اولین نقشه اکوسیستم بلاک چین و رمزارز ایران

انتشار نقشه اکوسیستم بلاک چین و رمزارز ایران

تکنولوژی بلاک چین و ارزهای دیجیتال طی سال‌های اخیر تحولات بزرگی را در سطح جهان و همچنین ایران به وجود آورده‌اند. طبق گفته کارشناسان، بلاک چین به زودی تمام صنایع را تحت تاثیر قرار می‌دهد. استفاده از قابلیت‌های این تکنولوژی به تقویت سیستم امنیتی و حریم خصوصی کسب و کارها کمک می‌کند. ذخیره‌سازی غیرمتمرکز، افزایش کارآمدی، کاهش هزینه‌ها، شفافیت، ثبت سریع تراکنش‌ها نیز از سایر مزایای مدیریت دارایی با بلاک چین هستند.

اولین نقشه مربوط به کسب و کارهای فعال اکوسیستم بلاک‌چین و رمزارز ایران در فروردین ماه 1402 توسط انجمن بلاک چین ایران منتشر شد. با توجه به آمارها، بیش از 100 مجموعه در 13 بخش مختلف مربوط به حوزه ارز دیجیتال مشغول به فعالیت هستند. بخش‌های اصلی این اکوسیستم موارد زیر را شامل می‌شوند:

 • صرافی‌‌های ارز دیجیتال: صرافی‌ها یکی از بخش‌های اصلی و تاثیرگذار در اکوسیستم بلاک‌چین و رمزارز هستند؛ چرا که بستر لازم برای تبادلات مالی سرمایه‌گذاران را به وجود آورده‌اند. تعداد کسب و کارهای فعال در این حوزه به نسبت سایر بخش‌ها بیشتر است.
 • رسانه‌ها: رسانه‌ها با هدف آگاهی‌بخشی، اخبار، مقالات تخصصی و اطلاعات مورد نیاز را منتشر کرده و در اختیار شما قرار می‌دهند.
 • آموزش رمزارز: پروژه‌های آموزشی علاوه بر شرح زیرساخت کلی بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال، شما را با نحوه فعالیت در این حوزه نیز آشنا می‌کنند.
 • ماینینگ: صنعت استخراج یکی از راه‌های محبوب و پرطرفدار برای کسب درآمد از بازار ارزهای دیجیتال است. تعمیر ماینر، راه‌اندازی فارم استخراج و ایجاد زیرساخت لازم برای نگهداری و مانیتورینگ دستگاه‌ها از جمله خدمات اصلی کسب و کارهای فعال در حوزه ماینینگ هستند.
 • بازی‌های کریپتویی و بلاک‌چینی، متاورس و توکن غیرمثلی: ساختار هوشمندانه دارایی‌های دیجیتال راه‌های نوینی را برای کسب درآمد به جوامع جهانی معرفی کرد. شما می‌توانید با استفاده از پلتفرم‌های فعال در این بخش، راه‌های مختلف برا کسب درآمد را شناسایی کنید.
 • سرمایه‌گذاران: ایده‌های خلاقانه و آینده‌دار مربوط به حوزه بلاک‌چین و رمزارز توسط کسب و کارهای فعال در این بخش از اکوسیستم مورد حمایت قرار می‌گیرند.
 • مدیریت سرمایه: کسب و کارهای فعال در بخش مدیریت سرمایه، کاربران را با مدل‌های اقتصادی بازار ارز دیجیتال آشنا می‌کنند تا بتوانند با آگاهی، رمزارزهای آینده‌دار برای سرمایه‌گذاری را انتخاب کنند.
 • تحلیل بازار: پلتفرم‌های فعال در این بخش، بازار ارزهای دیجیتال را به صورت تخصصی تحلیل می‌کنند. در واقع کارشناسان فعال در این بخش دید کافی برای سرمایه‌گذاری هوشمندانه را در اختیار شما قرار می‌دهند.
 • نرم‌افزارها و ابزارها: توسعه بازار ارز دیجیتال، ایجاد نرم‌افزارها و ابزارهای تخصصی را با خود به همراه داشته است. کسب و کارهای فعال در این بخش به کمک ربات‌های هوشمند و سایر ابزارهای معاملاتی سعی دارند رابط کاربری بهتری را در اختیار فعالان بازار قرار دهند.
 • نگهداری و کیف پول: تعدادی از کسب و کارهای فعال حوزه بلاک چین و رمز ارز به دنبال طراحی و توسعه کیف پول‌ ارز دیجیتال داخلی برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال در بستری امن هستند.
 • پرداخت: پلتفرم‌های فعال در بخش پرداخت خدماتی مانند خرید از سایت‌های خارجی، نقد کردن درآمد دلاری و پرداخت‌های بین المللی بر بستر ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهند.
خواندن
عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین

 تحلیل‌گران معتقدند کسب و کارهای فعال در بخش‌های مختلف اکوسیستم بلاک‌چین و رمزارز ایران می‌توانند با تقویت روابط متقابل، تحولات مثبتی را در اکوسیستم و اقتصاد کشور رقم بزنند. در انتها مفتخریم اعلام کنیم مجموعه‌های ویراماینر، هشبان، ویرافارم و ویراپول از پروژه‌های فعال شرکت کرانه نیلگون تیس در نقشه اکوسیستم بلاک‌چین و رمزارز ایران هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار