آموزش مدیریت و نظارت ماینرها با APMiner Tool

مدیریت فارم‌ها و مانیتورینگ‌ ماینرها از مهم‌ترین دغدغه‌های مزرعه‌داران این حوزه است. نرم‌افزار APMinerTool، یکی از ابزارهای بسیار مفید در مدیریت و نظارت ماینر ها به صورت کنترل از راه دور است. این ابزار امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در مجموعه مقالات مجله تعمیرات تخصصی ماینر هشبان، در مورد نحوه پیکربندی IP ماینرها و نحوه ارتقاء سیستم عامل ماینر با APMiner Tool با استفاده از این ابزار صحبت شده است.

همان‌طور که آموزش نرم افزار APMinerTool نیز اشاره شد، این ابزار فقط برای دستگاه‌های AntMiner قابل استفاده است و ماینرهای برندهای دیگر را پشتیبانی نمی‌کند. در این بخش قصد داریم یکی دیگر از امکانات جذاب این نرم‌افزار، یعنی مدیریت و نظارت دستگاه‌های ماینر را معرفی کنیم.

مدیریت و نظارت ماینرها به صورت گروهی

این نرم‌افزار بخش مدیریت‌ و نظارت ماینرهای فارم را به صورت کامل در اختیار شما قرار می‌دهد و از طریق آن می‌توانید فعالیت‌های مختلف ماینرها را از راه دور کنترل کنید.

مشاهده و تغییر IP ماینرها برای نظارت و مدیریت ماینرها در نرم افزار APMinerTool

مشاهده و تغییر IP ماینرها

در اولین مرحله برای مدیریت و نظارت ماینرها، باید ماینرها را در محدوده آی پی (IP) مورد نظر خود شناسایی کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. روی “Miner Manager” کلیک کنید تا به رابط مدیریت ماینر بروید.
 2. جهت فعال کردن بر روی گزینه “IP Editor” کلیک کنید.
 3. برای به دست آوردن محدوده IP نیز کافی است بر روی “+” کلیک کنید.
 4. به منظور ایجاد تغییر در هر کدام از بخش‌ها روی همان بخش دوبار کلیک کنید.
 5. در نهایت پس از انجام تغییرات مورد نظر روی «ذخیره» یا “save” کلیک کنید.

مشاهده وضعیت ماینرها

برای اسکن و مشاهده وضعیت ماینرهایی که پیکربندی شده‌اند، کافی است روی گزینه “شروع اسکن” یا (Start Scan) کلیک کنید. پس از اسکن محدوده IP انتخاب شده، پنجره‌ای باز می‌شود که تعداد ماینرها را در هر وضعیت نشان می‌دهد. با این کار می‌توانید بر روی ماینرها کنترل از راه دور داشته باشید.

مشکل بزرگ دستگاه های ماینر بیت مین (BitMain)
خواندن

مشاهده وضعیت ماینرها برای نظارت و مدیریت ماینرها در نرم افزار APMinerTool

همان‌طور که می‌بینید تعداد ماینرها را در وضعیت‌های مختلف نشان می‌دهد، به این صورت که:

 • یکی از دستگاه‌های ماینر در وضعیت قرار normal دارد.
 • هیچ دستگاهی در وضعیت low, other exception و lost نیست.
 • هشت ماینر وضعیت fail دارند.

اسکن موفق ماینرها برای نظارت و مدیریت ماینرها در نرم افزار APMinerTool

در این قسمت تنها ماینرهایی را می‌توانید انتخاب کنید که بر اساس نیازهای شما با موفقیت اسکن شده‌اند.

پیکربندی ماینرها

در این بخش قصد داریم نحوه پیکربندی ماینرها با کمک ابزار APMinerTool، برای نظارت و مدیریت ماینرها را آموزش دهیم. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا نوع کوین را تعیین کنید. آدرس مربوط به هر استخر، پس از تعویض به طور خودکار در “Pool” قرار می‌گیرد. علاوه بر آن می‌توانید به صورت دستی نیز آن را تغییر دهید. (توجه داشته باشید تغییر کوین فقط زمانی قابل اجراست که مانیتورینگ روشن نباشد یا نظارت متوقف شده باشد.)
 2. در این بخش می‌توانید اطلاعات مختلفی از جمله تنظیمات استخر هر ماینر، نوع کوینی که استخراج می‌شود، رمز عبور و حتی نام هر ماینر را تغییر دهید.
 3. در نهایت برای پیکربندی ماینرهای انتخابی، روی «Config» کلیک کنید. پس از انجام تنظیمات، پنجره‌ای باز می‌شود که تعداد دستگاه‌های ماینر را در حالت “پیکربندی موفقیت آمیز” یا “پیکربندی ناموفق” نمایش می‌دهد.

پیکربندی ماینر برای نظارت و مدیریت ماینرها در نرم افزار APMinerTool

راه‌اندازی مجدد ماینرها به صورت دسته‌ای

برخی اوقات در حین مدیریت و نظارت ماینرها متوجه می‌شویم که دستگاه‌های ماینر نیاز به راه اندازی مجدد دارند؛ برای این‌ کار ماینر مورد نظر را انتخاب کنید و روی «راه اندازی مجدد» یا (Reboot) کلیک کنید، سپس پنجره پاپ آپ را تأیید کنید تا ماینرها راه اندازی مجدد شوند.

راه‌اندازی مجدد ماینر برای نظارت و مدیریت ماینرها در نرم افزار APMinerTool

ریست کردن ماینرها به صورت دسته‌ای

از مزیت های کنترل از راه دور ماینر می توانیم به این ویژگی اشاره کنیم که اگر ماینرها در هر ساعتی از شبانه روز دچار مشکلی شدند که نیاز به بازگردانی به تنظیمات کارخانه داشتند، می‌توانید آن‌ها را انتخاب کرده و روی Reset یا «تنظیم مجدد» کلیک کنید؛ سپس پنجره باز شده را تأیید کنید تا دستگاه‌ها به تنظیمات کارخانه بازگردند.

عیب یابی و تعمیر انت ماینر ؛ راهنمای کاربردی
خواندن

ریست کردن ماینر برای نظارت و مدیریت ماینرها در نرم افزار APMinerTool

تغییر IP ماینرها از حالت استاتیک به DHCP

در مقاله آموزش نرم افزار APMinerTool، در مورد تغییر آی پی‌ها از حالت DHCP به حالت استاتیک صحبت شد. اگر لازم باشد ماینرهایی که IP ثابت دارند به حالت DHCP بازگردانی شوند، می‌توانید دستگاه‌ها را انتخاب کرده و روی «DHCP» کلیک کنید. سپس پنجره پاپ آپ را تأیید کنید تا ماینرها به حالت DHCP بازگردند.

تغییر IP ماینرها از حالت استاتیک به DHCP برای نظارت و مدیریت ماینرها در نرم افزار APMinerTool

تغییر رمز عبور ماینرها

شما به راحتی می توانید از طریق نرم افزار مدیریت ماینر APMinerTool در هر زمانی که خواستید رمز عبور ماینر خود را تغییر دهید. ابتدا باید دستگاه را انتخاب کنید. برای این کار کلید کنترل را نگه داشته و ماینرهای مورد نظر را انتخاب کنید. سپس روی «Change Pwd» کلیک کنید. پس از انجام تغییر، همچنین باید رمز عبور جدید را در قسمت “Settings-Basic Settings-Miner Pwd” به روز کنید تا تغییرات انجام شده لحاظ شوند. به عنوان مثال: رمز عبور پیش فرض (root)، Pwd جدید را (123456) و تایید Pwd (123456) قرار دهید.

تغییر رمز ماینر برای نظارت و مدیریت ماینرها در نرم افزار APMinerTool

تغییر رمز عبور ماینر

پس از انجام تنظیمات، روی “Auto Monitor” کلیک کنید تا نظارت بر ماینرها آغاز شود. حالت پیش‌فرض این است که هر 5 دقیقه یکبار وضعیت دستگاه ماینر به شما اطلاع داده می‌شود. وضعیت ماینر در رنگ‌های مختلف نمایش داده می‌شود: سبز و نارنجی، آبی و قرمز.

نظارت و مدیریت ماینر

برای مدیریت و نظارت ماینرها به صورت جزئی تر باید بر روی آی پی (IP) آن کلیک کنید تا به صفحه اختصاصی ماینر هدایت شوید.

مدیریت و نظارت ماینر

داشبورد ماینر برای نظارت و مدیریت ماینرها در نرم افزار APMinerTool

همان‌طور که مشاهده کردید، با کمک نرم افزار APMinerTool کنترل از راه دور ماینرها، مدیریت و نظارت ماینرها و فارم بسیار ساده است. تنها کافی است به نکات مهم و ضروری‌ای که ما در این مقاله ذکر کردیم، توجه کنید. پیشنهاد میکنیم از طریق لینک های زیر، سایر مطالب آموزشی مربوط به نرم افزار APMinerTool را دنبال کنید.

سایر آموزش های مربوط به نرم افزار APMinerTool 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید