شرایط کنونی شبکه بیت کوین، کاربرانی که به صورت انفرادی در فرآیند استخراج مشارکت دارند؛ تقریبا هیچ شانسی برای کسب درآمد ندارند.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش توان استخراج از خدمات ماینینگ پول‌های فعال در این حوزه استفاده کنید. البته هنگام ارزیابی درآمد حاصل از استخراج، هزینه‌های مربوط به کارمزد استفاده از خدمات ماینینگ پول و مکانیزم‌های پرداخت پلتفرم مورد نظر خود را بادقت مورد بررسی قرار دهید.

قوانین نظارتی

مدت زمان زیادی از معرفی ارزهای دیجیتال نمی‌گذرد؛ همین موضوع موجب شده بسیاری از کشورها برای استفاده از این نوع دارایی‌ها و فعالیت در صنایع وابسته به آن مانند ماینینگ، قوانین مشخصی نداشته باشند. تعدادی از کشورها بعد از مشاهده قابلیت‌ و پتانسیل بالای ارزهای دیجیتال به دلیل احساس خطر، قوانین سختگیرانه‌ای وضع می‌کنند. به عنوان مثال چین استخراج بیت کوین را در کشور ممنوع اعلام کرده است.

عوامل موثر بر توان استخراج ؛ قوانین نظارتی

همانطور که پیش‌تر هم گفته شد طی سال‌های اخیر همواره شاهد روند افزایشی قیمت بیت کوین بوده‌ایم؛ اما عموما اعلام خبرهایی مانند ممنوعیت استخراج در یک کشور به صورت بازه‌ای قیمت بیت کوین را با کاهش شدیدی مواجه می‌کنند.

بنابراین اعلام قوانین نظارتی تاثیر قابل توجهی در زمینه کاهش یا افزایش توان استخراج ماینرها دارد. در حالت کلی بررسی قوانین کشور یا منطقه مورد نظر، سیاست‌های مالیاتی، وضعیت صدور مجوز و نگرش‌های قضایی از جمله مواردی هستند که حتما باید پیش از سرمایه‌گذاری آن‌ها در نظر بگیرید.

سخن پایانی

شناخت عوامل موثر بر توان استخراج ماینرها برای کسانی که به دنبال کسب درآمد در این حوزه هستند؛ بسیار حائز اهمیت است. همانطور که مشاهده کردید؛ توان استخراج ماینرها و درآمد حاصل از این حوزه به عوامل متعددی وابسته است. اگر به فعالیت در حوزه استخراج علاقه‌مند هستید؛ مطالعه مقاله‌های «درآمد استخراج بیت کوین» و «محاسبه درآمد ماینینگ ؛ میزان درآمد ماینرها» را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با درک عوامل موثر بر توان استخراج و اتخاذ رویکردهای استراتژیک، درآمدهای بالا کسب کنید.

درآمد ماینرها چگونه محاسبه می‌شود؟

درآمد استخراج ماینرها با توجه به چندین عامل مختلف محاسبه می‌شود. میزان پاداش استخراج به ازای استخراج هر بلاک، کارمزد تراکنش‌ها، سختی شبکه، نرخ هش، هزینه‌های برق و دیگر هزینه‌های جانبی همگی در میزان درآمد حاصله تاثیر دارند.

تفاوت بین ماینینگ انفرادی و پیوستن به استخر استخراج چیست؟

در استخراج انفرادی کاربر به تنهایی معادلات رمزنگاری شده را حل می‌کند. بنابراین مقدار پاداش در این روش بالاتر است اما در عین حال این روش احتیاج به قدرت محاسباتی بالاتری دارد.
از سوی دیگر پیوستن به استخر استخراج به ماینرها امکان تجمیع قدرت محاسباتی برای استخراج و کسب درآمد بیشتر را می‌دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار