پاسخ به مهم ترین سوالات پاور ماینر

پاور ماینر

در این مقاله می خواهیم به یکی از پرتکرارترین و مهم ترین سوالات پاور ماینر پاسخ دهیم. همیشه این سوال، در میان دارندگان ماینر و افراد مشغول در حوزه استخراج رمز ارز، مطرح می شود: آیا می توان پاور دستگاه های مختلف را با یکدیگر جایگزین کرد؟ آیا پاور دستگاه های ماینر به یکدیگر شباهت دارند و بهم می خورند؟

پاور ماینر چیست؟

قبل از پاسخ به یکی از مهم ترین سوالات پاور ماینر، بگذارید کمی درباره پاور ماینر صحبت کنیم. همان طور که می دانید، دستگاه ماینر ASIC، از قطعات مختلفی مانند هشبرد، کنترل برد، فن، پاور و … تشکیل شده است. پاور یا منبع تغذیه با دریافت برق AC و با یکسوسازی و فیلتر آن به برق DC با شدت جریان مورد نیاز و تطبیق آن، برق را به دستگاه ماینر می رساند. به بیانی ساده، این قطعه وظیفه برق رسانی به ماینر را دارد و ماینر بدون آن حتی نمی تواند روشن شود.

 

انواع پاور ماینر

پاورهای ماینر به دو نوع تقسیم می شوند:

  1. پاور یونیورسال (Universal PSU)
  2. پاورهای تخصصی

پاورهای یونیورسال، دارای یک خروجی 12.5V هستند، تقریبا به تمام دستگاه هایی که دارای ورودی 12/5 ولتی هستند می خورند و مهم نیست که روی چه دستگاهی استفاده می شوند.
از آنجایی که می توانیم از این منبع تغذیه روی دستگاه هایی که به این مقدار ولتاژ ورودی نیاز دارند استفاده کنیم، این پاور قابلیت استفاده برای نیازهای مختلف را دارد.

دلایل افت هش ریت ماینر و روش های رفع آن
خواندن

جایگزینی پاورهای ماینر با یکدیگر امکان پذیر است؟

به مرور زمان با تخصصی تر شدن دستگاه های ماینر، دیگر قابلیت استفاده از یک پاور بر روی ماینرهای مختلف وجود ندارد. برای مثال واتس ماینر M21 و ماینرهای سری S از کنترل برد فرمان می گیرند. پس دیگر یکسان بودن میزان ورودی و خروجی پاور و دستگاه کافی نیست و پاورها نیاز دارند که برای شروع کارشان با کنترل برد مچ و همگام سازی شوند.
به همین جهت باید پاوری را انتخاب کنیم که به دستگاه ماینر مورد نظرمان بخورد.

داخل پاور ماینر
در نهایت برای پاسخ به یکی از پرتکرارترین و مهم ترین سوالات پاور ماینر باید بگوییم، با تمام سخت گیری هایی که در خصوص مچ بودن کنترل برد و پاور شده است، هنوز هم برخی از پاورها قابلیت این را دارند که با کمی دستکاری با کنترل برد هماهنگ شوند و خروجی مورد نظر را بگیرند.

سخن آخر

در این مقاله به یکی از مهم ترین سوالات پاور ماینر یعنی امکان جابه جایی پاورهای ماینر با یکدیگر و پاسخ آن پرداختیم. گاهی اوقات در صورت بروز مشکل برای پاور می توان این قطعه را عیب یابی و تعمیر کرد؛ اما برخی اوقات نیز چاره ای جز تعویض آن باقی نمی ماند.

درست است که این قطعه قیمت کمتری نسبت به دیگر اجزا دارد، اما باید هنگام انتخاب آن بالاترین دقت عمل را داشت؛ چرا که پاور ماینر وظیفه تامین برق دستگاه ماینر را بر عهده دارد و بدون آن عملا دستگاه ماینر روشن نخواهد شد. از همین رو باید هنگام خرید پاور ماینر نهایت دقت را داشت.

آموزش نرم افزار APMinerTool
خواندن

ما در مجموعه هشبان سعی می کنیم با بیان مشکلات و سوالات متداول مربوط به ماینر و اجزای آن، در جهت آگاهی بخشی صنعت استخراج و ماینینگ قدم برداریم. در صورت داشتن سوال در خصوص ماینرها و قطعات آن ها می توانید از با کارشناسان هشبان در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید