پاسخ به مهم ترین سوالات هشبرد ماینر

questions about miner hashboard

هشبرد یکی از قطعات سخت افزاری ماینر است که انجام عملیات پردازشی سنگین را به عهده دارد. این قطعه معمولا از سایر بخش های دستگاه گران تر است و به دلیل کارکرد بالا، استهلاک آن نیز نسبت به سایر قطعات بیشتر است. در واقع هشبرد بازوی اجرایی ماینر است. جهت آشنایی با عیب یابی و تعمیر هشبرد خود می توانید مقاله ای با عنوان “آموزش عیب یابی و تعمیر هشبرد ماینر” را مطالعه نمائید. در ادامه به سوالات هشبرد ماینر و پاسخ آن ها خواهیم پرداخت؛ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تعمیر هشبرد ماینر

پرتکرارترین سوالات هشبرد ماینر

آیا در صورت خرابی هر یک از هشبردهای ماینرها، می توان آنها را باهم عوض کرد؟ برای مثال می توان هشبرد S19 را برای دستگاه S9 استفاده کرد؟

در این قسمت از سوالات هشبرد ماینر در پاسخ به این سوال باید گفت خیر، این عمل امکان پذیر نیست. هشبرد دستگاه ها باید یکسان باشند (که البته در صورت یکسان بودن هم برای تعویض هشبرد نیاز به انجام اقداماتی است که در ادامه بیان خواهد شد). حتی امکان جابجایی هشبرد دستگاه S9 با هشبرد هر دستگاه S9 دیگری نیز وجود ندارد؛ زیرا امروزه نرم افزار هشبردها منحصر به فرد و با هم متفاوت است و برای اینکه بتوانیم هشبردهای دو ماینر مشابه را با هم تعویض کنیم، بایستی نرم افزارهای آنها را با هم یکی کنیم.

تعمیر ماینر در هشبان |چه دستگاه هایی در این مرکز تعمیر میشود؟
خواندن

در واقع روی هر هشبرد برنامه همان هشبرد وجود دارد و هنگام تعویض و جایگزینی آن با هشبرد جدید، باید برنامه از هشبرد قدیمی خوانده شود و روی هشبرد جدید بارگذاری شود؛ یعنی اطلاعات برنامه قبلی با هشبرد جدید بایستی با هم سینک شوند و سپس اقدام به فعالیت کنند. به عبارت دیگر، این امکان وجود ندارد که اگر هشبرد شما دچار مشکل شده است و نیاز به تعویض دارد، شما هشبردی را تهیه کنید و بدون انجام عملیات فنی آن را جایگزین کنید. این کار باید حتما توسط نیروی متخصص انجام گردد.

همچنین در حال حاضر روی هر هشبرد کد مخصوصی درج شده است و هشبردهایی را می توان بدون کد زدن جابجا کرد که عموما از یک ورژن و سری ساخت باشند؛ بطور مثال هشبرد ماینر S9، ورژن 4.2.1 بهتر است که با مدل متناظرش جابجا شود. همینطور در هشبردهای L3و T9+ و … به همین روش باید عمل کنید.

تعمیر و جایگزینی هشبرد ماینر


بیشتر بخوانید:

پاسخ به مهم ترین سوالات پاور ماینر


سوال دیگری که بسیار پر تکرار است تعویض هشبرد هاست؛ چه زمانی باید هشبرد ها را تعویض کرد؟

برای پاسخ به این بخش از سوالات هشبرد ماینر باید بگوییم خرابی هشبرد ها امری شایع است که بسیار با آن مواجه می شوید. خرابی هشبرد ها ممکن است به دلایل زیادی رخ دهد که در صورت بروز خرابی در هر یک از هشبرد ها، پس از سپردن آن هشبرد به نیروی متخصص ابتدا اقدام به تعمیر و سپس در صورت عدم تعمیر پذیری، قطعه عوض می شود. اما علائم خرابی هشبرد ها عبارتند از:

  • عدم شناسایی هشبرد ها
  • نشان دادن اشتباه تعداد چیپست ها (کمتر از حالت عادی شناسایی شده اند)
  • نشان دادن xx در ماینر استاتوس
  • نشان دادن – – در ماینر استاتوس
  • عدم وجود هش ریت
  • نشان دادن هش ریت 0
  • کافی نبودن نرخ هش ریت
راهنمای جامع نگهداری مزارع استخراج رمزارز
خواندن

در صورت بروز هر یک از موارد فوق، هشبرد شما دچار اشکال گردیده و نیاز به تعمیر یا تعویض آن وجود دارد. در صورت خرابی دستگاه ماینر خود یا هر یک از بخش های ماینر مانند هشبرد، کنترل برد، فن، پاور و … می توانید با اطمینان خاطر دستگاه تان را به مجموعه تعمیرات تخصصی هشبان بسپارید. هشبان آماده خدمت رسانی در سراسر کشور می باشد؛ کافیست در صورت بروز خرابی با کارشناسان خبره این مجموعه تماس حاصل فرمائید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید