روش آپدیت کردن ماینر|راهنمای جامع

Miner Upgrade 1

شرکت‌های سازنده‌ی دستگاه‌های ماینر در دوره‌های زمانی متفاوت سیستم عامل‌های مربوط به هر مدل دستگاه را بروز رسانی می‌کنند. اما دلیل این کار چیست؟ با پیشرفت صنعت ماینینگ و امکان بروز خطرات و حمله‌های گوناگون، شرکت‌های سازنده دستگاه ماینر سیستم عامل‌های مربوط به دستگاه‌ها را آپدیت می‌کنند تا ماینرها از لحاظ امنیتی و کار کردن بهینه، در بهترین حالت خود قرار بگیرند. روش آپدیت کردن ماینر برای کمپانی‌های مختلف تقریبا مشابه است.

روش آپدیت کردن ماینر

برای آپدیت کردن ماینر کافی است بلد باشیم تا وارد کنسول دستگاه شویم. روش آپدیت ماینر به صورت کلی به این شکل است که با ورود به کنسول دستگاه‌ها، می‌توانیم ماینرها را به صورت تکی و یا دسته جمعی انتخاب کرده و آپدیت را بر روی آن‌ها اعمال کنیم.

کمپانی‌های مختلف مانند بیت مین، واتس ماینر و اینوسیلیکون برای دسترسی به مشخصات دستگاه‌ها و مانیتور کردن عملکرد دستگاه‌ها کنسولی را طراحی کرده‌اند که با ورود به آن می‌توان عملکرد تمامی اجزای هر دستگاه ماینر را بررسی کرد. همچنین این داشبورد دسترسی بروزرسانی نرم افزاری دستگاه را فراهم می‌کند. در ادامه به عنوان مثال روش آپدیت کردن ماینر بیت مین را با هم بررسی می‌کنیم.

آپدیت کردن ماینر بیت مین (Bitmain)

کمپانی بیت مین برای دسترسی به داشبورد دستگاه‌های ساخته شده توسط این برند، نرم افزار BTCtool را طراحی و ارائه کرده است. با ورود به این نرم افزار شما می‌توانید تمامی دستگاه‌های موجود در فارم خود را وارد نرم افزار کرده و عملکرد ماینرها را به تفکیک یا به صورت دسته‌ای مانیتور کنید.

بیت کوین کش (BCH) چیست؟ راهنمای جامع 2022
خواندن

همچنین برای آپدیت کردن ماینر و سیستم عامل دستگاه‌های ماینر ساخت برند بیت مین، می‌توان از این نرم افزار استفاده کرد. کافی است تا نسخه‌ی بروز رسانی را از روی سایت بیت مین دانلود کرده و فایل را از حالت فشرده خارج کنید و در حافظه کامپیوتر نگاه داریم.

آپدیت کردن ماینر بیت مین

سپس به کنسول دستگاه وارد شده و وارد منوی System/Upgrade شوید. در این مرحله با انتخاب گزینه‌ی Browse، فایل بروز رسانی که در حافظه لپتاپ/کامپیوتر ذخیره کرده‌اید انتخاب کنید. توجه داشته باشید که ماینر را در حین بارگذاری نرم افزار نباید خاموش کنید.

در صورت موفقیت آمیز بودن ارتقا، پیغام “System Upgrade Success” بر روی صفحه نمایش داده می‌شود. منتظر بمانید تا پس از پایان آپدیت، ماینر فعالیت خود را آغاز کند.

بروز رسانی سیستم عامل ماینر

روندی که شرح دادیم تقریبا روش آپدیت کردن برندهای دیگر نیز هست. با این تفاوت که نرم افزار ورود به کنسول دستگاه برندهای مختلف، با یکدیگر فرق دارند. برای مثال شما می‌توانید دستگاه‌های واتس ماینر را در BTCtools اضافه کرده و مانیتور کنید. اما برای دسترسی بهتر به ماینرهای این برند بهتر است تا از نرم افزار مخصوص به این کمپانی استفاده کنید. نرم افزار مخصوص دستگاه‌های ماینر کمپانی واتس ماینر whatsminer tool و نرم افزار کمپانی اینوسیلیکون Ino Miner است.

سخن پایانی

در انتها بخاطر داشته باشید که ارتقا و آپدیت ماینر برای دستگاه شما واجب است؛ چرا که باعث بهبود عملکرد و بالا رفتن پروتکل‌های امنیتی دستگاه ماینر می‌شود. فرآیند ارتقا سیستم عامل دستگاه ماینر، عموما خودکار و به صورت دوره ای چک شده و انجام می‌شود. در صورتی که گزینه‌ی بروز رسانی خودکار غیر فعال باشد، بر روی کنسول دستگاه هشدار بروز رسانی داده خواهد شد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر همکاران ما در بخش تعمیرات هشبان، آماده‌ی خدمت رسانی به شما هستند.

آشنایی با انواع دستگاه ماینر
خواندن
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید