معرفی و بررسی 7 مورد از بهترین دستگاه‌ ماینر

top crypto miners

به دلیل رقابت بسیار بالا در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال، رقابت در زمینه دستگاه های استخراج ارز دیجیتال نیز روز به روز در حال افزایش است و دستگاه هایی بهینه شده از لحاظ انرژی و کارکرد وارد بازار شده اند. هنگام خرید ماینر باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید؛ چرا که عوامل مختلفی دست به دست یکدیگر میدهند و موجب می شوند یک ماینر، به بهترین دستگاه ماینر تبدیل شود.

به طور کلی یک ماینر خوب علاوه بر اینکه طول عمر بالایی باید داشته باشد، نرخ بازگشت سرمایه آن نیز بایستی سریع باشد. منظور از نرخ بازگشت سرمایه مدت زمانی است که پول خرید دستگاه ماینر (یا سایر دستگاه ها و تجهیزات) و هزینه‌های جانبی آن برمی‌گردد. با وجود در نظر گرفتن موارد مختلف هنگام تهیه ماینر باز هم ممکن است پس از مدتی ماینر شما دچار ایرادات فنی شود که در صورت بروز مشکلات می توانید به صفحه خدمات تعمیر ماینر مراجعه کنید. با این تقاسیر شناسایی یک دستگاه ماینر خوب به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، از جمله:

  • هش ریت دستگاه یا توان پردازشی دستگاه
  • میزان برق مصرفی توسط دستگاه
  • قیمت دستگاه

بیشتر بخوانید:

آنچه از مصرف برق ماینر باید بدانید

دلایل افت هش ریت ماینر و روش های رفع آنها


البته که در این بین عوامل دیگری نیز برای بازگشت هر چه سریعتر سرمایه تاثیر دارند، مانند قیمت بیت کوین، تعرفه برق و … ؛ اما موارد بالا مستقیما مربوط به دستگاه ماینر می باشد و سایر موارد به صورت غیر مستقیم دخیل هستند.

برای انتخاب بهترین دستگاه ماینر باید شرایط محتلفی را مد نظر قرار داد. ممکن است یک دستگاه همه آپشن های بهترین دستگاه ماینر را داشته باشد اما در شرایط خاصی که یک فارم دارد این دستگاه، بهترین نباشد. پس یافتن بهترین ماینر امری نسبی است. اصولا نمیتوان گفت بهترین دستگاه همان جدیدترین دستگاه است؛ زیرا ممکن است دستگاه جدیدی که به بازار ارائه می شود باگ هایی داشته باشد که دستگاه های قبلی آن را ندارند .

7 مورد از بهترین دستگاه‌ ماینر

در ادامه این مطلب 7 مورد از بهترین دستگاه های ماینر که بیشترین کارایی از لحاظ قیمت، وزن و اندازه و … در بین مصرف کنندگان دارند را معرفی خواهیم کرد و درباره مزایای هر یک توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

خواندن
آموزش تعمیر ماینر ؛ راهنمای جامع در سال 2022

1. دستگاه انت ماینر S19 پرو یا Bitmain Antminer S19 Pro

بر اساس آمارهای به دست آمده، Bitmain Antminer S19 Pro یکی از بهترین دستگاه های ماینر از لحاظ کارکرد و بازگشت سرمایه است. مشخصات کلی این دستگاه را در ادامه مشاهده می کنید.

دستگاه ماینر انت ماینر S19 پرو یا Bitmain Antminer S19 Pro به عنوان بهترین دستگاه‌ ماینر

شرکت بیت مین بزرگترین شرکت تولید کننده ماینر است که از ماینر مدل Bitmain Antminer S19 Pro میتوان به عنوان بهترین دستگاه ماینر موجود نام برد. این مدل بهترین کارکرد و عملکرد را در بین دارندگان ماینر داشته است و در اردیبهشت 99 وارد بازار شد. قدرت این دستگاه 110 تراهش بر ثانیه است که در مقابل مدلهای قبلی این برند، توان پردازشی بسیار بالایی محسوب می شود.

این ماینر معمولا به عنوان ماینر صنعتی استفاده می شود؛ چرا که صدای آن 81 دسیبل است و از میزان صدای عادی سایر دستگاه ها بیشتر است. به همین خاطر برای مصرف خانگی توصیه نمی شود.

 

2. دستگاه انت ماینر مدل T19 یا Bitmain Antminer T19

مدت کوتاهی پس از عرضه S19، شرکت بیت مین مدل بعدی خود را با عنوان T19 را روانه بازار کرد. دلیل اینکه این دستگاه جز دستگاه های پر کاربرد می باشد صرفه اقتصادی آن است. این مدل از ماینرها از توان پایین تری نسبت یه مدل های S برخوردار هستند، اما به دلیل قیمت ارزانتر مورد استقبال قرار گرفتند.

دستگاه انت ماینر مدل T19 یا Bitmain Antminer T19

به طور کلی دستگاه Antminer T19، یک ماینر اقتصادی با توان پردازشی متوسط می باشد.

 

3. دستگاه انت‌ماینر اس ۱۷ پلاس یا Bitmain Antminer S17+

همانطور که در بالا اشاره شد مدل S19 از قدرتمندترین و بهترین دستگاه های شرکت بیت مین است. پس از این سری، انت ماینر سری S17 مخصوصا مدل S17+ در رتبه بعدی قدرتمندترین و بهترین دستگاه ماینر شرکت بیت مین معرفی شد. Antminer S17+ در سال 2019 با قدرت 73 تراهش بر ثانیه پر بازده ترین ماینر معرفی شد.

دستگاه انت ماینر اس ۱۷ پلاس یا Bitmain Antminer S17+

اما با این تفاسیر نمیتوان منکر این شد که تعداد بسیار زیادی از دستگاه های این سری از شرکت بیت مین دارای ایرادات فنی بودند که حتی شرکت بیت مین نیز آنها را پذیرفته بود. جهت اطلاع بیشتر از مشکلات این دستگاه این مقاله را مطالعه کنید.

4. دستگاه مایکرو‌ بی‌ تی واتس‌ ماینر ام ۳۱ اس (MicroBT Whatsminer M31S)

دستگاه واتس ماینر ام 31 یکی از دستگاه های شرکت میکرو بی تی (MicroBT) است. این دستگاه نیز با قدرت 70 ترا هش بر ثانیه در بین دارندگان ماینر محبوبیت دارد. این دستگاه با اختلاف کمی به عنوان رقیب اصلی انت ماینر اس 17 پلاس بوده است. ماینرهای سری S17+ به دلیل داشتن ایرادات فنی، توسط خیلی از دارندگان ماینر به دستگاه مایکرو‌ بی‌ تی واتس‌ ماینر ام ۳۱  اس جایگزین شدند.

خواندن
طریقه شستن هشبرد ها و سرویس دستگاه ماینر به چه صورت است؟

دستگاه مایکرو بی تی واتس_ ماینر ام ۳۱ اس (MicroBT Whatsminer M31S)

 

5. دستگاه کنان آوالون‌ماینر ۱۱۶۶ پرو (Canaan AvalonMiner ۱۱۶۶ Pro)

دستگاه کنان اوالون ماینر 1166 پرو یکی از دستگاه های مناسب و مطرح برای مزارع استخراج ارز دیجیتال است که در سایز های متوسط و کوچک فعالیت می کنند. این دستگاه شباهت های بسیار زیادی با یکی از مدل های شرکت بیت مین با نام S9 دارد؛ با این تفاوت که قدرت هش آن بسیار بالاتر است و از لحاظ مصرف انرژی نیز بهینه تر است. در ایران نیز این دستگاه پرطرفدار بوده است و به اصطلاح امتحانش را پس داده است.

 دستگاه کنان اوالون‌ماینر ۱۱۶۶ پرو (Canaan AvalonMiner ۱۱۶۶ Pro)

 

6. دستگاه اسیک ماینر +Bitmain AntMiner L3

ماینر L3+ یکی از محبوب ترین ماینرها در جهان است که با استفاده از تراشه BM1485 ساخته شده است. این دستگاه، مدل پیشرفته تر و رشد یافته ای از ماینر L3 است و تقریبا قدرت هش 2 برابری نسبت به L3 دارد. بالا رفتن میزان قدرت پردازش، بالا رفتن میزان مصرف برق را نیز در پی دارد؛ اما این دستگاه به دلیل پایین بودن قیمت توانسته هزینه ناشی از افزایش مصرف برق را پوشش دهد. دستگاه ماینر L3 دارای هش ریت ۵۰۴ MH/s است و مصرف برق آن ۸۰۰ وات است.

اسیک ماینر L3+

 

7. دستگاه انت ماینر مدل S9 یا Bitmain Antminer S9

انت ماینر S9 نیز یکی از بهترین، پرکاربردترین و قدرتمندترین ماینر های موجود در بازار است که در سال 2017 به بازار عرضه شد. میزان مصرف برق این دستگاه 1372 وات است که دارای دو فن قوی است که سرعت فن جلویی 6000 و فن عقبی 4300 دور در دقیقه است. ابعاد این دستگاه 350*135*158 میلی متر است و دارای وزن مناسبی است که این وزن می تواند یکی از نقاط قوت این دستگاه باشد.

انت ماینر s9

نتیجه گیری

در مقاله فوق با 7 نمونه از بهترین ماینرها از نظر مخاطبین آشنا شدیم. با توجه به این مطلب، به طور کلی بهترین دستگاه ماینر، ماینری است که توان پردازشی بالا، بازده انرژی مناسب و بازگشت سرمایه سریع تری داشته باشد. 7 نمونه از بهترین دستگاه های ماینر موجود عبارتند از:

  • دستگاه ماینر انت ماینر S19 پرو یا  Bitmain Antminer S19 Pro
  • دستگاه انت ماینر مدل T19 یا  Bitmain Antminer T19
  • دستگاه  انت‌ماینر اس ۱۷ پلاس یا Bitmain Antminer S17+
  • دستگاه میکرو‌ بی‌ تی واتس‌ ماینر ام ۳۱ اس (MicroBT Whatsminer M31S)
  • دستگاه کنان آوالون‌ماینر ۱۱۶۶ پرو (Canaan AvalonMiner ۱۱۶۶ Pro)

مجموعه هشبان با داشتن نیروی متعهد و متخصص در زمینه تعمیر ماینر و قطعات آن، آماده خدمت رسانی در ان زمینه به سراسر کشور است. در صورت بروز هر گونه ایراد فنی در دستگاه های استخراج ارز دیجیتال خود می توانید با کارشناسان هشبان تماس حاصل فرمائید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار