آموزش 5 روش ریست کردن ماینر ؛ صفر تا صد

miner reset tutorial

نرم‌ افزار ماینرها گاها به دلیل وجود مشکلی در فریمور (Firmware) با اختلال مواجه می‌شود. در چنین مواقعی ریست کردن ماینر یا به عبارتی بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه (Reset Factory)، بهترین و ساده‌ترین راه برای رفع مشکل است. در ادامه علاوه بر آموزش ریست کردن ماینر، شما را با پنج روش مختلف برای انجام این کار آشنا می‌کنیم تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی اقدامات لازم را انجام دهید.

آموزش ریست کردن ماینر

با توجه به فعالیت شبانه‌روزی ماینرها، بروز اتفاقاتی مانند اختلال عملکرد دستگاه در فرآیند ماینینگ کاملا طبیعی است. ریست کردن ماینر می‌تواند ساده‌ترین و بهترین راهکار برای رفع مشکلات این چنینی باشد. اما نحوه ریست کردن دستگاه ماینر دقیقا چگونه است؟ در ادامه ریست کردن ماینر را به صورت مرحله به مرحله آموزش می‌دهیم.

  1. قطع برق: ابتدا از خاموش بودن دستگاه ماینر مطمئن شوید. برای انجام این کار کافیست منبع تغذیه ماینر را خاموش یا کابل برق را قطع کنید.
  2. تخلیه برق از قطعات: پس از قطع برق بهتر است چند ثانیه صبر کنید تا برق و انرژی باقی مانده از تمام قطعات داخلی دستگاه ماینر و سیستم تخلیه شود.
  3. اتصال مجدد برق: بعد از گذشت مدت زمان کافی، کابل برق را مجددا به ماینر متصل کنید.
  4. روشن کردن ماینر: با اتصال مجدد برق به دستگاه، ماینر را روشن کنید. بعد از بالا آمدن سیستم، فرآیند بارگیری اولیه انجام می‌شود.

توجه داشته باشید که هنگام ریست کردن ماینر احتمال از دست رفتن تنظیمات یا داده‌های شما وجود دارد. با این حساب پیشنهاد می‌کنیم، پیش از انجام هر گونه اقدامی حتما یک نسخه پشتیبان از تنظیمات و داده‌های مهم تهیه کنید. در بخش بعدی به روش‌های مختلف ریست کردن ماینر می‌پردازیم.

روش های مختلف ریست کردن ماینر

ریست کردن ماینر شاید در ظاهر کار ساده‌ای باشد؛ اما عدم رعایت برخی نکات طی این فرآیند می‌تواند موجب بروز مشکل و آسیب‌دیدگی در دستگاه شما شود. در نهایت بسیاری از استخراج کنندگان زمان زیادی را صرف عیب‌یابی و رفع مشکل دستگاه ماینر می‌کنند. در این بخش به آموزش انواع روش‌های ریست کردن ماینر می‌پردازیم؛ سعی کردیم تمام نکات را به زبان ساده و کامل بیان کنیم تا بتوانید دستگاه ماینر خود را با خیالی آسوده به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

خواندن
آموزش اتصال انت ماینر S17 Pro و S17

1. ریست کردن دستگاه با «دکمه Reset» ماینر

در این روش کافیست بعد از روشن ‌کردن ماینر 2 دقیقه صبر کنید؛ سپس دکمه‌ Reset را 5 ثانیه فشار دهید. ریست ماینر حدودا 4 دقیقه طول می‌کشد. احتمال نیاز به اسکن مجدد IP دستگاه بعد از اتمام فرآیند ریست کردن ماینر نیز وجود دارد.

 دکمه ریست کردن دستگاه ماینر
محل قرارگیری دکمه ریست روی دستگاه ماینر

نکته: تنها بعد از فعالیت دستگاه برای 2 الی 10 دقیقه، دکمه Rest فشار دهید. این روش برای تمام مدل‌های انت ماینر به جز G1 و G2 کاربرد دارد.

2. ریست کردن ماینر از صفحه Status

بعد ار ورود به صفحه تنظیمات ماینر در زبانه Upgrade روی Perform Reset کلیک کنید؛ در ادامه با تایید نهایی شما، دستگاه بعد از گذشت چند دقیقه ریست می‌شود. البته بعد از اتمام فرآیند بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه ممکن است نیاز باشد، IP ماینر را مجددا اسکن کنید.

ریست کردن ماینر از طریق صفحه‌ status و زبانه Upgrade

نکته: هنگام ریست کردن ماینر از خاموش کردن یا جداسازی منبع تغذیه (پاور ماینر) خودداری کنید؛ چرا که در این صورت احتمال آسیب‌دیدگی جدی ماینر و متحمل شدن هزینه‌های مربوط به تعمیر دستگاه تا حد قابل توجهی افزایش می‌یابد.


بیشتر بخوانید: راهنمای عیب یابی و تعمیر پاور ماینر ؛ صفر تا صد


3. ریست کردن ماینر با دکمه IP Reporter

در صورت موفقیت‌آمیز نبودن روش‌های مذکور می‌توانید ماینرهایی شبیه به S9، T9 و T9+ که اسلات کارت حافظه آن‌ها در سمت چپ اترنت قرار گرفته را با دکمه IP Reporter ریست کنید. برای پیاده‌سازی این روش مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • ابتدا دستگاه ماینر را خاموش کنید.
  • سپس همزمان با روشن‌کردن دستگاه، دکمه‌ IP Reporter را فشار دهید و رها نکنید.
  • ماینر بعد از 5 ثانیه به تنظیمات کارخانه خود بازمی‌گردد.

ماینر بعد از اتمام فرآیند ری استارت از فریمور اورجینال استفاده می‌کند. در نهایت آخرین فریمور را مجددا روی دستگاه ماینر خود بارگذاری کنید.

4. ریست کردن ماینر با ابزارهای Batch Management

اگر قصد ریست کردن هم‌زمان چندین ماینر را دارید، می‌توانید از نرم افزار APMinerTool کمک بگیرید.

ریست کردن ماینر با ابزار APMinerTool

شما می‌توانید نسخه‌های مختلف این نرم افزار کاربردی را از سایت Antpool دانلود کنید.

اپلیکیشن AP Miner Tool جهت ریست کردن ماینر
اپلیکیشن AP Miner Tool جهت ریست کردن

5. ریست ماینر با خاموش و روشن کردن دستگاه

ریست کردن ماینر با خاموش و روشن کردن دستگاه نیز امکان‌پذیر است. برای انجام این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • با توجه به اتصال مستقیم ماینر به PSU برای قطع جریان برق کافیست منبع تغذیه را از پریز جدا کنید.
  • پس از گذشت چند دقیقه با اتصال مجدد جریان برق، ماینر را روشن کنید.
  • در این مرحله دستگاه ماینر ریست شده است.
خواندن
ارز دیجیتال ملی؛ پدیده ای نوظهور در حوزه رمز ارز

ریست ماینر M21S

دستگاه M21S به عنوان یکی از ماینرهای محبوب بین استخراج کنندگان شناخته می‌شود. در ادامه جزئیات مربوط به نحوه ریست کردن این دستگاه می‌پردازیم. برای ریست ماینر M21S مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

مرحله اول: پیش از هر چیز از خاموش بودن دستگاه ماینر خود مطمئن شوید.

مرحله دوم: سیم برق را از منبع تغذیه جدا کنید.

مرحله سوم: صبر کنید تا تمامی قطعات داخلی ماینر خنک شوند.

مرحله چهارم: سوکت ریست (Reset Socket) را که معمولا در نزدیکی پورت Ethernet قرار دارد، پیدا کنید.

مرحله پنجم: دکمه ریست را با استفاده از یک شی نوک تیز فشار دهید و نگه دارید.

مرحله ششم: هم زمان با فشار دادن دکمه ریست، صبر کنید تا چراغ‌های LED روشن شود و سپس آن را رها کنید.

مرحله هفتم: بعد از راه‌اندازی خودکار ماینر، تنظیمات پیش‌فرض جایگذاری می‌شود.

مرحله هشتم: در صورت بروز مشکل مشابه بعد از گذراندن تمام مراحلی که گفته شد، به راهنمایی‌های شرکت تولیدکننده مراجعه کنید. تماس با تیم پشتیبانی نیز می‌تواند راهکار مناسبی برای مشکل دستگاه ماینر شما باشد.

یکی از راه‌های برطرف کردن مشکل دستگاه‌های ماینر، ریست یا ریست فکتوری کردن آن‌ها است. شما همواره می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف مانند کمه‌ی reset، صفحه status، دکمه IP Recorder، اپلیکیشن‌های Batch Management یا به سادگی با روشن خاموش کردن دستگاه ماینر خود را ریست کنید.

در صورتی که هشبرد یا کنترل برد دستگاه ماینر شما دچار مشکل شده است، مقالات مربوط به «عیب‌ یابی هش برد» و «عیب یابی کنترل برد» را مطالعه کنید و در صورت نیاز از تعمیرکاران هش‌بان کمک بگیرید. برای سرویس اولیه ماینر خود نیز می‌توانید از صفحه خدمات سرویس اولیه ماینر استفاده کنید.

چگونه ماینر را به تنظیمات کارخانه بازگردانیم؟

5 روش ریست کردن ماینر عبارتند از:
1. ریست کردن به صورت سخت افزاری
2. ریست کردن از طریق Status
3. ریست کردن با دکمه IP Reporter
4. ریست کردن با ابزار Batch Management
5. خاموش و روشن کردن ماینر

چگونه همزمان چند دستگاه ماینر را ریست کنیم؟

برای Reset کردن همزمان چند ماینر از نرم افزار APMinerTool استفاده کنید.

روش ریست کردن ماینر S9j چیست؟

برای ریست ماینر S9j ابتدا ماینر را خاموش کنید، سپس همزمان با روشن کردن دستگاه، دکمه Ip Reporter را فشار دهید و رها نکنید. بعد از 5 ثانیه ماینر ریست می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار