جشنواره تابستانی هشبان شروع شد. سرویس دستگاه های ماینر برند Whatsminer و Antminer با تخفیف ویژه برای مشتریان جدید و خدمات ویژه برای همراهان قدیمی

پاسخ به مهم ترین سوالات درباره هشبرد ماینر

questions about miner hashboard 715x415 - پاسخ به مهم ترین سوالات درباره هشبرد ماینر

هر دستگاه‌ ماینر از قطعات متفاوتی تشکیل شده‌ است. بروز مشکل یا خرابی در این قطعات عملکرد کلی ماینر و میزان سودآوری استخراج کنندگان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هشبرد نیز به عنوان یکی از بخش‌های اصلی ماینر شناخته می‌شود. انجام عملیات پردازشی طی فرآیند استخراج ارز دیجیتال بر عهده هشبرد ماینر است. همین موضوع موجب شده تا قیمت این قطعه در مقایسه با سایر بخش‌ها بیشتر باشد. در واقع می‌توان هشبرد را بازوی اجرایی ماینر در نظر گرفت. در این مقاله رایج‌ترین و مهم‌ترین سوالات کاربران درباره هشبرد را پاسخ می‌دهیم.

hashboard repairing - پاسخ به مهم ترین سوالات درباره هشبرد ماینر

پاسخ به مهم ترین سوالات درباره هشبرد ماینر

همانطور که گفته شد، هشبرد به عنوان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های ماینر وظیفه انجام عملیات‌های پردازشی را بر عهده دارد. با توجه به طراحی فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال، شانس افراد برای استخراج موفق وابسته به قدرت پردازشی دستگاه ماینر آن‌ها است. بنابراین به هیچ وجه نمی‌توان اهمیت هشبرد در استخراج را انکار کرد.

به طور کلی میزان استهلاک هشبرد ماینر و سایر قطعات آن به دلیل روشن بودن مداوم دستگاه‌ طی 24 ساعت شبانه روز، بسیار بالا است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هشبرد ماینر مطالعه مقاله «آموزش عیب یابی و تعمیر هشبرد ماینر» را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای بررسی مهم‌ترین سوالات کاربران درباره هشبرد در ادامه با ما همراه باشید.

خواندن
آموزش صفر تا صد راه اندازی انت ماینر S9

آیا در صورت خرابی یکی از هشبرد های ماینر، امکان تعویض آن‌ها با یکدیگر وجود دارد؟ برای مثال آیا می‌توان هشبرد مدل S19 را برای دستگاه S9 استفاده کرد؟

خیر، انجام این کار امکان‌پذیر نیست. هشبرد دستگاه‌های ماینر باید با یکدیگر یکسان باشند. فرآیند تعویض هشبرد  حتی در صورت یکسان بودن مستلزم انجام اقداماتی است که در ادامه با جزئیات بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم. شما حتی نمی‌توانید هشبرد دستگاه ماینر S9 را با سایر مدل‌های دستگاه S9 جابه‌جا کنید. در حال حاضر ساختار هشبرد ماینرها برای هر مدل منحصربه‌فرد و متفاوت است. در واقع برای تعویض هشبرد دو ماینر با یکدیگر باید بتوانید نرم افزار آن‌ها را با هم یکی کنید.
20210826092436SL - پاسخ به مهم ترین سوالات درباره هشبرد ماینر

برنامه هر هشبرد بر روی همان هشبرد قرار دارد. یکی از الزامات تعویض و جایگزینی هشبرد، خوانده شدن برنامه از هشبرد قدیمی و بارگذاری آن بر روی هشبرد جدید است. در واقع اطلاعات هشبرد قبلی و هشبرد جدید باید پیش از اقدام به فعالیت با یکدیگر سینک شوند. به عبارت دیگر در صورت بروز مشکل در هشبرد، تعویض آن بدون انجام عملیات فنی امکان‌پذیر نخواهد بود. شما برای انجام این کار به کمک یک نیرو متخصص نیاز دارید.

علاوه بر آن در حال حاضر کد مخصوصی بر روی هر هشبرد وجود دارد و وارد کردن کد هنگام جابه‌جایی هشبردها الزامی است. در واقع شما تنها در صورت تعویض هشبردهایی با ورژن و سری ساخت یکسان به کد اختصاصی دستگاه نیازی ندارید. به عنوان مثال برای تعویض هشبرد ماینر S9 با ورژن 4.2.1، باید یک دستگاه با مدل و ورژن یکسان داشته باشید. برای تعویض هشبرد L3، T9+ و سایر مدل‌های ماینر نیز همین روش را پیاده‌سازی کنید.

خواندن
معرفی دستگاه ماینر Antminer S19j Pro

چه زمانی باید هشبرد ها را تعویض کرد؟

در حالت کلی این نکته را به خاطر داشته باشید که بسیاری از کاربران فعال در حوزه استخراج ارز دیجیتال همواره با مشکل خرابی هشبرد مواجه می‌شوند. بروز مشکل در هشبرد ماینر می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. طبق تحقیقات صورت گرفته علائم خرابی هشبردها عبارتند از:

  • عدم شناسایی هشبردها
  • نمایش اشتباه تعداد چیپست‌ها (تعداد چیپست‌های شناسایی شده کمتر از حالت عادی است.)
  • نمایشxx در ماینر استاتوس
  • نمایش – – در ماینر استاتوس
  • عدم وجود هش ریت
  • نمایش هش ریت صفر
  • کافی نبودن نرخ هش ریت

در صورت بروز هر یک از موارد بالا، هشبرد دستگاه ماینر شما دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. هنگام مشاهده خرابی در هر یک از هشبردها، پس از سپردن آن به نیروی متخصص اقدامات لازم جهت تعمیر یا تعویض قطعه را انجام دهید.

 ابتدا اقدام به تعمیر و سپس در صورت عدم تعمیر پذیری، قطعه را تعویض کنید.

در صورت خرابی یا بروز مشکل در هر یک از بخش‌های ماینر می‌توانید دستگاه خودتان را با اطمینان خاطر به تعمیرکاران متخصص مجموعه هشبان بسپارید. هشبان به عنوان اولین و مجهزترین مرکز تخصصی تعمیر دستگاه ماینر در ایران آماده خدمت‌رسانی در سراسر کشور است. برای ارتباط مستقیم با کارشناسان مجموعه کافیست به بخش «ثبت سفارش جدید» مراجعه کنید. ویدیو آموزشی زیر شما را با فرآیند عیب یابی و جداسازی هشبرد آسیب دیده بیشتر آشنا می‌کند.

آموزش فرآیند عیب یابی و جداسازی هشبرد خراب در مدل S18 Pro بیت مین

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار