بررسی منبع تغذیه جدید Bitmain به نام APW7

antminer apw7

در ژوئن سال 2019 Bitmain منبع تغذیه اختصاصی جدید Antminer APW7 را به عنوان نسخه ارتقا یافته ++Antminer APW3 معرفی کرد که پیشرفت‌های تکنولوژیکی بسیاری در مقایسه با نسل قبلی دارد. در این مقاله به بررسی بخش های مختلف منبع تغذیه APW7 می پردازیم و همچنین نتایج تست هایی که روی این پاور ماینر از نظر مصرف برق، داده های ماینینگ و صدای آن شده است را مرور می کنیم.

پیش از بررسی APW7، در صورتی که منبع تغذیه ماینر شما دچار مشکل شده است، به صفحه تعمیر پاور ماینر مراجعه کنید. همچنین پیشنهاد میکنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد منبع تغذیه ماینر و عیب یابی آن، مطالب زیر را مطالعه کنید:

راهنمای عیب یابی و تعمیر پاور ماینر | صفر تا صد

ویدیو آموزش عیب یابی پاور ماینر

مشخصات فنی Antminer APW7

از جدول پارامترهای زیر می‌توان دریافت که میزان خروجی توان از 1600 وات به 1800 وات افزایش یافته است که در مقایسه با نسل قبلی ++ APW3، به اندازه 200 وات افزایش داشته است.

پارامترهای الکترونیکی پاور ماینر APW7

با نگاهی به منحنی کارایی APW7، مدل جدید پاور انت ماینر، می‌توانیم دریابیم که بالاترین بازده تبدیل آن 95٪، حدود 1.5٪ بیشتر از APW3++ با بازدهی 93.5٪ است.

منحنی کارایی Antminer APW7

در ادامه به طور ویژه ارزیابی جامعی در مورد این منبع تغذیه انجام داده‌ایم. با ما همراه باشید تا نگاهی به عملکرد واقعی منبع تغذیه APW7 بیندازیم!


بیشتر بخوانید: آشنایی با بهترین و جدیدترین پاور ماینرها (آپدیت 2022)


بررسی بخش های مختلف منبع تغذیه APW7

پاور ماینر APW7 به شکل مستطیل است و قسمت بالایی آن دارای قاب فلزی و نشان BITMAIN می باشد.

آموزش صفر تا صد راه اندازی انت ماینر S9
خواندن

بررسی بخش های مختلف منبع تغذیه APW7

پارامترهای اساسی در کنار آن چاپ شده‌اند (مدل APW7-12-1800-A3)، ورودی (INPUT) “100-140VAC” و “200-264VAC” است؛ به این معنی که این منبع تغذیه از ولتاژهای فوق العاده وسیعی از 100 ولت تا 264 ولت پشتیبانی می‌کند.

پارامترهای اساسی درج شده روی منبع تغذیه APW7

این منبع تغذیه 4 کانال فراهم می‌کند‌؛ دو کانال از آنها دارای چهار رابط استاندارد شش پین PCI-E هستند، در حالی که دو کانال دیگر به ترتیب دارای یک رابط هستند. در کل 10 رابط می‌توانند نیاز رابط برای ماینرهای S9i ،L3++ و انواع دیگر ماینرها را برآورده کنند.

رابط ها در منبع تغذیه APW7
رابط های پاور ماینر APW7

در جلو، فن خنک کننده و رابط کابل برق قرار دارد (سیم برق ارائه نشده است). هنگام قرار دادن ماینرها بر روی رک (Rack)، موقعیت قرارگیری خروجی هوا، آن را برای دفع هوای گرم مناسب می‌کند.

در قسمت جلوی APW7 فن خنک کننده و رابط کابل برق قرار دارد.
فن خنک کننده و رابط کابل برق

رابط PCI-E در قسمت پشتی قرار دارد؛ جایی که همه کابل ها به طور مرتب قرار گرفته‌اند.

رابط PCI-E در قسمت پشتی منبع تغذیه APW7 قرار دارد.
رابط PCI-E در قسمت پشتی APW7

تست پاور ماینر APW7

در ادامه Antminer APW7 را از نظر مصرف برق، داده های ماینینگ، سر و صدا و درجه حرارت بررسی و تست می کنیم.

مصرف برق

از پاور APW7 برای پشتیبانی از یک Antminer X3 (قدرت 500W) استفاده کنید. توان اندازه گیری شده 490.8W است، پس بار یا load آن 490.8 / 1800 = 27.27٪ است.

توان مصرفی اندازه گیری شده APW7 برابر با 490.8W است.

برای پشتیبانی از یک Antminer X3 از منبع تغذیه ++APW3 استفاده کنید. توان اندازه گیری شده 498.2 است، پس بار یا Load آن، 498.2 / 1600 = %31.14 است.

توان مصرفی اندازه گیری شده APW3 ++ برابر با 498.2W است.

می توان نتیجه گرفت که منبع تغذیه جدید APW7 در مقایسه با مدل قدیمی 1.5٪ می تواند در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

 

داده‌های ماینینگ

از پاور ماینر APW7 برای پشتیبانی از یک Antminer X3 استفاده کنید (میزان هش ریت دارای رتبه بندی 220KH/S)، میانگین هش ریت حدود 234.32KH/S و سرعت فن 3690 دور در دقیقه است.

علت قطع شدن ماینر از استخر استخراج چیست؟
خواندن

میزان هش ریت در صورت استفاده از منبع تغذیه AWP7 دارای رتبه بندی 220KH/S

برای پشتیبانی از یک Antminer X3 از منبع تغذیه ++ APW3 استفاده کنید. میانگین هش ریت در حدود 234.5KH/S و سرعت فن 3900 دور در دقیقه است.

میزان هش ریت در صورت استفاده از منبع تغذیه ++ APW3 دارای رتبه بندی 220KH/S

از منابع تغذیه مختلف برای حفظ هش ریت یکسان استفاده کنید، سرعت فن پشتیبانی شده توسط منبع تغذیه APW7 کمتر است.

 

سر و صدا

از آنجا که در این آزمایش نمی‌توان تأثیر صدای ماینر را برطرف کرد، نویز واقعی منبع تغذیه با صدای ماینر مختل می شود. صدای واقعی منبع تغذیه 67.4dB است.

صدای واقعی منبع تغذیه APW7 به اندازه 67.4dB است
میزان صدای واقعی پاور ماینر APW7

درجه حرارت

از نظر گرما، دمای اندازه گیری شده در مورد منبع تغذیه حدود ℃31 است.

دمای اندازه گیری شده در منبع تغذیه APW7
دمای منبع تغذیه APW7

همچنین دمای اندازه گیری شده در کنار منبع تغذیه حدود ℃34 است. به دلیل تولید حرارت کمتر، برای کار در محیط ها با دمای بالا و مزرعه های استخراج ارز دیجیتال مناسب است.

دمای اندازه گیری شده در کنار منبع تغذیه APW7
دمای کنار منبع تغذیه APW7
بر اساس بررسی ها و تست هایی که روی پاور ماینر APW7 انجام شد، مشخص شد که این پاور ماینر در مصرف انرژی کارآمد تر و بهینه تر است و می تواند هزینه های استخراج را نسبت به نسل های قبل خود کاهش دهد.
همچنین به دلیل تولید حرارت کمتر در حین کار و کیفیت کابل بالا، منبع تغذیه APW7 برای محیط با دمای بالا مزرعه ماینینگ مناسب است. اگر می خواهید درباره پاور ماینر ها بیشتر بدانید پیشنهاد می کنیم حتما مقاله پاسخ به مهم ترین سوالات پاور ماینر را مطالعه کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید