آیین‌نامه جدید استخراج رمزارز

آیین‌نامه جدید استخراج رمزارز

آیین‌نامه جدید استخراج رمزارز منتشر شد

آیین نامه جدید استخراج رمز ارز به قوانین و مصوبات جدیدی از جمله نحوه تامین برق مراکز استخراج، شرایط جدید استفاده از برق شبکه، تامین برق از طریق سرمایه‌گذاری و تعرفه برق اشاره کرد که می‌تواند خبرهای امیدوار کننده‌ای برای استخراج کنندگان ارز دیجیتال به همراه داشته باشد. در ادامه قسمت‌های مختلف این آیین نامه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نحوه تامین برق مراکز استخراج رمزدارایی

استخراج کنندگان ارز دیجیتال می‌توانند با خرید انرژی از شرکت‌های برق، اتصال به شبکه، احداث و بهره‌برداری از نیروگاه‌های حرارتی خارج از کشور، تامین سوخت از محل گاز فلر و همچنین از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر تازه تاسیس و گواهی صرفه‌جویی، برق مورد نظر را تامین کنند.

شرایط جدید استفاده از برق شبکه

در آیین‌نامه جدید استخراج رمز ارز هزینه انشعابات با قدرت 30 الی 250 کیلووات به عهده متقاضی و انشعاب با قدرت 1 مگاوات و بیشتر از طریق فیدر اختصاصی است. تغییر کاربری انشعابات موجود نیز مشروط به اصلاح یا ابطال مجوز و اخذ مجوز جدید می‌باشد. در صورتی که استخراج‌کنندگان در حال استفاده از انشعاب موجود هستند و نیاز به تفکیک این انشعاب دارند؛ جداسازی کامل مکان مختص استخراج رمزدارایی و تفکیک کامل شبکه برق داخلی، تنها با صدور و ارائه مجوز مجزا صورت می‌پذیرد.

خواندن
آلت کوین چیست؟ معرفی برترین آلت کوین های جایگزین بیت کوین

تامین برق با احداث نیروگاه حرارتی خارج از شبکه

هرگونه اتصال و استفاده از  نیروگاه‌های حرارتی جهت استخراج رمزدارایی به شبکه برق ممنوع است.

تامین برق از طریق سرمایه‌گذاری در طرح‌های بهینه‌سازی

در صورت تایید شدن زمان صرفه‌جویی محدودیت برق شبکه، مراکز استخراج می‌توانند این برق را در زمان‌های محدودیت فعالیت خود استفاده کنند.

تعرفه برق

در قسمتی از آیین‌نامه بهای هر کیلووات ساعت برق، 2530 تومان تعیین گردیده است؛ البته آبونمان، مالیات بر ارزش افزوده، عوارض و تجاوز به قدرت به این عدد اضافه می‌شوند. بازبینی و بروز شدن نرخ برق نیز هر سه ماه یک بار اتفاق می‌افتد. در صورت  استفاده از رمزدارایی تولید شده در صنعت واردات، 10% تخفیف (رفع تعهد ارزی) برای استخراج کنندگان در نظر گرفته می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار