جشنواره تابستانی هشبان شروع شد. سرویس دستگاه های ماینر برند Whatsminer و Antminer با تخفیف ویژه برای مشتریان جدید و خدمات ویژه برای همراهان قدیمی

دلایل افت هش ریت ماینر و روش های رفع آن

علل و ریشه های افت هش ریت

استخراج کنندگان رمز ارز همواره در این مسیر با چالش‌هایی مانند خرابی یا افت هش ریت دستگاه ماینر مواجه هستند. به بیان ساده‌تر تجهیزات تخصصی بسیاری از سرمایه‌گذاران دارای مزرعه استخراج ارز دیجیتال (ماینینگ فارم)، ماینرهای انفرادی یا فعال در استخرهای استخراج بعد از مدتی با مشکل افت هش ریت مواجه می‌شوند.

در این مقاله اصلی ترین دلایل افت هش ریت و تعمیر هشبرد را به همراه روش‌های پیشنهادی برای رفع آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. اگر شما هم یکی از سرمایه‌گذاران فعال در حوزه استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستید، نکات کاربردی این مقاله را از دست ندهید.

0 1024x512 - دلایل افت هش ریت ماینر و روش های رفع آن
دلایل افت هش ریت در ماینر

دلیل افت هش ریت دستگاه ماینر چیست؟

به طور کلی افت یا پایین آمدن هش ریت دستگاه ماینر در دو حالت مختلف نشان داده می‌شود:

 • در حالت اول هش ریت محلی ماینر ( هش ریت موجود در صفحه استاتوس ماینر Real Time) از هش ریت ایده‌آل ماینر (هش ریت موجود در صفحه استاتوس ماینر Ideal Hashrate) کمتر است.
 • حالت دوم به زمانی اتفاق می‌افتد که هش ریت موجود در قسمت ورکر (Worker) داشبورد استخر ماینینگ از هش ریت محلی (RT) کمتر باشد.

در هر دو حالت می‌توانید از راه ‌حل‌های پیشنهادی ما  در این مقاله برای رفع مشکل ماینر استفاده کنید. اگر بعد از امتحان روش‌های پیشنهادی مشکل برطرف نشد، می‌توانید برای تعمیر دستگاه ماینر به مراکز معتبر مراجعه کنید.  در واقع بررسی دستگاه‌، شناسایی و رفع مشکل ماینر در سریع‌ترین زمان ممکن از جمله توانایی‌های کارشناسان فعال در این حوزه است.


بیشتر بخوانید: آموزش راه‌اندازی ماینر، پیکربندی، تعمیر و عیب‌یابی ؛ صفر تا صد


حالت اول: کمتر بودن نرخ هش محلی ماینر از نرخ هش ایده‌آل آن

در اغلب موارد مشکلات سخت افزاری منجر به بروز چنین اتفاقی می‌شوند. به بیان ساده‌تر در چنین شرایطی احتمال بروز مشکل در دستگاه ماینر یا مزرعه استخذاج بسیار بالا است. برای شناسایی دقیق مشکل می‌توانید راه‌حل‌های پیشنهادی زیر را پیاده‌سازی کنید.

IMG 5291 1024x576 - دلایل افت هش ریت ماینر و روش های رفع آن
صفحه استاتوس انت ماینر

1. نمایش ناقص هشبرد ماینر

بعد از مواجهه با مشکل افت هش ریت ماینر، در قدم اول وضعیت ماینر یا ماینر استاتوس (Miner Status) را مورد بررسی قرار دهید. در صورت کم بودن تعداد هشبردهای موجود در این صفحه از هشبردهای ماینر، بهتر است کابل‌های تغذیه و دیتا را یک بار جدا کرده و دوباره متصل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مقاله «آموزش عیب یابی و تعمیر هشبرد ماینر» را به شما پیشنهاد می‌کنیم. طبق توصیه کارشناسان تعویض سریع کابل‌های کهنه، بسیار حائز اهمیت است. بعد از اتصال مجدد یا تعویض کابل‌ها، دستگاه ماینر را ریست کنید. اگر مشکل همچنان برطرف نشد، نگران نباشید. شما همواره می‌توانید با مراجعه به صفحه تعمیر هشبرد ماینر، از خدمات تخصصی تیم هشبان برای تعمیر هشبرد دستگاه ماینر خود استفاده کنید.

hashboard repairing - دلایل افت هش ریت ماینر و روش های رفع آن

نکته: هنگام تعویض کابل‌های دیتا یا کابل‌های تغذیه، حتما دستگاه ماینر را خاموش کنید.

2. عدم نمایش هشبردها یا نمایش دمای غیر عادی در سنسور دما

در قدم بعدی تشخیص و شناسایی دلیل افت هش ریت دستگاه ماینر، صفحه ماینر استاتوس را بادقت مورد بررسی قرار دهید. در این بخش ماینر آنلاین و تمام هشبردهای آن برای شما نمایش در می‌آیند. در صورت صفر بودن هش ریت یا تعداد اسیک‌ها (ASIC)، دستگاه ماینر شما با مشکل مواجه شده است. حتی در برخی موارد دمای غیر عادی در بخش سنسور ماینر نمایش داده می‌شود. به بیان ساده‌تر تفاوت دمای یک هشبرد در مقایسه با سایر هشبردها بسیار چشمگیر و قابل توجه است.

خواندن
بررسی Antminer T15

البته دمای هر ماینر با توجه به تعداد هشبردهای آن متفاوت است. برای رفع مشکل کابل‌های دو سر هشبرد را یک بار قطع و وصل کرده و دستگاه را ریست کنید. معمولا مشکل بعد از انجام نکاتی که گفته شد، برطرف می‌شود. در غیر این صورت می‌توانید از متخصصان فعال در حوزه استخراج ارز دیجیتال کمک بگیرید.

توجه داشته باشید که هنگام قطع و وصل کردن اتصالات کابل و سوکت دیتا، تمام کابل‌های تغذیه و سوکت تغذیه روی هشبرد، کنترل برد و خود کابل‌ها را بادقت مورد بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید که از نظر ظاهری مشکلی ندارند. کج شدگی پین‌های سوکت دیتا، ذوب شدن سیم و سوکت‌های تغذیه از جمله موارد دیگری هستند که می‌توانند مشکل افت هش ریت در دستگاه‌های ماینر را با خود به همراه داشته باشند.

3. خروج باد سرد از فن دستگاه یا عدم ارائه هش ریت استاندارد یا کافی توسط ماینر

وجود مشکل در منبع تغذیه (PSU) ممکن است موجب ری استارت شدن ماینر طی فواصل زمانی کوتاه مدت شود. همین موضوع افت هش ریت دستگاه ماینر را با خود به همراه دارد. فرآیند راه‌اندازی ماینر به طور معمول چیزی حدود 15 دقیقه طول می‌کشد. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که برخی ماینرها قبل از راه‌اندازی و شروع فرآیند استخراج، تست‌های مختلفی را اجراسازی می‌کنند. بنابراین فرآیند راه‌اندازی کامل در تعدادی از ماینرها حتی تا 40 دقیقه نیز طول می‌کشد. ری استارت شدن ماینر در فاصله‌های زمانی کوتاه، نشانگر وجود مشکل در منبع تغذیه دستگاه است. این مشکل در بیشتر موارد با تعویض منبع تغذیه برطرف می‌شود.

4. تاخیر در شبکه، پهنای کم باند یا افت شدید بسته (بالا رفتن نرخ ریجکت در استخر استخراج)

راه حل پیشنهادی برای رفع این مشکل بسیار ساده است. ابتدا از متصل بودن دستگاه ماینر به اینترنت مطمئن شوید. سپس سرعت اینترنت را مورد بررسی قرار دهید. این مشکل معمولا از ایراد سخت افزاری در دستگاه ماینر نشات نمی‌گیرد. بنابراین بهتر است که سرعت اینترنت در یک سایت دیگر را بررسی کرده و از متصل بودن ماینر به اینترنت اطمینان حاصل کنید.

5. گرم شدن بیش از حد ماینر، ری استارت مجدد و کاهش هش ریت

هر دستگاه ماینر در حین کار و انجام فرآیند استخراج، میزان مشخصی از گرما تولید می‌کند. دمای استاندارد دستگاه‌های ماینر در کاتالوگ محصول درج شده است. در حالت کلی میانگین دمای خروجی دستگاه ماینر حین انجام کار بیش از 60 درجه سانتی‌گراد است. اگر دما در صفحه استاتوس ماینر بیش از مقدار درج شده در کاتالوگ محصول باشد، دستگاه دچار افت هش ریت خواهد شد. بنابراین استفاده از تهویه‌های قدرتمند و فن‌های قوی در محل نگهداری دستگاه‌های ماینر بسیار حائز اهمیت است.

6. مشکل سخت افزاری

به طور کلی احتمال آسیب‌دیدگی دستگاه ماینر طی فرآیند حمل و نقل وجود دارد. حتی تراشه برخی از ماینرها از همان ابتدا دچار اختلال است و همین موضوع موجب کاهش هش ریت ماینرها می‌شود. اما در حقیقت شما به تنهایی قادر به رفع این مشکلات نیستید. بنابراین بهترین کار درخواست کمک از متخصصان تعمیر دستگاه‌های ماینر است.


بیشتر بخوانید: دلایل خرابی ماینر و چگونگی تشخیص و عیب یابی قطعات آن

خواندن
معرفی ماینر M50 و معرفی ماینر M53S و M50S از سری 50 واتس ماینر

حالت دوم: کمتر بودن هش ریت استخر استخراج از نرخ هش محلی

برای درک بهتر این موضوع را با یک مثال برای شما شرح می‌دهیم. قدرت پردازشی ماینر S9j در حالت استاندارد و بهینه 14.5 تراهش است. اگر قدرت پردازشی این دستگاه در استخر استخراج کمتر از 14.5 باشد، مشکلی در ماینر وجود دارد. افت هش ریت دستگاه ماینر می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که در ادامه آن‌ها را با جزئیات بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

1. کمتر بودن هش ریت لحظه‌ای (Real Time Hashrate) از هش ریت ایده‌آل (Ideal Hashrate)

برای دستیابی به اطلاعات دقیق، بعد از 24 ساعت فعالیت و روشن بودن دستگاه ماینر، کار کرد نرخ هش روزانه استخر استخراج را با داده‌های صفحه محلی ماینر مقایسه کنید.

2. متفاوت بودن میانگین نرخ هش محلی ماینر با میانگین نرخ هش استخر استخراج

میانگین نرخ هش محلی ماینر، میانگین نرخ هش در طول دوره عملیات را نشان می‌دهد و نرخ هش روزانه محاسبه شده توسط استخر استخراج میانگین نرخ هش 24 ساعت گذشته است. بنابراین اگر ماینر به مدت 24 ساعت کار نکرده باشد، نرخ هش ماینر در صفحه استاتوس بیشتر از استخر استخراج خواهد بود.

3. قدیمی بودن نسخه سیستم عامل

شرکت سازنده به دنبال به‌روز‌رسانی سیستم عامل (Firmware) محصولات خود در وبسایت پشتیبانی است. بنابراین شما با نصب آخرین نسخه سیستم عامل روی دستگاه ماینر خود از مزایایی مانند بهترین میزان کارایی و به‌روزترین خدمات امنیتی بهره‌مند خواهید شد.

در پایان این نکته را به خاطر داشته باشید که هنگام افت هش ریت ماینر، مشکل را در خود دستگاه جستجو کنید و کاری به سایر ماینرهای فعال در مزرعه استخراج نداشته باشید. علاوه بر آن ایجاد دما و رطوبت مناسب در محل نگهداری ماینرها بسیار حائز اهمیت است چرا که گرمای زیاد، مشکلاتی مانند کاهش و افت میزان هش ریت را با خود به همراه دارد. اگر دستگاه ماینر بعد از در نظر گرفتن نکاتی که گفته شد، همچنان با مشکل افت هش ریت مواجه بود؛ سریعا آن را از مزرعه و سایر ماینرها جدا کرده و از یک متخصص قابل اعتماد برای بررسی دقیق‌تر و رفع مشکل کمک بگیرید.

امیدواریم مطالعه مقاله و انجام توصیه‌هایی که گفته شد، فرآیند یافتن مشکل دستگاه ماینر و حل آن را برای شما آسان‌تر کند. لطفا تجربه‌های شخصی خود در این زمینه را با ما و سایر کاربران هشبان به اشتراک بگذارید. سوالات خودتان را در قسمت کامنت مطرح کنید، کارشناسان هشبان در اسرع وقت آن‌ها را پاسخ خواهند داد.

علت افت هش ریت ماینر چیست؟

برای فهمیدن دلیل افت هش ریت و پایین آمدن تراهش ماینر، ابتدا صفحه استاتوس دستگاه ماینر را چک کنید. پس از آن می‌توانید با توجه به خطا، اقدامات لازم برای رفع آن را انجام دهید. دلایل مختلف افت نرخ هش و روش‌های رفع آن را با جزئیات بیشتر در مقاله مورد بررسی قرار دادیم.

دلیل نوسان هش ریت ماینر چیست؟

اصلی ترین دلیل نوسانات هش ریت ماینرها، عدم اتصال درست به اینترنت و سرعت پایین آن است. تاخیر در شبکه و پهنای کم باند نیز تاثیر بسزایی در وجود نوسانات دارند.

علت افت هش ریت کارت گرافیک چیست؟

عمده ترین دلایل کاهش هش ریت کارت گرافیک، تاخیر در شبکه، Dvfee و اورکلاک بیش از حد است. شما می‌توانید دلایل و راهکارهای آن را به تفصیل در مقاله «علت افت هش ریت کارت گرافیک» هشبان مطالعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 13 میانگین: 3.8]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظرات (39)

 • آرش

  18 ژانویه, 2022 - 10:12 ب.ظ

  نکات مفیدی داشت

 • ابراهیم هاشمی

  9 فوریه, 2022 - 2:50 ب.ظ

  سلام وقت بخیر برای ارتقا دادن ماینر s9j از کجا بدونم ماینرم کدوم مدلی هست وارد سایت بیت مین شدم ۷تا مدل s9j داشت که نمیدونستم مدل ماینرم کدوم هست انجام ندادم

  • هشبان

   20 فوریه, 2022 - 1:15 ب.ظ

   سلام و روز بخیر
   فریمور برای ارتقای S9J فقط یکیه. به تاریخ ارائه شدن فریمور دقت کنید

 • ابراهیم هاشمی

  9 فوریه, 2022 - 2:53 ب.ظ

  سلامی دوباره یک بار ماینرم بدلیل قطعی اینترنت استخر عوض کرد وبه گزینه سوم استخر رفت کارکردش قبل از این قطعی 0.0007465 بود ولی بعد از این حرکت 0.0006654 رسید ریستش کردم سرویسش کردم همون موقع به استخر اول برشگردوندم اما اثری نکرد ممنون میشم راهنماییم کنید

  • هشبان

   20 فوریه, 2022 - 1:10 ب.ظ

   سلام و روز بخیر
   اگر اطمینان دارید که مشکل سخت افزاری منجر به کاهش هش ریت برای دستگاه بوجود نیومده باید میانگین 24 ساعته هش ریت دستگاه رو چک کنید. مشکل میتونه از استخر، سختی شبکه و … باشه. اما چیزی که مهمه هش ریت روی خود دستگاهه

 • ناشناس

  16 مارس, 2022 - 12:17 ق.ظ

  با سلام وخسته نباشید،وتشکر فراوان از زحمات شما کادر هش بان
  سوال بنده،بعد از ریست کردن دستگاهmt چگونه میتوان دوباره به استخر وصل شد؟لطفا مفصل توضیح دهید.با تشکر فراوان

  • هشبان

   16 مارس, 2022 - 9:59 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   متوجه منظور شما از دستگاه mt نشدم. اما شما میتونید برای گرفتن مشاوره و راهنمایی کامل با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا برای حل مشکل راهنماییتون کنن. شماره های شرکت در بخش تماس با ما موجوده

 • مازیار

  15 آوریل, 2022 - 9:35 ب.ظ

  درود

  در قسمت دمای ماینر s9j عدد ۷۸ برای هر سه هش برد نوشته شده و دور فن ها رو ۶ هزار هستش و هی کم و زیاد میشود مثل گاز دادن هستش دور فن میاد پایین بعد چند ثانیه دوباره میرود بالا
  دستگاه تازه خریداری شده و ریپک هستش
  ایا مشکل ساز میشود در اینده یا مشکلی ایجاد نمیکند

  • هشبان

   16 آوریل, 2022 - 8:24 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   مشکل در پاور دستگاه و یا نوسان برق میتونه باعث بشه فن‌ها به شکلی که گفتید کار کنن.دمایی که دستگاه نشون میده تا حدودی بالاست و بهتره دستگاه رو به تعمیرگاه مجاز نشون بدید تا عیب یابی بشه

 • علی

  4 جولای, 2022 - 10:00 ب.ظ

  سلام
  تا چقدر افت هشریت در دستگاه عادیه؟
  به عنوان مثال دستگاه t2tz تراهشش ۳۰ هست،
  در حالت فکتوری دستگاه حتما باید ۳۰ باشد؟؟(تا چقدر پایین بودوش قابل قبوله و مشکلی نداره؟)

  • هشبان

   5 جولای, 2022 - 4:19 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   دلایل افت هش ریت رو در مقاله حتما خوندید. اولین پیشنهاد ما به شما اینه که هرچه زودتر دلیل رو شناسایی و برطرف کنید. افت هش ریت عموما به دلیل نواسانات بین نیم تا یک تراهش قابل قبوله

   • jafar

    7 جولای, 2023 - 1:54 ق.ظ

    سلام خسته نباشید من یه دستگاه t17 دارم که بعد از دو یا سه ساعت کار کردن هشریتش افت میکنه و صفر میشه و باید دستگاه رو خاموش کنم و بعد از ۱۵ دقیقه وقتی روشن میکنم باز همین تکرار میشه
    لطفا راهنمایی کنید

   • هشبان

    23 جولای, 2023 - 10:21 ق.ظ

    دلیل افت هش ربت میتونه به خاطر آسیب دیدن قطعه و یا وجود گرد و خاک باشه، بهتره یکبار سرویس بادگیری و تمیزکاری انجام بدید در غیر این صورت برای متخصصین هشبان ارسال کنید.

 • محمد لطفیانی

  19 جولای, 2022 - 10:49 ق.ظ

  سلام خدا قوت
  دستگاه t2tz رو حالت فکتوری میرسه به 28 تراهش بعد از نیم ساعت دور فن بالا و پایین میشه تراهش میاد رو 21 ترا مشکل از چی میتونه باشه
  تو قسمت error هیچ اروری نمیده دستگاه
  واینکه مدام دور فن بالا و پایین میشه و دیگه از 21 ترا بالاتر نمیره

  • هشبان

   20 جولای, 2022 - 8:24 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   این دستگاها مدت زیادی ماین کردن و core یا هسته منطقی چیپها ممکنه از کارکرد طبیعی خودش خارج شده باشه. یکی از دلایل میتونه مستهلک شدن چیپها باشه.اینکه اول ۲۸ تراهش رو میده و سپس میره رو ۲۱ یکی دیگه از عواملش گرم شدن چیپها هست که ممکنه از تموم شدن عمر مفید خمیر و برچسب سیلیکون باشه

 • mil

  21 جولای, 2022 - 9:57 ب.ظ

  درود وقتی پد سیلیکون بزنیم دیگر نیاز به خمیر سیلیکون هست؟ برای دستگاهt2thf که هیتسنک یک تیکه یا پیج سفت میشه

  • هشبان

   23 جولای, 2022 - 8:13 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   بین چیپها و هیتسینک پد سیلیکون باید وجود داشته باشه. پایین هشبرد( المینیوم زیر پی‌سی‌بی) و هیتسینک پایین، خمیر سیلیکون.در انتخاب هر دو این مواد مراقب ظریب انتقال حرارتی باشید

 • سجاد طوسی

  14 آگوست, 2022 - 4:03 ب.ظ

  سلام من ماینر t17 42th دارم
  بعد دوماه اومدم سرویسش کنم با اسپری ناهید و … همه جاشو باز کردم تمیز و خوشگل بستم دوباره سرجاش
  الان هشریت نمینداره هیچی
  هر ۳ چراغ هشبورد ها روشنه
  فن ها درسته
  اینترنت کاملا وصله
  چراغ سبز چشمک میزنه یعنی حالتش نرماله ! درکل من موندم چرا اینجوری شده .. تروخدا بگین چیکارکنم پاک گیج شدم ممنون

  • هشبان

   15 آگوست, 2022 - 10:05 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   سری 17 دستگاه های بیت مین، ماینرهای به شدت حساسی هستند و حتی جابجایی دستگاه میتونه باعث آسیب به ماینر بشه.اگر دستگاه سری 17 دارید باید با دقت و ضرافت خاصی از این مدل از ماینرها نگهداری کنید. مورد بعد اینکه اسپری ناهید برای تمیز کردن هشبرد اصلا پیشنهاد نمیشه. به این دلیل که اسپری ناهید در دراز مدت باعث خوردگی برد میشه. بنابراین برای تمیز کردن هشبردها به شما توصیه میکنیم از الکل ایزوپروپیل استفاده کنید. اما اطلاعات شما برای پیدا کردن مورد خرابی دستگاه کافی نیست. در قدم اول تعداد اسیک ها رو توی لاگ دستگاه مشاهده کنید که درست هستند یا نه. و یا اگر در این مورد تخصصی ندارید از لاگ دستگاهتون عکس بفرستید تا همکاران ما در هشبان شمارو راهنمایی کنن

   • خلیل

    17 ژانویه, 2024 - 2:02 ق.ظ

    درود برشما من دوتا ماینر m30++106 دارم که یکیشون هشبرداش بترتیب ۳۶-۳۷-۳۶هستن ایا تعویض شده یا عادیه

 • احمدرضا

  18 آگوست, 2022 - 6:40 ق.ظ

  سلام دستگاه a10pro 750mg دارم تراهش صفر هست ماین نمیکنه صفحه استاتوس همه چیزش نرماله ولی تراهش صفره

  • هشبان

   20 آگوست, 2022 - 8:08 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   به این دلیل که دگ سایز فایل اتریوم از 5 گیگابایت بیشتر شده. آپگرید آخر رو از روی سایت بزنید

 • ناشناس

  22 آگوست, 2022 - 11:47 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  امکان داره علت کاهش هش ریت کابل دیتا باشه؟
  الان هشبرد۱۰ ۸.۶میزنه کابل نو بزارم بالاتر میره؟

  • هشبان

   24 آگوست, 2022 - 5:02 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   خیر.وظیفه ی کابل دیتا صرفا دریافت و ارسال اطلاعات هستش. کاهش هش ریت ارتباطی به کابل دیتا نداره. به شما پیشنها میکنیم دستگاهتون رو برای عیب یابی به یک تعمیرگاه معتبر بسپرید.

 • ناشناس

  29 آگوست, 2022 - 11:45 ق.ظ

  با سلام
  T2tz دارم–از سللمت پاور مطمینم وتست شده-کابل دستا هم چک شده و مطمین-هشبرد۱و ۳کار میکنه-هشبرد۲خیر
  در صورتی که با یک کمترل برد دیگ(از سلامتش مطمین نبودم)فقط هشبرد ۲کار میکرد–پس هشبرد ۲سالمه
  ولی با این کنترل برد خودش هشبرد۱-۳فقط کار میکنه سوکت هارو هم جابجا کردم ک باعث میشد فقط سک هشبرد بالا بیاد-هشبرد۱-۳ک باهم بالا میاد هش۳نوسانی کار میکنه ولی وقت هش۳ تنها بالا میارم بدون نوسان ریت بالا میزنه—ب نظر شما مشکل قطعی از کنترل برده؟
  متشکر میشم راهنمایی کنید

  • هشبان

   3 سپتامبر, 2022 - 5:36 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   مشکل رو گنگ توضیح دادید.
   اگه منظورتون این هست که با یه کنترل برد دیگه ، هشبرد دوم رو شناخته و کار کرده و با کنترل برد اصلی فقط ۱ و ۳ رو شناخته، آیا سوکت روی کنترل برد رو عوض کردین؟! کنترل برد t2tz چهار عدد کانکشن یا سوکت روش هست. از کانکشن دیگه استفاده کردید؟!
   اما اینکه وقتی دو هشبرد بالا میان و نوسانی کار میکنند اما هشبرد سوم بصورت جدا، با هشریت کامل کار میکنه یعنی ایراد پاور
   مشکل دستگاه بصورت حضوری بهتر شناخته میشه. اگه مقدور باشه، دستگاه رو برای عیب یابی اصولی و تعمیرات در صورت نیاز به تعمیرگاه معتبر و مجاز ارسال کنید.

 • BehnaM

  30 سپتامبر, 2022 - 10:40 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  دستگاه t2tz 30th دارم که یکی از هشبردهاش دو روزه از کار افتادن و تراهشش پایین اومده، میخواستم از شما بپرسم که از نظر شما مشکلش چیه ؟ و با ۲تا هشبرد دستگاه کار کنه بهش فشار میاد؟
  با تشکر…

  • هشبان

   1 اکتبر, 2022 - 5:55 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   افت هش ریت میتونه دلایل مختلفی اعم از فرسودگی هشبرد تا برق رسانی نامناسب داشته باشه. برای اینکه مشکل درستگاه مشخص بشه پیشنهاد میکنیم که ماینرتون رو به تعمیرگاه معتبر بسپرید تا به درستی عیب یابی بشه.

 • کاوه

  9 می, 2023 - 10:23 ق.ظ

  درود وقت بخیر.دستگاه L3 دارم.یهو هشریت صفر شده .همه چیو هم بدون مشکل نشون میده.اولی که دستگاه روشن میشه وصل میشه چند دقیقه ماین میکنه باز قطع میشه.میشه منو راهنمایی کنین.

  • هشبان

   13 می, 2023 - 10:22 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   از منوی تنظیمات، فرکانس دستگاه ماینر رو به کمتر از ۳۸۰‌برسونید و نتیجه رو بهمون اطلاع بدید

 • میلاد

  16 می, 2023 - 2:45 ق.ظ

  باسلام دستگاه من m21s 62 تراهشه ولی ۵۰ تراهش میده بنظر شما مشکل از کجاست به پاور هم ربط داره

  • هشبان

   17 می, 2023 - 9:40 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر
   در ابتدا ببینید وضعیت دستگاه روی حالت low power consumption نباشه
   اگه این حالت اوکی بود، به وضعیت هشبردها در استتوس دستگاه نگاه کنید که آیا هر سه هشبرد وضعیت برابری دارند یا خیر
   اگر هشبردی تعداد effective chips برابر نداشت یا هشریت کمتری میداد، اون هشبرد خراب شده
   معمولا از پاور نیست چون اگه پاور بود، کل دستگاه خاموش میشد

 • میلاد

  27 اکتبر, 2023 - 4:13 ق.ظ

  سلام ماینر f1 دارم که با سه هشتبرد کار میکنه چهارمی رو تعمیر کردم الان چطور چهارمی رو راه اندازی کنم یا نیاز به انجام کاری نیست

  • پشتیبانی

   9 ژانویه, 2024 - 10:50 ق.ظ

   سلام دوست عزیز برای راه اندازی هشبرد چهارم کار خاصی نیاز نیست انجام بدین فقط هشبرد را بزارید سر جاش وکابل فلت و برق رو بهش وصل کنید.

 • جواد

  13 ژانویه, 2024 - 12:17 ق.ظ

  سلام وقت بخیر من یه ماینر f1دارم یه مدتی هست دو سه روز خوب کار می‌کنه بعد دوباره دستگاه روشنه ولی تراهش صفر میزنه پاور رو عوض کردم نشد کنترل برد هم عوض کردم و دستگاه رو هم آپدیت کردم بازم دو سه روز کار کرد دوباره همون حالت الان پاور و کنترل برد این دستگاه رو رو دستگاه دیگه انداختم داره خوب کار می‌کنه .هر چی رست میکنم یه چند دقیقه کار می‌کنه دوباره همون حالت میشه لطفاً راهنمایی کنید غیر از پاور و کنترل برد چیزه دیگه ای هم می‌تونه باشه

  • پشتیبانی

   16 ژانویه, 2024 - 11:56 ق.ظ

   سلام وقت شمام بخیر
   لطفا هشبردای دستگاهتون رو تک تک وصل کنید و تست بگیرید

 • جواد

  21 فوریه, 2024 - 8:01 ب.ظ

  سلام ماینر m30s+دارم ریجکت ریتش زیر یک درصده همون ۰.۲ ۰.۳اما هشریتش که عادی باید ۹۸بزنه مدام بالا پایین میشه میاد ۴۰باز میره ۹۰ مشکل از اینترنته؟

 • منصور پیرو

  16 مارس, 2024 - 12:11 ق.ظ

  سلام
  دستگاه A1 -24th ‌دارم روشنش که میکنم تراهش میره رو۷ و برمیگرده رو ۳یا۲ و دوباره میره رو ۷ بنظرتون مشکل چه میتونه باشه؟
  تشکر

 • عباس

  7 آوریل, 2024 - 1:49 ق.ظ

  با سلام من‌m21 s 58 تراهش دارم بعضی وقتا ۲ آلا ۳ روز مدام کار میکنه و حتا 1هفته هم عادی کار میکنه ولی بعضی وقتا تراهش روی ۲۷ ۲۶ میمونه بالا نمیره و بعدن من‌خاموش روشن ۲ آلا ۳ بار میکنم تا درست میشه علت چیه

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار