استخراج هلیوم (Helium) ؛ چگونه HNT استخراج کنیم؟

استخراج هلیوم (Helium) ؛ چگونه HNT استخراج کنیم؟

استخراج هلیوم یکی از ساده‌ترین راه‌های کسب ارز دیجیتال و درآمد غیرفعال است. شما برای استخراج هلیوم، سخت‌افزار تخصصی نیاز دارید؛ اما می‌توانید با استفاده ماینر‌های ارزان قیمت و مشارکت در فرآیند ماینینگ، میزان دارایی‌های دیجیتال موجود در حساب کاربری خود را افزایش دهید.

البته باید پیش از انجام اقدامات لازم جهت استخراج هلیوم جوانب مختلف سرمایه‌گذاری در این پروژه را بادقت بسنجید. اگر سرمایه اولیه قابل توجهی برای شروع فعالیت در صنعت استخراج ندارید؛ هلیوم می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد. برای آشنایی بیشتر با نحوه استخراج ارز دیجیتال هلیوم در ادامه با هشبان همراه باشید.

معرفی ارز دیجیتال هلیوم (Helium)

اگر با بازار ارز دیجیتال آشنایی داشته باشید؛ قطعا می‌دانید که پروژه‌های متعددی در این حوزه فعالیت دارند. هدف اصلی از طراحی و توسعه هر یک از این ارزهای دیجیتال متفاوت است. ارز دیجیتال هلیوم (Helium) با نماد اختصاری HNT در دسته پروژه‌های فعال حوزه اینترنت اشیاء (IoT) قرار دارد.

ارز دیجیتال آیوتا (MIOTA) هم از جمله پروژه‌های محبوب فعال حوزه اینترنت اشیاء است که وسایل مختلف را به کمک تکنولوژی به یکدیگر متصل می‌کند. ارز دیجیتال هلیوم همین هدف را با رویکرد متفاوتی دنبال می‌کند. توسعه‌دهندگان هلیوم با ایجاد پروژه‌ای بر پایه بلاک چین سعی دارند به فراگیری اینترنت اشیاء و ارتباط بین وسایل کمک کنند.

استخراج هلیوم و اینترنت اشیاء

در حالت کلی کارشناسان هلیوم را به عنوان پروژه‌ای بر پایه شبکه بلاک چین می‌شناسند که برای اتصال بی‌سیم وسایل مختلف به شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروژه هلیوم به کمک ارز دیجیتال بومی شبکه یعنی HNT کنترل و مدیریت می‌شود.

یکی از چالش‌های اصلی پروژه‌های فعال در حوزه اینترنت اشیاء، حفظ حریم خصوصی افراد است. ارز دیجیتال هلیوم با به‌کارگیری تکنولوژی بلاک چین و ساختار غیر متمرکز آن سعی داشته این مشکل را برطرف کند. شبکه بلاک چین هلیوم قابلیت انتقال داده بین دستگاه‌های تحت پوشش پروتکل LoRaWAN را دارد. داده‌ها به کمک دستگاه‌های هات اسپات و امواج بین وسایل انتقال داده می‌شوند.

در دنیای تکنولوژی امروز که همه چیز در حال تغییر است؛ زیرساخت‌های لازم برای پیاده‌سازی اینترنت اشیاء در زندگی روزمره همواره در حال توسعه هستند. بنابراین با فراگیری تکنولوژی IoT، احتمال فراگیری و پیشرفت ارز دیجیتال هلیوم افزایش می‌یابد.

استخراج هلیوم (Helium) ؛ چگونه HNT استخراج کنیم؟

ارزهای دیجیتال قابل استخراج برای مدیریت شبکه و ثبت تراکنش‌ها، الگوریتم‌های اجماع متفاوتی را به‌کار می‌گیرند. برای آشنایی بیشتر با الگوریتم‌های اجماع پروژه‌های بلاک چینی پیشنهاد می‌کنیم مقاله «آشنایی با انواع الگوریتم اجماع در بلاک چین» را مطالعه کنید.

بنابراین پیش از استخراج ارز دیجیتال هلیوم باید بدانید که این پروژه از الگوریتم اجماع اثبات پوشش‌دهی (Proof of Coverage – PoC) استفاده می‌کند. این الگوریتم با اعتبارسنجی پوشش‌دهی بی‌سیم از طریق امواج رادیویی، مقدار مشخصی رمز ارز HNT را در قالب پاداش به حساب کیف پول ارز دیجیتال ماینر منتقل می‌کند.

تجهیزات اصلی لازم برای مشارکت در فرآیند استخراج هلیوم، دستگاه هات اسپات است. این نکته را در نظر داشته باشید که شما برای استخراج ارز دیجیتال هلیوم بیش از یک دستگاه هات اسپات نیاز دارید. تمام دستگاه‌های هات اسپات موجود در بازار قابلیت ماین هلیوم را ندارند؛ برای مشاهده لیست بهترین ماینرهای هلیوم کافیست به وبسایت رسمی پروژه مراجعه کنید.

خواندن
ویروس در ماینر ها، پیشگیری و راه حل ها ؛ راهنمای کاربردی

لیست بهترین ماینرها برای استخراج هلیوم

در لیست بالا، لیست دستگاه‌های ماینر مورد تایید برای استخراج هلیوم را مشاهده می‌کنید. اگر با ساختار کلی صنعت استخراج ارز دیجیتال آشنایی داشته باشید؛ قطعا می‌دانید که خرید دستگاه ماینر مورد نظر از مراکز معتبر همواره حائز اهمیت است.

در بسیاری از موارد کلاهبرداران از عدم آگاهی سرمایه‌گذاران سوءاستفاده می‌کنند. نکته دیگری که باید حتما هنگام خرید ماینر در نظر بگیرید؛ فرکانس دستگاه مورد نظر است. اگر فرکانس دستگاه برای کشور ایران نباشد؛ قادر به مشارکت در فرآیند استخراج هلیوم نخواهید بود.

تمام نودهای فعال شبکه در مرورگر هلیوم، قابل مشاهده هستند. ماینرها عموما قبل از انتخاب جایگاه دستگاه، اطلاعات دستگاه را مورد بررسی قرار می‌دهند؛ چرا که جایگاه ماینر یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در میزان درآمد دریافتی سرمایه‌گذاران است.


بیشتر بخوانید: آموزش استخراج بیت کوین ؛ راهنمای جامع استخراج بیت کوین


درآمد استخراج هلیوم

ماینینگ یک صنعت پیچیده است؛ از همین رو عوامل متعددی میزان درآمد ماینرها را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در مقاله «محاسبه درآمد ماینینگ ؛ میزان درآمد ماینرها» این موضوع را با جزئیات بیشتر بررسی کردیم.

البته همانطور که مشاهده کردید؛ ساختار کلی پروژه هلیوم شبیه به بیت کوین نیست. درآمد استخراج هلیوم با توجه به عواملی مانند موقعیت مکانی ماینر، میزان اطلاعات منتقل شده و تعداد شاهدان تغییر می‌کند. شاهد (Witness) در واقع همان نود فعال شبکه است که اطلاعات منتقل شده به شبکه هلیوم را بررسی و تایید می‌کند.

اما در حالت کلی اصلی‌ترین فاکتور تاثیرگذار در درآمد حاصل از استخراج هلیوم، میزان اطلاعات انتقال داده شده است. ماینر‌ها برای استخراج توسط سایر نودها به چالش کشیده می‌شوند. در چنین ساختاری هر چه تعداد چالش‌ها بیشتر باشد؛ شانس ماینر برای استخراج هلیوم و کسب سود افزایش می‌یابد.

با توجه به پیچیدگی فرآیند محاسبه درآمد حاصل از استخراج ارز دیجیتال هلیوم، استفاده از ماشین حساب‌های استخراج موجود در سایت‌های مختلف را پیشنهاد می‌کنیم. سایت رسمی پروژه هم به منظور تسهیل فرآیند محاسبه درآمد، ماشین حساب استخراج هلیوم را طراحی و توسعه داده است.

تجهیزات مورد نیاز برای استخراج هلیوم

اما برای استخراج هلیوم چه تجهیزاتی نیاز داریم؟ کارشناسان فعال در این حوزه هنگام استخراج ارز دیجیتال هلیوم توجه به چه نکاتی را لازم و ضروری می‌دانند؟ در ادامه این سوالات را پاسخ می‌دهیم.

انتخاب موقعیت مکانی مناسب برای ماینرها

همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد؛ موقعیت مکانی ماینرها از جمله فاکتورهای تاثیرگذار و حائز اهمیت در فرآیند استخراج هلیوم است. در حالت کلی ساختار شبکه به گونه‌ای طراحی شده که برای استخراج موفق باید بین ماینرهای فعال منطقه مشخص شده در نقشه و ماینرهای شما تناسب وجود داشته باشد.

به بیان ساده‌تر، هنگام انتخاب موقعیت مکانی ماینر حتما برای انتخاب بهترین لوکیشن، نقشه نودهای شبکه هلیوم را بادقت بررسی کنید. طبق تحقیقات صورت گرفته، اگر بین ماینرهای شما با سایر هات اسپات‌ها چیزی حدود 300 الی 350 متر باشد؛ شانس استخراج موفق و کسب سود بیشتر است.

دستگاه ماینر هلیوم

در حالت کلی افراد برای فعالیت در صنعت ماینینگ و استخراج، دستگاه ماینر نیاز دارند. با توجه به ساختار منحصربه‌فرد و متفاوت پروژه هلیوم سرمایه‌گذاران علاقه‌مند برای استخراج ارز دیجیتال HNT باید دستگاه هات اسپات خریداری ‌کنند.

با توجه به ساختار تخصصی دستگاه‌های ماینر، انتخاب بهترین گزینه کار ساده‌ای نیست. در نظر گرفتن میزان سرمایه اولیه و نحوه تامین برق مصرفی ماینر از جمله عوامل مهم هنگام انتخاب تجهیزات سخت‌افزاری هستند. البته ناگفته نماند که هات اسپات‌های هلیوم در مقایسه با ماینرهای بیت کوین، برق کمتری مصرف می‌کنند.


بیشتر بخوانید: آشنایی با دستگاه ماینر ؛ شناخت قطعات ماینر و مکانیزم عملکرد

خواندن
راهنمای جامع نگهداری مزارع استخراج رمز ارز

معرفی بهترین برندهای ماینر هلیوم

برندهای متنوع و گونانی دستگاه‌های هات اسپات هلیوم را تولید می‌کنند. با توجه به ساختار تخصصی و حساس دستگاه‌های ماینر، انتخاب بهترین گزینه کار ساده‌ای نیست. طبق گفته کارشناسان فعال این حوزه سرمایه‌گذاران باید پیش از انتخاب و خرید ماینر عواملی محل قرارگیری، پوشش شبکه و میزان بودجه خود را در نظر بگیرند. در این بخش محبوب‌ترین و بهترین برندهای ماینر هلیوم را معرفی می‌کنیم.

  • ماینرهای برند Nebra: نبرا یکی از محبوب‌ترین برندهای تولیدکننده دستگاه‌های هات اسپات هلیوم است. دستگاه‌های هات اسپات برند Nebra با ارائه مزایایی مانند رابط کاربری ساده و عمر بالای باتری در دسته ماینرهای مناسب برای استخراج هلیوم قرار می‌گیرد. طبق گفته کاربران، هات اسپات‌های نبرا پوشش دهی و عملکرد خوبی دارند.
  • ماینرهای برند Bobcat: بابکت هم از برندهای معروف تولید‌کننده ماینرهای هلیوم است. استخراج‌کنندگان و سرمایه‌گذاران پروژه‌ هلیوم هات اسپات‌های Bobcat را به دلیل عملکرد قابل قبولی که ارائه می‌دهند؛ انتخاب می‌کنند. علاوه بر آن، قیمت ماینرهای برند Bobcat به نسبت قابلیت‌هایی که ارائه می‌دهند؛ مناسب است.
  • ماینرهای برند RAK Wireless: برند RAK Wireless هم با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا دستگاه‌های هات اسپات قوی‌ای توسعه داده‌اند. البته RAK Wireless از تولیدکنندگان جدید دستگاه‌های هات اسپات هلیوم است. طبق تحقیقات صورت گرفته ماینرهای RAK Wireless، سرعت و عملکرد خوبی دارند.

معرفی بهترین ماینرهای هلیوم

اما کدام هات اسپات بهترین و سودآورترین گزینه برای استخراج ارز دیجیتال هلیوم است؟ حتی بعد از گذشت چندین سال از معرفی بیت کوین همچنان شاهد بروز تغییرات در شبکه پروژه‌های فعال در بازار ارز دیجیتال هستیم.

بنابراین دستگاهی که در زمان نگارش این مقاله بهترین گزینه برای استخراج هلیوم است؛ شاید بعد از گذشت چند ماه دیگر ماینر سودآوری برای شما نباشد. طبق داده‌های موجود در سایت رسمی پروژه Helium، پنج ماینر برتر برای استخراج هلیوم موارد زیر را شامل می‌شود:

بهتر است برای مشاوره و خرید دستگاه مورد نظر خودتان از مراکز معتبر کمک بگیرید. اگر قصد استخراج هلیوم و سرمایه‌گذاری در این پروژه را دارید؛ حتما قبل از خرید هات اسپات، سایت رسمی هلیوم که پیش‌تر معرفی کردیم را چک کنید.

مدت زمان لازم برای استخراج هلیوم

همانطور که می‌دانید، ساختار کلی صنعت ماینینگ به گونه‌ای طراحی شده است که شانس افراد برای استخراج موفق با توجه به قدرت پردازشی ماینر تعیین می‌شود. طبق داده‌های ارائه شده، استخراج‌کنندگان دارای تجهیزات پیشرفته در کمتر از 48 ساعت یک رمز ارز HNT استخراج کرده‌اند.

در حالت کلی قدرت ماینر هلیوم، تاثیرگذارترین فاکتور در مدت زمان لازم برای استخراج هلیوم است. به یاد داشته باشید که رقابتی بودن ساختار صنعت ماینینگ موجب شده نودهای فعال شبکه به دنبال تکمیل سریع این فرآیند باشند.

اما از آنجایی که شبکه هلیوم به گستردگی بیت کوین نیست؛ ماینرها شانس بیشتری برای استخراج ارز دیجیتال HNT دارند. ارز دیجیتال هلیوم می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاران خرد علاقه‌مند به فعالیت در صنعت ماینینگ باشد.

سخن پایانی

همانطور که مشاهده کردید؛ استخراج هلیوم در صورت استفاده از ماینر پرقدرت می‌تواند روش خوبی برای کسب درآمد غیرفعال باشد. استخراج یک نوع سرمایه‌گذاری بلند مدت محسوب می‌شود؛ بنابراین بهتر است پیش از انجام هر اقدامی در زمینه استخراج هلیوم، علاوه بر آشنایی کامل با سازوکار الگوریتم اثبات پوشش‌دهی، اهداف و نقشه راه پروژه را هم بادقت بررسی کنید. آیا تجربه‌ای در زمینه استخراج ارز دیجیتال هلیوم دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار