علت قطع شدن ماینر از استخر استخراج چیست؟

علت قطع شدن ماینر از استخر استخراج چیست؟

در سال های گذشته که بازار Cryptocurrency به اندازه امروز رونق نداشت، افراد می توانستند به تنهایی به استخراج رمز ارز بپردازند و سود نسبتا خوبی را بدست آورند. اما با ورود ماینرهای قدرتمند تر به این عرصه، کار برای ماینرها به صورت انفرادی سخت و سخت تر شد و عملا یک فرد به تنهایی و با تجهیزات محدود، سهمی در استخراج رمز ارزها نداشت. لذا مفهوم جدیدی به نام استخر استخراج مطرح شد. در این مقاله ابتدا مروری بر استخر استخراج یا Mining Pool  و چرایی اتصال ماینرها به آن خواهیم داشت و با مزایا و معایب استخرهای مانینیگ آشنا خواهیم شد و سپس علل قطع شدن ماینر از استخر را بررسی خواهیم کرد.

استخر استخراج چیست؟

همانطور که اشاره شد، از آنجایی که کار ماینرها نسبت به اوایل ظهور صنعت ماینینگ بسیار رقابتی تر شده، این راه حل مطرح شد که به جای اینکه هر کدام از ماینرها با هم برای اضافه کردن بلاک به شبکه و به دست آوردن سود رقابت کنند، این رقابت تبدیل به همکاری شود. بنابراین تصمیم گرفته شد که ماینرها قدرت دستگاه ماینینگ خود را به اشتراک بگذارند و نتیجتاً شانس اتصال بلاک به زنجیره بلاک چین را افزایش دهند.

مفهوم استخر استخراج رمز ارز

در واقع Mininig Pool یا استخر استخراج، بین ماینرها هماهنگی ایجاد می کند؛ به این صورت که به کمک استخر ماینینگ، بین ماینرهای مختلف ساماندهی انجام می شود و لذا برای تولید هش های مشابه، از تلف شدن زمان و انرژی کاسته خواهد شد. به عبارتی دیگر، استخر ماینینگ مسئول تقسیم کردن پاداش ها است و این پاداش را به ماینرهای متصل شده به آن استخر پرداخت می کند.

یکی از موارد جالب توجه که در مورد استخرهای مانینیگ وجود دارد این است که جمع شدن ماینرها در یک استخر به صورت مجازی اتفاق می افتد. به این معنی که ماینر شما در ایران می تواند از طریق اینترنت به یک Mining Pool در روسیه متصل شود و در نتیجه قدرت پردازشی اش را با دستگاه های استخراج از سراسر دنیا به اشتراک بگذارد.

مزایای پیوستن ماینر به استخر

اتصال به استخرهای استخراج فواید زیادی برای ماینرها دارد؛ از جمله:

افزایش شانس دریافت پاداش

هنگامیکه شما به تنهایی رمز ارزی مثل بیت کوین را استخراج کنید، در واقع در حال رقابت با غول های ماینینگ در جهان هستید و شانس شما در حل معادلات بلاک ها و به دست آوردن پاداش، بسیار کم می شود. اما همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، با اتصال یک ماینر به استخر، احتمال پیدا شدن جواب معادلات که منجر به دریافت پاداش استخراج می شود، افزایش پیدا می کند.

خواندن
آنچه از مصرف برق ماینر باید بدانید

مزایای اتصال ماینر به استخر ماینینگ

کاهش هزینه استخراج رمز ارز

اگر بخواهید چند دستگاه استخراج را خودتان و بصورت انفرادی به شبکه بلاک چین متصل کنید و معادلات را حل کنید، هزینه های زیادی باید بابت این کار پرداخت کنید. بنابراین یکی دیگر از مزیت های استفاده از استخر کاهش هزینه های مربوط به استخراج رمز ارزها است.

ثبات درآمد

هنگامی که در بستری تحت عنوان استخر ماینینگ استخراج را انجام می دهید، در واقع با سایر ماینرهای متصل به استخر یک ماینر بسیار قدرتمند را تشکیل می دهید و به این صورت می توانید میزان سود دریافتی را نیز تخمین بزنید. این امر موجب ثبات در میزان درامد شما از استخراج رمز ارزها شود.

معایب اتصال به استخر ماینینگ

اما متصل کردن ماینرها به استخر ماینینگ معایبی هم دارد که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد:

عدم شفافیت

یکی از معضلات Mining Pool ها، شفافیت آنها است؛ چرا که ممکن است که یک استخر آمار و ارقام اشتباهی را به شما نشان دهد و به عبارتی دیگر درآمد حاصله را دستکاری کند. بنابراین حتما قبل از متصل شدن به یک استخر ماینینگ، از شفافیت آن مطمئن شوید.

افزایش تمرکز در شبکه

هر چه ماینرهای بیشتری به استخرها متصل شوند، تمرکز در شبکه نیز بالاتر می رود. البته در مورد رمز ارز بیت کوین به صورت خاص، به علت گسترده بودن استخرهای ماینینگ، متمرکز شدن شبکه فقط روی کاغذ ممکن است و چندان نیازی به نگرانی نیست. اما در رابطه با رمز ارزهای دیگر به خصوص رمز ارزهای کوچکتر، افزایش نفوذ استخرهای ماینینگ می تواند خطرناک باشد.

مشکلات فنی در استخرها

از جمله دیگر مشکلات که ممکن است در اتصال به یک Mining Pool گریبان گیرتان شود، مشکلات و مسائل فنی استخرها است. وقتی که به یک استخر متصل می شوید، در واقع میزان درامد شما به تجهیزات ارتباطی آن استخر و پایداری اتصالات آن وابسته است. برای مثال اگر استخر به دلیل مشکلات فنی از دسترس خارج شود، درآمد شما هم قطع می شود و تا زمانی که مشکل استخر برطرف نشود کاری از دست شما برنمیاید. لذا این مورد ممکن است ریسک حاشیه سود شما از اتصال ماینر به استخر ماینینگ را افزایش دهد.

علل قطع شدن ماینر از استخر استخراج

همانطور که اشاره شد اتصال به استخر ماینینگ معایبی هم دارد و بنابراین همیشه هم با سوددهی همراه نیست. گاهی مشکلاتی ممکن است در اتصال دستگاه ماینر شما به استخر استخراج رخ دهد و باعث قطع شدن ماینر از استخر شود که درامد و سود شما را تحت الشعاع قرار دهد. در ادامه به برخی از دلایل قطع شدن ماینر از استخر اشاره شده است:

خواندن
آیین‌نامه جدید استخراج رمزارز

1- وجود مشکل در ماینر

یکی از دلایل قطع شدن ماینر از استخر، وجود مشکل در خود ماینر یا پیکربندی آن است. به طور کلی، ممکن است پیکربندی استخر استخراج و تنظیمات ماینرها اشتباه صورت گرفته باشد. به عنوان مثال، آدرس استخر استخراج یا نام ماینر دارای فاصله یا علامت های اشتباه است. همچنین ممکن است کنترل برد دستگاه ماینر دچار آسیب شده باشد. برای رفع مشکل کنترل برد می توانید در قدم اول آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. اگر این روش کارساز نبود، بایستی اقدام به عیب یابی و تعمیر کنترل برد و یا تعویض آن کنید.

علل قطع شدن ماینر از استخر استخراج


بیشتر بخوانید:

برای جلوگیری از خراب شدن دستگاه ماینر، چه اقداماتی انجام دهیم؟

دلایل خرابی ماینر و چگونگی تشخیص و عیب یابی قطعات آن

آموزش راه اندازی ماینر، پیکربندی، تعمیر و عیب یابی | صفر تا صد


2- مشکل شبکه

از علل دیگر قطع شدن ماینر از استخر، اختلال در شبکه است. این اختلال معمولاً ممکن است در اثر محدودیت شبکه محلی باشد یا پورت غیرفعال باشد، مشکل از شبکه خارجی، خطای DNS و یا مشکلات دیگر باشد. برای بررسی اتصال شبکه می توانید از شبکه خارجی پینگ بگیرید. اگر پس از اجرای دستور پینگ هیچ پاسخی دریافت نشد، نشان دهنده آن است که مشکل از شبکه محلی است. در صورتی که پورت محلی غیرفعال است، مدیر شبکه بایستی رابط را بررسی کند.

اگر اپراتور شبکه پورت را محدود کند، این مشکل معمولاً با پینگ گرفتن از شبکه خارجی قابل برطرف کردن است. در این شرایط، اگر هنوز دستگاه قادر به استخراج نیست، برای رفع محدودیت پورت می‌توانید با اپراتور شبکه تماس بگیرید.

3- مشکل استخر

اگر شبکه و پیکربندی ماینر مشکلی نداشتند، ممکن است علت قطع شدن ماینر از استخر، ناشی از مشکلات برخی سرورهای استخر ماینینگ باشد و یا مشکل در شبکه خود استخر باشد.اما این نوع از مشکلات معمولا به صورت موقتی رخ می دهند و استخر ماینینگ سریعا اقدام به حل آنها می کند. می توانید ابتدا استخر ماینینگ را تغییر بدهید و در مرحله بعد پس از بازیابی استخر اصلی، دوباره به آن برگردید.

سخن پایانی

در این مقاله با کلیت مفهوم استخرهای استخراج و برخی مزایا و معایب اتصال به آنها آشنا شدیم. همچنین علل قطع شدن ماینر از استخر استخراج را بررسی کردیم. به یاد داشته باشید به طور کلی حوزه رمز ارزها و ماینینگ پر ریسک است و باید با آگاهی و دانش کافی در این حوزه قدم بردارید تا احتمال از دست رفتن سرمایه تان کمتر شود. یکی از روش های کم کردن ریسک کمک گرفتن و دریافت مشاوره از کارشناسان خبره در این حوزه است. تیم هشبان به عنوان اولین تیم تخصصی تعمیرات ماینر در ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.8]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار