آموزش ارتقا سیستم عامل ماینر با APMiner Tool

آموزش ارتقاء سیستم عامل ماینر

دستگاه های ماینر از سیستم عامل‌های مختلفی استفاده می‌کنند. گاهی اوقات بوجود آمدن مشکل در سیستم عامل، می‌تواند کل فارم را دچار مشکل کند. به همین دلیل ارتقا سیستم عامل ماینر می‌تواند از بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری کند. علاوه بر آن، ارتقاء ماینر و به روز رسانی به موقع آن، باعث بهبود سرعت و عملکرد سیستم‌های شما می‌شود. نرم‌افزار APMinerTool یکی از ابزارهای کاربردی در این زمینه است که مخصوصاً برای ماینرهای برند AntMiner استفاده می‌شود.

در مجموعه مقالات مجله تعمیرات تخصصی ماینر هشبان، در مورد نحوه پیکربندی IP ماینرها و نحوه مدیریت و نظارت بر ماینرها با استفاده از این ابزار صحبت شده است. بطور کلی برای ارتقاء سیستم عامل ماینرها، ابزارهای مختلفی در دسترس است که با توجه به نوع دستگاه ماینر از آن‌ها استفاده می‌شود. هدف ما در این مقاله، آموزش مرحله به مرحله ارتقاء و بروزرسانی سیستم عامل ماینر از طریق نرم افزار APMinerTool است. با ما همراه باشید.

آپگرید و ارتقا سیستم عامل ماینر با نرم افزار APMinerTool

برای ارتقا سیستم عامل انت ماینر کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. برای تغییر رابط، روی “Upgrade” کلیک کنید.
  2. محدوده IP مورد نظری که ماینرها در آن قرار دارند را انتخاب کنید و ماینرهایی را که نیاز به ارتقا دارند را علامت بزنید.
  3. افزودن فریمور (اگر فایل فریمور را دانلود نکرده‌اید، ابتدا برای دانلود از این لینک اقدام نمایید. این فایل نیاز به اکسترکت کردن ندارد و به صورت مستقیم قابل دانلود است.)
  4. روی “افزودن فریمور” کلیک کنید. در صورت بارگذاری موفق، پنجره‌ای نمایش داده می‌شود.
مرحله اول آموزش ارتقاء ماینر-انتخاب فریمور
مرحله اول ارتقا سیستم عامل ماینر – انتخاب فریمور

آپلود فریمور- تنظیمات نرم افزار APMiner

 

این ابزار به صورت پیش‌فرض تغییرات انجام شده را ذخیره می‌کند. درصورتی که تمایلی به این کار ندارید، می‌توانید گزینه ذخیره تغییرات را غیرفعال کنید.

ذخیره تغییرات

 

گزینه “Miner Type” و “Firmware Name” را انتخاب کنید، روی “Upgrade” کلیک کنید. Miner Type مدل دستگاه و Firmware Name نام فایل فریمور بارگذاری شده را مشخص می‌کنند. پنجره‌ای به صورت زیر نمایش داده می‌شود که در صورت تأیید ماینرهای انتخابی به روزرسانی می‌شوند. این کار ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

مهارت هایی که یک تعمیرکار ماینر باید به آن ها مسلط باشد!!
خواندن

نهایی کردن بروزرسانی در نرم افزار APMinerTool

در نهایت پنجره‌ای نمایش داده می‌شود که تعداد ماینرهایی که به صورت موفقیت‌آمیز به روز شده‌اند را نشان می‌دهد.

نمایش وضعیت بروزرسانی دستگاه‌ها

تنظیمات ماینرها در نرم افزار APMinerTool

در صفحه اصلی نرم‌افزار در بخش سربرگ‌های موجود، بخشی به نام Settings وجود دارد که برای انجام تنظیمات مختلف ماینرها استفاده می‌شود. در ادامه به توضیح این بخش می‌پردازیم.

تنظیمات ماینرها در نرم افزار APMinerTool

⇐ تنظیمات پایه یا Basic Settings در APMinerTool

همان‌طور که در تصویر می‌بینید، شما می‌توانید سه بخش از ماینر را تغییر دهید و سفارشی کنید.
الف: هنگام نظارت بر ماینرها می‌توانید زمانی را تعیین کنید تا ماینر در این زمان تازه‌سازی یا رفرش شود. می‌توانید این زمان را به صورت دستی تعیین کنید.
ب: بخش خاصی از IP را برای پیکربندی پسوند worker انتخاب کنید.
پ: رمز عبور ماینرها به صورت پیش‌فرض root است. در صورت نیاز به تغییر می‌توانید رمز عبور جدید را در این بخش وارد کنید.

تنظیمات پایه ماینر

هشدار ماینر یا Miner Alert

در این بخش از تنظیمات همان‌طور که از اسمش پیداست می‌توانید موارد مختلفی را تعیین کنید که در این مواقع هشدار برای شما نمایش داده شود. به عنوان مثال زمانی که سرعت فن ماینر تغییر می‌کند، سیستم به شما هشدار دهد. بر روی هر کدام از موارد دوبار کلیک کنید و با توجه به نیاز خود، بخش مورد نظر را تغییر دهید.

هشدار ماینر

⇐ ویرایش آی پی یا IP Editor

این بخش عملکردی مشابه با کلیک بر روی دکمه ویرایش در بخش Miner Manager دارد. در مقالات قبلی، در این زمینه به طور مفصل صحبت شده است.

ویرایش آی پی ماینر

طریقه اورکلاک ماینرها به کمک نرم افزار APMinerTool

اورکلاک به افزایش قدرت قطعات الکترونیکی گفته می‌شود که برای افزایش توان دستگاه‌های ماینر استفاده می‌شود. به نظر شما چگونه باید ماینرها را اورکلاک کنیم؟
این کار نیز به کمک ابزار APMinerTool امکان پذیر است. برای این کار لازم است ابتدا دستگاه‌ ماینر خود را به روزرسانی کنید. طریقه به روز رسانی در ابتدای همین مقاله آورده شده است.
پس از انجام بروز رسانی باید از وضعیت ماینر خود مطلع شوید. این اطلاعات در ستون مقابل آی پی ماینر نمایش داده شده است.

اورکلاک ماینر

اگر به این ابزار دسترسی نداشته باشید، می‌توانید از طریق کنترل پنل ماینر وضعیت آن را مشاهده کنید. به این منظور از طریق مرورگر به پنل مدیریتی ماینر خود وارد شوید و بر روی گزینه Miner Configuration کلیک کنید.

آموزش تعمیر ماینر؛ راهنمای جامع در سال 2022
خواندن

کنترل پنل ماینر

به این صورت در بخش setup، وضعیت ماینر را مشاهده کنید.
اگر هیچ داده‌ای در ستون “Mode” در APMinerTool نمایش داده نمی‌شود، به این معنی است که ارتقا سیستم عامل ماینر انجام نشده است. بر روی دکمه “Overclock” کلیک کنید؛ پیامی نمایش داده می‌شود و به شما اطلاع می‌دهد “ماینر انتخاب شده از عملکرد اورکلاک پشتیبانی نمی‌کند”.

پشتیبانی نکردن ماینر از اورکلاک

در این حالت اگر با استفاده از مرورگر نیز به پنل مدیریتی خود وارد شوید، هیچ اطلاعاتی را مشاهده نمی‌کنید.

پنل مدیریت ماینر

قابلیت اورکلاک ماینر در نرم‌افزار APMinerTool:

اگر ماینر شما قابلیت اورکلاک داشته باشد، می‌توانید ماینر را انتخاب کنید و بر روی گزینه overclock کلیک کنید. حالت مورد نظر را انتخاب و بر روی ok کلیک کنید.

مرحله نهایی اورکلاک کردن ماینر

صبر کنید تا ماینر مجددا راه اندازی شود و پیکربندی حالت اورکلاک کامل شود.

راه اندازی مجدد ماینر

مرحله نهایی راه اندازی مجدد ماینر از طریق نرم افزار APMinerTool

کار اورکلاک تقریبا پایان یافته است. البته چند نکته وجود دارد که حتما باید در نظر داشته باشید. اگر در این زمینه تخصص ندارید بهتر است هرگز ماینرها را اورکلاک نکنید. در صورت نیاز حتما از متخصص کمک بگیرید تا در صورت بروز مشکل بتواند مشکل را به سرعت رفع کند.

پیغام خطای رمز عبور در مراحل ارتقا سیستم عامل ماینر:

گاهی اوقات نیز با اورکلاک ماینر، هنگام ورود دوباره با پیغام اشتباه بودن رمز عبور مواجه می‌شوید. در این حالت لازم است رمز عبور خود را تغییر دهید.

پیغام خطای رمز عبور ماینر

در این مرحله از ارتقا سیستم عامل ماینر برای تغییر رمز عبور در بخش setting، گزینه basic setting را انتخاب کنید.

به‌روزرسانی رمز عبور ماینر

با باز شدن پنجره زیر رمز عبور خود را تغییر دهید.

پنجره تغییر رمز عبور- مرحله نهایی

به همین سادگی کار ارتقا سیستم عامل ماینر تمام است. اگر از ابتدای آموزش‌ها تا به الان با ما همراه بوده باشید، تمامی بخش‌های مهم و ضروری ابزار APMinerTool را آموزش دیده‌اید. کار با این ابزار بسیار ساده است و می‌توانید فعالیت‌های مختلف نظارتی و مدیریتی را به کمک آن انجام دهید. پیشنهاد می کنیم از طریق لینک های زیر، سایر مطالب آموزشی مربوط به نرم افزار APMinerTool را دنبال کنید.

سایر آموزش های مربوط به نرم افزار APMinerTool 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید