مزایا و معایب دستگاه ماینر T17 و S17

مزایا و معایب ماینرهای S17 و T17

پس از گذشت سال ها از ظهور ارزهای دیجیتال و رشد صنعت ماینینگ، کمپانی های مختلفی اقدام به تولید دستگاه های استخراج رمز ارز در مدل های مختلف با ویژگی های متنوعی کردند. در این مقاله قصد داریم با ماینر S17  و دستگاه ماینر T17 که جزو سری 17 انت ماینر ها هستند، آشنا شویم و مزایا و معایب دستگاه ماینر T17 و S17 را بررسی کنیم.

انت ماینرهای سری 17

کمپانی بیت مین که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سخت افزارهای مربوط به ماینینگ در جهان است، در سال 2019 ماینرهای جدید سری 17 انت ماینر را به بازار عرضه کرد. انت ماینرهای سری 17 به طور انحصاری برای استخراج بیت کوین با الگوریتم پردازشی SHA-256 تولید شده است. ماینرهای سری 17 علیرغم افزایش رقابت از سوی دیگر سازندگان ماینر، سودآوری بالایی دارند.

سری 17 ماینرهای بیت مین شامل 3 مدل است:

 • Antminer S17
 • Antminer S17 Pro
 • Antminer T17

1 antminer t17 pros

بین نسخه استاندارد Antminer S17 و نسخه Pro تفاوت قابل توجهی از نظر مدیریت مصرف برق وجود دارد. در ماینر S17 معمولی، تنها دو حالت وجود دارد: 1- حالت کم مصرف 2- حالت معمولی. اما در S17 Pro یک حالت اضافی به نام Turbo نیز وجود دارد. این حالت به استخراج کنندگان این توانایی را میدهد که عملیات استخراج خود را به صورت پویا مدیریت کنند. حالت های مختلف ذکر شده به بهبود راندمان و در نهایت سوداوری بیشتر ماینر کمک می کند؛ چراکه هزینه برق یکی از معضلات همیشگی در فرایند استخراج رمز ارزها است و اگر بتوان این بخش را در حالت بهینه تری مدیریت کرد، در هزینه ها به میزان قابل توجهی صرفه جویی می شود. سری 17 انت ماینرها بر روی تراشه 7 نانومتری نسل دوم از مدل BM1397 قرار گرفته است.

به طور کلی می توان گفت استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال می توانند روی ماینرهای S17 و T17 برای بازگشت سرمایه و سود آوری بالایی حساب باز کنند. توجه کنید که انت ماینرهای سری 17 با مدل های جدیدتر مانند S19 با هش ریت 110 TH/s رقابت جدی دارند. همچنین یا ماینرهای سایر کمپانی ها نظیر Whatsminer M30 از شرکت MicroBT قابل رقابت هستند. لازم به ذکر است که کارایی Antminer S17 میتواند تا 40% اصلاح شده و افزایش پیدا کند و اگر این اصلاح روی آن انجام شود، از نظر کارایی و قیمت شبیه به انت ماینر T19 خواهد شد.

خواندن
معرفی ارز دیجیتال کاسپا (Kaspa)

انت ماینر S17

Antminer S17 دارای چندین دسته و نسخه است. این دستگاه ها بسته به نسخه و دسته شان هش ریتی بین 50 تا 56 تراهش دارند. همچنین دارای نرخ مصرف انرژی بین 39.5 تا 45 J/TH هستند.

افزایش دما می تواند مصرف برق این ماینرها افزایش دهد؛ اما به طور معمول مصرفی بین 2094 تا 2568 وات در ساعت دارند. به علاوه میزان برق مصرفی فن ماینر S17 بالا است که ممکن است بازده برق را مختل کند. شما به عنوان کسی که از این ماینر برای استخراج رمز ارز ها استفاده می کنید، بایستی شرایط خنک کنندگی مناسبی برای آن ایجاد کنید تا مانینگ سودآور تری داشته باشید. به فارم داران توصیه می شود از تهویه مناسب در فارم برای جلوگیری از افزایش دما در محیط اطراف ماینرها استفاده کنند.

S17 بنا به سرعت آن دارای دو نسخه است: نسخه S17 با نرخ هش 53 تراهش و S17 با 56 تراهش.

مزایای انت ماینر S17

ماینر S17 مزایای متعددی دارد که از جمله آنها می توان به:

 • استفاده از تراشه نسل دوم
 • دارای دو حالت استخراج کم و معمولی
 • قدرت پردازش قابل اعتماد
 • ذخیره انرژی

اشاره کرد.

انت ماینر S17 Pro

Antminer S17 Pro نیز دارای دو نسخه است که از نظر قدرت هش متمایز هستند. یک نسخه از S17 Pro دارای قدرت 50 TH/s و نسخه دیگر هش ریت 53 TH/s دارد. این نسخه ها قیمت های متفاوتی دارند و مسلما ماینری که هش ریت بالاتر دارد (یعنی ماینر 53 تراهشی) گران تر است.

برای هر یک از مدل‌های S17 Pro سه حالت وجود دارد: کم (low power)، متوسط (normal) و توربو (turbo).

نسخه 53 تراهشی در حالت کم 48 TH/s، در حالت نرمال 53TH/s و در حالت توربو 53 تا 62 TH/s تولید می‌کند. این حالت ها به ترتیب دارای راندمان انرژی 36 J/TH، 39.50 J/TH و 45 J/TH هستند. توان آنها بین 1296 تا 2790 وات است.

نسخه 50 تراهشی در حالت کم 36 تا 48 TH/s، در حالت نرمال 50 TH/s و در حالت توربو بین 50 تا 62 TH/s دارد. این حالت ها به ترتیب دارای راندمان انرژی 36 J/TH، 39.50 J/TH و 45 J/TH هستند. توان آنها مشابه نسخه 53 تراهشی است.

مزایای Antminer S17 Pro

مزایای Antminer S17 Pro

در ادامه برخی ویژگی های مثبت انت ماینر S17 پرو را مرور می کنیم:

 • استفاده از تراشه پردازشی نسل دوم
 • دارای سه حالت استخراج؛ کم، معمولی و توربو
 • قدرت پردازش بالا
 • افزایش صرفه جویی در انرژی

دستگاه ماینر T17

Antminer T17 نیز بر روی تراشه 7 نانومتری نسل دوم بیتمین کار می کند. حداکثر قدرت هش آن 42 TH/s و بازده انرژی 55 J/TH است. دستگاه ماینر T17 از طراحی خاصی برای به حداقل رساندن مقاومت باد و دفع گرما استفاده می کند.

خواندن
طریقه شستن هشبرد ها و سرویس دستگاه ماینر به چه صورت است؟

Bitmain همچنین فضای بین ورودی و خروجی هوا را تا 50 درصد کاهش داد که باعث بهبود بیشتر اتلاف گرما می شود. فناوری اتلاف حرارت در این دستگاه هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد و فعالیتهای طولانی مدت را تسهیل می کند.

طراحی Bitmain’s Antminer T17 کمی متفاوت از مدل های قبلی است؛ این طراحی ایمنی، پایداری و جلوگیری از گرد و غبار آن را بهبود می بخشد. همچنین دستگاه ماینر T17 از منبع تغذیه APW9 استفاده می کند که در هزینه های برق صرفه جویی می کند و عملکرد ایمن را تضمین می کند.

مزایای Antminer T17

از جمله مزایای کلیدی دستگاه ماینر T17 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از تراشه نسل دوم
 • قدرت هش 40 TH/s
 • Dual tube heat dissipationاتلاف حرارت لوله دوتایی
 • طراحی جدیدتر با ایمنی بیشتر
 • عملکرد پایدار و مصرف برق بهینه
 • در مقایسه با ماینرهای قبلی، انرژی بیشتری را ذخیره می کند.

معایب انت ماینر T17 و S17

با وجود اینکه دستگاه های سری 17 انت ماینر (S17 و T17) در مدتی کوتاه مورد اقبال ماینرها قرار گرفتند و از جایگاه خوبی برخوردار شدند، اما پس از مدتی از عرضه آنها به بازار اعتراضاتی از سوی کاربران این ماینرها شکل گرفت.

طبق گزارش های به دست آمده از استفاده کنندگان از دستگاه ماینر T17 و S17، این مدل از ماینرها دارای نرخ خرابی (Failure Rate) بالایی در مقایسه با سایر ماینر ها است.

T17 و S17 دارای نرخ خرابی (Failure Rate) بالایی در مقایسه با سایر ماینر ها هستند.

اعتراضات به جایی رسید که کمپانی بیت مین، سازنده این ماینرها، به مشکل دار بودن این ماینرها اعتراف کرد. همچنین اعلام کرد که تیم انت ماینر با مشتریانی که با مشکل در این مدل از مانیرها روبرو شده اند در حال مذاکره است.

سخن آخر

در این مقاله با سری 17 انت ماینرها از جمله ماینر S17، ماینر S17 Pro و دستگاه مانیر T17 آشنا شدیم. همچنین به بررسی مزایا و معایب ماینر دستگاه T17 و S17 پرداختیم. این ماینرها اگر چه ویژگی های مثبت چشمگیری دارند، اما با توجه به نرخ خرابی بالایی که بر اساس تجربه کاربران گزارش داده شده، انتخاب آنها به عنوان یک استخراج کننده سود ده با ابهاماتی روبرو است. اگر شما از ماینرهای سری 17 دارید که دچار خرابی شده است، می توانید با کارشناسان هشبان برای تعمیرات ماینر در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار