مشکل بزرگ دستگاه های ماینر بیت مین (BitMain)

بیتمین 1

کمپانی بیت مین یکی از شناخته شده ترین تولیدکنندگان دستگاه ماینر است. این کمپانی برندی تحت عنوان انت ماینر (Antminer) را به بازار عرضه کرده که شامل محبوب ترین دستگاه‌های ماینر با توان پردازشی (هش‌ریت) متفاوت است؛ اما در این بین، انت ماینرهایی نیز تولید شده که دارای ضعف در ساخت هستند و این ضعف موجب مشکل بیت مین و ایجاد خرابی‌های گسترده در این مدل‌های ماینر شده است. در این بخش با بررسی مشکل بزرگ دستگاه‌های ماینر بیت مین، با ما همراه باشید.

بزرگترین مشکل بیت مین روی چه دستگاه‌هایی است؟

بیت مین (Bitmain) دارای مشکلات بزرگی با انت ماینر S17 و انت ماینر T17 خود است. طبق گزارشات رسیده از طرف کاربران، بزرگترین مشکل بیت مین مربوط به ماینرهای سری انت ماینر T17 و S17 است که دارای خرابی ۲۰ الی ۳۰ درصدی‌ هستند. استخراج کنندگان رمزارزهایی که از دستگاه‌های انت ماینر S17 و انت ماینر T17 استفاده می‌کنند، گزارش داده‌اند که این ماینرها درصد خرابی بین ۲۰ تا ۳۰ درصد دارند؛ در صورتی که نرخ خرابی نرمال دستگاه‌های ماینر، ۵ درصد است. پیشنهاد میکنیم مقاله دلایل خرابی ماینر و چگونگی تشخیص و عیب یابی قطعات آن را مطالعه فرمائید.

به نقل از تويیت آقای سامسون ماو (Samson Mow) مسئول سیاست گذاری و استراتژی‌های شرکت بلاک‌استریم، کاربرانی که از تجهیزات بزرگترین شرکت فعال این حوزه استفاده می‌کنند درحال ارسال گزارش های متعدد خرابی می‌باشند.

تويیت سامسون مو درباره مشکل بیتمین

ظاهرا هیت سینک های این دو ماینر در مجاورت گرما از جای خود جدا شده و می‌افتند. این موضوع باعث ایجاد اتصال کوتاه، وارد شدن آسیب به هشبردها و در نهایت از کار افتادن دستگاه ماینر می‌شود. به علاوه گزارش‌هایی نیز از عملکرد فن منبع تغذیه S17 بدست آمده است. یک مهندس گزارش داده است، دیگر مشکل بیت مین این است که هیت سینک‌ها در پشت برد لحیم شده‌اند؛ درصورتی که در طرف دیگر چسب شده اند و باید توجه داشت که جنس آنها برای لحیم مناسب نمی‌باشد. در حال حاضر مدیر عامل بیت مین آقای ژیهان وو، از مشتریان درخواست میکند که به S19 نیز یک شانس بدهند و ایشان تمام تقصیرات را گردن شریک سابق خود انداخته است.

روش آپدیت کردن ماینر|راهنمای جامع
خواندن

رقابت در عرصه ماینینگ قبل از هاوینگ بیت کوین

توییت سامسون ماو ۱۵ روز قبل از هاوینگ مورد انتظار بیت کوین منتشر شده است، به طوری که هر دو تولیدکننده تجهیزات ماینینگ MicroBT و بیت مین در رقابت تنگاتنگی قرار دارند. هرچند زنجیره تامین این شرکت ها به دلیل شیوع ویروس کرونا به مشکل برخورده است و بسیاری از افراد در جامعه ارزهای دیجیتال انتظار تاخیر در عرضه و تحویل تجهیزات ماینینگ را دارند.


بیشتربخوانید: معرفی و بررسی 5 مورد از بهترین دستگاه‌ ماینر


این کمپانی توانسته است در مدل جدید دستگاه‌های خود مشکل بیت مین را برطرف کند و تمام دستگاه های انت ماینر S19 Pro با هش ریت ۱۱۰ تراهش در ثانیه را در تاریخ ۲۳ مارس بفروشد. اما بعداً اعلام کرد که دستگاه های فروخته شده حداقل تا تاریخ ۱۱ می یعنی یک روز قبل از هاوینگ ارسال نخواهند شد. بسیاری از افراد پیش بینی کرده اند که بیت مین تاریخ مورد نظر را برای این موضوع انتخاب کرده است تا با استفاده از اسیک های نسل بعد خود بدون رقیب اقدام به استخراج کند.

از طرف دیگر، شرکت MicroBT گزارش داده است که پرچمدار دستگاه‌های ماینر یعنی ماینر مدل ++M30S با هش ریت ۱۱۲ تراهش در ثانیه را به بازار عرضه خواهد کرد. این تولید کننده گفته است که سخت افزارهای مورد نظر در ماه ژوئن ارسال خواهند شد.

بر اساس مقاله فوق، مشکل بیت مین و ضعف در ساخت دستگاه‌های سری 17 انت ماینر به وضوح باعث ایجاد خرابی‌های گسترده در این مدل‌ها شده است. استفاده از این سری دستگاه‌ها نیازمند محیط مناسب و مراقبت بسیار است. اگر انت ماینر (AntMiner) S17 یا T17 شما دچار این مشکل شده است می‌توانید برای رفع مشکل و انجام تعمیرات با کارشناسان هشبان در بخش تعمیرات تماس بگیرید و درخواست خود را از صفحه خدمات تعمیر ماینر ثبت کنید.

آموزش اتصال انت ماینر S17 Pro و S17
خواندن
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید