آموزش 5 مرحله ریست کردن ماینر ؛ صفر تا صد

miner reset tutorial

گاهی مشکلاتی متوجه ماینرها می‌شود که منشا نرم‌افزاری دارند و عامل آن‌ها مشکلی در فریمور (Firmware) دستگاه است. در بسیاری از این موارد ریست کردن ماینر (یا بازنشانی ماینر) به تنظیمات کارخانه (Reset Factory) می‌تواند به راحتی این مشکلات را حل کند. در این آموزش به ۵ روش مختلف یاد می‌گیریم که چگونه یک انت‌ ماینر را ریست یا ریکاور (Recover) کنیم.

آموزش ریست کردن ماینر

ریست‌ کردن دستگاه‌های ماینر شاید در ابتدا ساده به نظر برسد، اما نکاتی وجود دارد که اگر آن‌ها را فراموش کنید ممکن است ماینر آسیب ببیند و یا مجبور شوید وقت زیادی صرف عیب‌ یابی آن کنید. در این آموزش سعی شده انواع روش‌های ریست‌ کردن ماینر (بازگرداندن به تنظیمات کارخانه) را به زبان ساده و به طور کامل شرح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی دستگاه خود را ریست کنید.

۱- استفاده از دکمه‌ی «reset» روی دستگاه ماینر

در این روش کافی‌ است بعد از روشن‌کردن ماینر حداقل ۲ دقیقه صبر کنید، سپس دکمه‌ی reset را ۵ ثانیه فشار دهید. ماینر در طول 4 دقیقه ریست خواهد شد. ممکن است بعد از ریست‌کردن ماینر نیاز داشته باشید دوباره IP دستگاه را اسکن کنید.

آشنایی با انواع دستگاه ماینر
خواندن

توجه: دکمه را زمانی فشار دهید که دستگاه برای ۲ تا ۱۰ دقیقه کار کرده باشد. این روش ریست‌کردن برای دستگاه‌های انت ماینر به جز G1 و G2 کار می‌کند.

 دکمه ریست کردن دستگاه ماینر
محل قرارگیری دکمه ریست روی دستگاه ماینر

۲- ریست کردن از طریق صفحه‌ status

در زبانه Upgrade روی Perform reset در صفحه‌ی تنظیمات ماینر کلیک کنید، سپس عملیات را تایید کنید (به ویدئوی کوتاهی که در ادامه قرار داده شده است توجه کنید) و چند دقیقه صبر کنید تا ماینر ریست شود. ممکن است نیاز باشد IP ماینر را مجددا اسکن کنید. توجه داشته باشید هیچگاه هنگام ریست‌کردن ماینر، دستگاه را از منبع تغذیه جدا نکرده و یا آن را خاموش نکنید؛ زیرا با این‌ کار دستگاه دچار آسیب جدی شده و متحمل هزینه‌ی زیادی خواهید شد.

ریست کردن ماینر از طریق صفحه‌ status و زبانه Upgrade

۳- استفاده از دکمه IP Reporter جهت ریست کردن ماینر

در صورتی که روش‌های مذکور موفقیت‌آمیز نبود، برای ریست کردن ماینرهایی همچون ماینر‌های: S9 ،T9 و T9+ که اسلات SD کارت آن‌ها در سمت چپ اترنت قرار دارد، می‌توانید از این روش استفاده کنید:

  • ابتدا ماینر را خاموش کنید.
  • سپس همزمان با روشن‌کردن دستگاه، دکمه‌ی IP Reporter را فشار دهید و رها نکنید!
  • پس از ۵ ثانیه ماینر به تنظیمات اولیه بر خواهد گشت.
ریست کردن ماینر با IP Reporter و محل قرارگیری آن روی دستگاه
محل قرارگیری دکمه IP Reporter و ریست کردن بوسیله این دکمه

پس از ری‌استارت ماینر (restart miner)، دستگاه از فریمور اورجینال استفاده خواهد کرد. آخرین فریمور را روی دستگاه خود مجددا بارگذاری کنید.

۴- ریست کردن ماینر به وسیله‌ی ابزارهای Batch Management

اگر می خواهید چندین ماینر را به صورت همزمان Reset کنید، می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن APMinerTool این‌کار را انجام دهید.

ریست کردن ماینر با ابزار APMinerTool

* لازم به ذکر است که این اپلیکیشن در سایت Antpool برای انواع سیستم‌عامل‌های دسکتاپ و موبایل موجود است.

اپلیکیشن AP Miner Tool جهت ریست کردن ماینر
اپلیکیشن AP Miner Tool جهت ریست کردن

۵- ریست کردن ماینر با خاموش و روشن کردن دستگاه

از آنجایی که ماینر مستقیما به PSU متصل شده و کلیدی روی آن وجود ندارد، کافی‌ست PSU را از پریز جدا کنید و جریان برق را قطع کنید. می‌توانید پس از گذشت چند دقیقه برق ماینر را وصل کرده و آن را روشن کنید. اکنون ماینر شما ریست (reset) شده است و به تنظیمات کارخانه (reset factory) بازگردانده شده است.

عمر مفید دستگاه ماینر بیت کوین چقدر است؟
خواندن

یکی از راه های برطرف کردن مشکل دستگاه های ماینر، ریست یا ریست فکتوری کردن آن است. ریست کردن به صورت های مختلفی ممکن است، مانند: دکمه‌ی reset، صفحه status، دکمه IP Recorder، اپلیکیشن های Batch Management و یا به سادگی با روشن خاموش کردن دستگاه ماینر.

در صورتی که هشبرد یا کنترل برد دستگاه ماینر شما دچار مشکل شده است، مقالات مربوط به «عیب‌ یابی هش برد» و «عیب یابی کنترل برد» را مطالعه کنید یا در صورت نیاز از تعمیرکاران هش‌بان کمک بگیرید. برای سرویس اولیه ماینر خود میتوانید از صفحه خدمات سرویس اولیه ماینر استفاده کنید.

چگونه ماینر را به تنظیمات کارخانه بازگردانیم؟

به 5 روش می توان ماینر را ریست کرد: به صورت سخت افزاری، از طریق صفحه status، با دکمه IP Reporter، با ابزار Batch Management، با خاموش و روشن کردن ماینر

چگونه همزمان چند دستگاه ماینر را ریست کنیم؟

برای Reset کردن همزمان چند ماینر از نرم افزار APMinerTool استفاده کنید.

روش ریست کردن ماینر S9j چیست؟

برای ریست ماینر S9j ابتدا ماینر را خاموش کنید، سپس همزمان با روشن کردن دستگاه، دکمه Ip Reporter را فشار دهید و رها نکنید. بعد از 5 ثانیه ماینر ریست می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید