آموزش پیکربندی و تنظیم دسته‌ ای IP استاتیک با APMinerTool

آموزش پیکربندی و تنظیم دسته‌ ای IP استاتیک با APMinerTool

ابزارهای مختلفی برای نظارت بر دستگاه های استخراج رمز ارز یا همان ماینرها و انجام تنظیمات مختلف روی ماینر وجود دارد. در صورتی که فارم یا تعداد دستگاه های ماینر زیادی دارید، انجام برخی تنظیمات مانند پیکربندی و تنظیم آی پی به صورت دستی کار ساده ای نخواهد بود و ممکن است باعث بروز خطا شود. در این مقاله قصد داریم نحوه پیکربندی و تنظیم دسته‌ ای IP استاتیک با APMinerTool روی دستگاه های انت ماینر را به طور کامل، مرحله به مرحله و تصویری شرح دهیم.

پیکربندی و تنظیم دسته‌ ای IP استاتیک با APMinerTool

قبل از هرکار ماینرها را روشن کرده و از اتصال آن‌ها به شبکه مطمئن شوید. توجه کنید کامپیوتر و دستگاه‌های ماینر باید در یک محدوده IP باشند. در ادامه اقدامات لازم برای پیکربندی و تنظیم دسته‌ ای IP استاتیک با APMinerTool را شرح می دهیم:

قدم اول:

ابتدا نرم افزار APMinerTool را می توانید از اینجا دانلود کنید.

نرم افزار APMinerTool به نصب احتیاج ندارد و کافی است فایل آن را باز کرده و استفاده کنید. برای این منظور روی فایل اجرایی آن دوبار کلیک کنید تا نرم‌افزار باز شود.

باز کردن نرم افزار APMinerTool

پس از روشن شدن و اتصال دستگاه ماینر به شبکه، آی‌پی به دست آمده در هنگام پیکربندی ماینر در حالت DHCP است و آدرس به صورت ثابت نیست. زمانی که شما فارم خود را راه‌اندازی می‌کنید و تعداد ماینرها زیاد باشد، این ابزار می‌تواند آدرس IP ثابت را به صورت دسته‌ای برای شما تنظیم کرده و کار مدیریت شما را ساده‌تر کند. محدوده IP یک روتر معمولی 1-254 است. اگر می‌خواهید آی پی استاتیک ماینر را از 1 تنظیم کنید، برای جلوگیری از تضاد توصیه می‌شود به روتر اجازه دهید IP را در حالت DHCP از 100 تخصیص دهد.

فرکانس ماینر چیست؟ نحوه تنظیم فرکانس دستگاه ماینر
خواندن

به عنوان مثال:

روتر، آی پی را در حالت DHCP از 101 تا 254 اختصاص می‌دهد و IP استاتیک برای ماینرها از 1-100 است. در این حالت مشکلی میان آی پی‌های ایجاد شده به وجود نمی‌آید.

قدم دوم:

در قدم دوم در پیکربندی و تنظیم دسته‌ ای IP استاتیک با APMinerTool، آی پی استاتیکی که می‌خواهید برای ماینر تنظیم کنید را در “next fill IP” تایپ کنید و نوع کوین را برای ماینر انتخاب کنید. سایر گزینه‌ها را نیز مطابق با تصویر زیر کامل کنید. در نهایت آدرس استخر، نام ماینر و رمز عبور را نیز می‌توانید در همین بخش تعیین کنید.

 

در تنظیم دسته‌ ای IP استاتیک با APMinerTool، بایستی آی پی استاتیکی که می‌خواهید برای ماینر تنظیم کنید و نوع کوین را برای ماینر انتخاب کنید.
تنظیم آی‌ پی و نوع کوین دستگاه ماینر در تنظیم دسته‌ ای IP استاتیک با APMinerTool

قدم سوم:

Netmask” ،”Gateway” و “DNS” را می‌توانید با توجه به اطلاعات موجود در بخش “Network and sharing Center” کامپیوتر خود علامت زده و تکمیل کنید. ابتدا به بخش control panel کامپیوتر مراجعه کنید. در بخش network and internet گزینه network and sharing center را انتخاب کنید. سپس موارد خواسته شده را طبق تصویر تکمیل کنید.

 

"Netmask" ،"Gateway" و "DNS" را از بخش تنظیمات شبکه در کامپیوتر خود تنظیم کنید.
تنظیمات شبکه در کامپیوتر

قدم چهارم:

در نهایت در قدم چهارم تنظیم دسته‌ ای IP استاتیک با APMinerTool، در این نرم‌افزار گزینه “IP Auto Config” را “” علامت بزنید؛ به این صورت IP استاتیک به ترتیب به ماینرهای بعدی به طور خودکار اختصاص می‌یابد. با فعال شدن گزینه‌هایی که گفتیم، آی‌پی‌ها به صورت خودکار اختصاص داده شده و شما نیاز به انجام کار دیگری نخواهید داشت. اگر قصد داشته باشید آی پی‌ها را به صورت دستی وارد کنید، این دو گزینه را فعال نکنید و دکمه “IP Report” را روی هر دستگاه ماینر به مدت 3-5 ثانیه فشار دهید، سپس IP استاتیک را به صورت دستی به دستگاه‌های ماینر اختصاص دهید.

بیت کوین یا طلای دیجیتال چیست؟ راهنمای جامع 2022
خواندن

 

آخرین قدم در تنظیم دسته‌ ای IP استاتیک با APMinerTool، کانفیگ اتوماتیک آی‌پی است.
کانفیگ اتوماتیک آی‌پی در APMinerTool

با این کار می‌توانید به سادگی آی پی دستگاه‌های موجود در فارم خود را تنظیم کنید.


بیشتر بدانید:

راهنمای جامع نگهداری مزارع استخراج رمزارز


جمع بندی

همان‌طور که اشاره شد اگر فارم شما بزرگ بوده و دستگاه های ماینر زیادی در آن وجود داشته باشد، تنظیم دستی آی پی‌ها در این مقیاس کار ساده‌ای نخواهد بود و ممکن است اشکالات مختلفی به وجود آورد. به همین منظور تنظیم دسته‌ ای IP استاتیک با APMinerTool می تواند کار شما را بسیار ساده کند. به طور کلی نرم افزار APMinerTool در مدیریت دستگاه های ماینر کمپانی بیت مین (Bitmain) کمک بسیار خوبی به شما می کند. در صورتی که در استفاده از نرم افزار APMinerTool برای پیکربندی آی پی ها دچار مشکل شدید، می توانید با کارشناسان هشبان تماس بگیرید.

در مقالات زیر با سایر تنظیماتی که با استفاده از نرم افزار APMinerTool می توان انجام داد آشنا می شوید:

آموزش نرم افزار APMinerTool

آموزش مدیریت و نظارت ماینرها با APMiner Tool

آموزش ارتقاء سیستم عامل ماینر با APMiner Tool

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید