مشکل بزرگ دستگاه های ماینر بیت مین (BitMain)

بیتمین 1

کمپانی بیت مین یکی از شناخته شده ترین تولیدکنندگان دستگاه ماینر است. این کمپانی برندی تحت عنوان انت ماینر (Antminer) را به بازار عرضه کرده که شامل محبوب‌ترین دستگاه‌های ماینر با توان پردازشی (هش‌ ریت) متفاوت است؛ اما در این بین، ضعف و ایرادات ساختاری در برخی ماینرهای تولید شده به چشم می‌خورد. این موضوع بیت مین را با مشکل مواجه کرده و خرابی‌های گسترده در این مدل‌ از ماینرها را با خود به همراه داشته است. در ادامه مشکل بزرگ دستگاه‌های ماینر بیت مین را با جزئیات بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

بزرگترین مشکل بیت مین روی چه دستگاه‌هایی است؟

طبق گزارشات اعلام شده مشکلات بزرگی در دستگاه‌های انت ماینر S17 و انت ماینر T17، شرکت بیت مین (Bitmain) به چشم می‌خورد. بسیاری از کاربران از مشکلات ماینرهای سری انت ماینر T17 و S17 بیت مین ابراز نارضایتی کرده‌اند. طبق گفته کاربران تقریبا تمام دستگاه‌های این سری از ماینرها دارای خرابی ۲۰ الی ۳۰ درصدی‌ هستند. در صورتی که نرخ استاندارد خرابی دستگاه‌های ماینر، 5 درصد است. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله «دلایل خرابی ماینر ؛ چگونگی تشخیص و عیب یابی قطعات آن» مطالعه کنید.

به نقل از تويیت آقای سامسون ماو (Samson Mow) مسئول سیاست گذاری و استراتژی‌های شرکت بلاک‌ استریم، کاربرانی که از تجهیزات بزرگترین شرکت فعال این حوزه استفاده می‌کنند در حال ارسال گزارش‌های متعدد خرابی هستند.

تويیت سامسون مو درباره مشکل بیتمین

ظاهرا هیت سینک‌های این دو ماینر در مجاورت گرما از جای خود جدا شده و می‌افتند. این موضوع موجب ایجاد اتصال کوتاه، وارد شدن آسیب به هشبردها و در نهایت از کار افتادن دستگاه ماینر می‌شود. به علاوه گزارش‌هایی نیز از عملکرد فن منبع تغذیه S17 بدست آمده است. اکثر دستگاه‌های ماینر سری انت ماینر T17 و S17 تنها بعد از گذشت یک ماه با آسیب‌های جدی مواجه می‌شوند. در واقع دلیل اصلی این موضوع ایرادات سیستمی و ساختاری محصولات است. مدیر عامل بیت مین آقای ژیهان وو بعد از این اتفاقات یک شانس دیگر به S19 بدهند و در ادامه تمام تقصیرات را گردن شریک سابق خود انداختند.

خواندن
اولین نقشه اکوسیستم بلاک چین و رمزارز ایران

رقابت در عرصه ماینینگ قبل از هاوینگ بیت کوین

توییت سامسون ماو، 15 روز قبل از هاوینگ بیت کوین منتشر شد. بنابراین MicroBT و بیت مین به عنوان دو تولیدکننده تجهیزات ماینینگ، رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند. البته ناگفته نماند که زنجیره تامین این شرکت‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا با مشکل مواجه شده‌اند و بسیاری از کاربران فعال در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال، انتظار تاخیر در عرضه و تحویل تجهیزات ماینینگ را دارند.


بیشتر بخوانید: معرفی و بررسی 5 مورد از بهترین دستگاه‌ ماینر


این کمپانی توانسته در مدل‌ جدید دستگاه‌های ماینر خود مشکل بیت مین را برطرف کند و تمام دستگاه‌های انت ماینر S19 Pro با هش ریت 110 تراهش بر ثانیه را در تاریخ 23 مارس بفروشد. اما بعداً اعلام کرد که دستگاه‌های فروخته شده حداقل تا تاریخ 11 می یعنی یک روز قبل از هاوینگ ارسال نخواهند شد. بسیاری از افراد معتقدند که بیت مین برای انجام این کار دلیل داشته است. طبق پیش‌بینی کاربران بیت مین قصد دارد قبل از ارسال ماینرها با استفاده از اسیک های نسل بعد خود ارز دیجیتال استخراج کند.

از طرف دیگر، طبق گزارش شرکت MicroBT یکی از پیشگامان دستگاه‌های ماینر یعنی ماینر مدل ++M30S با هش ریت 112 تراهش بر ثانیه در بازار عرضه شده است. با توجه به اظهارات تولید کننده سخت افزارهای مورد نظر در ماه ژوئن ارسال خواهند شد.

بر اساس مقاله فوق، مشکل بیت مین و ضعف در ساخت دستگاه‌های سری 17 انت ماینر به وضوح باعث ایجاد خرابی‌های گسترده در این مدل‌ها شده است. بنابراین استفاده از این سری دستگاه‌های ماینر نیازمند محیط مناسب و مراقبت بسیار است. اگر انت ماینر (AntMiner) S17 یا T17 شما نیز با مشکلات مشابه مواجه شده، همواره می‌توانید برای انجام تعمیرات با کارشناسان هشبان در تماس باشید و درخواست خودتان را در صفحه خدمات تعمیر ماینر ثبت کنید.

خواندن
کنترل برد ماینر ؛ تعویض یا تعمیر؟
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار