توان استخراج ماینرهای جدید

توان-استخراج-ماینرهای-جدید-min (1)

توان استخراج و میزان کسب درآمد ماینرهای استخراج ارز دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر کدام از این عوامل که در قسمت‌های بعدی به آن‌ها خواهیم پرداخت، به نوبه خود وابسته به پارامترهای مختلفی هستند.

به عقیده بسیاری از کاربران در دنیای امروز ماینینگ ارز دیجیتال یک فعالیت سودآور است. با این حال، درآمد ماینرهای ارز دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد که هر کدام از آن‌ها در میزان درآمد کسب شده نقش اساسی دارند. در این مقاله قصد داریم مهم‌ترین عوال موثر بر توان استخراج  ماینرها و درآمد کسب شده توسط کاربران را با یکدیگر مرور کنیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

ماینینگ ارزدیجیتال و اهمیت توان استخراج

پیش از آنکه به عوامل موثر بر میزان درآمد کسب شده از طریق استخراج رمز ارز بپردازیم، بهتر است با فرایند کلی ارز دیجیتال بصورت مختصر آشنا شویم. استخراج ارزدیجیتال فرآیندی است که طی آن تراکنش‌های شبکه‌های بلاک چین به سرانجام می‌رسد. در طی این فرایند که ماینینگ نیز نامیده می‌شود، سکه‌های جدیدی (در قالب توکن) آزاد می‌شوند که بسته به نوع شبکه بلاک چین ارزش‌ آن‌ها متفاوت است. فرایند ماینینگ احتیاج به قدرت محاسباتی زیادی دارد. دستگاه‌های مخصوصی برای اینکار وجود دارد که به آن‌ها ماینرهای آی سیک می‌گویند. ماینرهای استخراج ارزدیجیتال کامپیوترهای تخصصی هستند که محاسبات مورد نیاز برای تایید و ثبت هر تراکنش جدید را در شبکه بلاک چین انجام می‌دهند. معروف‌ترین ارزدیجیتال فعلی در جهان بیت‌کوین نام دارد. استخراج بیت کوین بسیار شبیه به راه اندازی یک مرکز داده بزرگ است. افراد یا شرکت‌های ماینینگ سخت‌افزارهای آی سیک را خریداری می‌کنند و با پرداخت هزینه برق مصرفی (فعال نگه داشتن و خنک کردن ماینرها) به دنبال کسب درامد از طریق استخراج بیت‌کوین هستند. برای اینکه این کار سودآور باشد، میزان درآمد به دست آمده باید بیشتر از هزینه استخراج بیت کوین باشد. در قسمت‌های بعدی این مقاله به مهم‌ترین عوامل موثر بر توان استخراج ماینرها اشاره می‌کنیم.

خواندن
آشنایی با دستگاه ماینر ؛ شناخت قطعات ماینر و مکانیزم عملکرد

عوامل موثر بر توان استخراج ماینرهای جدید

ماینرهای ارز دیجیتال تحت تأثیر عوامل مختلف و پیچیده‌ای هستند که هر کدام تأثیر خود را بر سودآوری و پایداری عملیات مایننیگ اعمال می‌کنند. مهم‌ترین این عوامل عبارتند از:

قیمت متغیر (پویا) ارزهای دیجیتال

توان استخراج

نوسان قیمت ارزهای دیجیتال یکی از اصلی‌ترین عوامل موثر بر درآمد ماینرها است. قیمت ارزهای دیجیتال تابع تقاضای بازار، احساسات سرمایه گذاران، تحولات نظارتی و روندهای کلان اقتصادی است. افزایش قیمت رمزارزها توان استخراج و پتانسیل درآمد ماینرها را افزایش می‌دهد. در مقابل کاهش قیمت ارزهای می‌تواند استراتژی‌های استخراج را به زیان برساند.

میزان سختی شبکه و نرخ هش و تاثیر آن بر توان استخراج

توان استخراج

سختی شبکه (Network difficulty) معیاری است که نشان‌دهنده میزان پیچیدگی مسائل موجود در شبکه بلاکچین است که باید توسط ماینرها حل شود. هر چقدر مسائل و معادلات موجود در شبکه پیچیده‌تر باشد، فرایند استخراج سخت‌تر می‌شود. میزان سختی مستقیماً بر پاداش‌های استخراج تأثیر می‌گذارد. ماینرها برای مقابله با سختی شبکه به قدرت محاسباتی (هش ریت) بالاتری نیاز دارند. هر چقدر هش ریت یک ماینر بالاتر باشد می‌تواند با احتمال بیشتری بلاک‌ها را استخراج کند و  به درآمد بالاتری برسد. بررسی میزان سختی شبکه و تنظیم نرخ هش بر این اساس، اهمیت بالایی در افزایش توان استخراج میانرها دارد.

کارایی سخت افزار و هزینه‌های ماینینگ

کارایی و توان سخت افزاری ماینرها نقش مهمی در افزایش درآمد (ناشی از استخراج ارزدیجیتال) دارد. ماینرهای آی سیک با هش ریت بالا کاربران را قادر می‌سازند تا با مصرف بهینه انرژی به درآمدها بالا دست یابند. میزان سرمایه‌گذاری اولیه و هزینه‌های نگهداری  حتما باید در ارزیابی پتانسیل درآمد در نظر گرفته شوند.

بیشتر بخوانید: استخراج ارز دیجیتال چیست؟ هر آنچه باید درباره ماینینگ بدانید

هزینه برق مصرفی

یکی از اصلی‌ترین عوامل محدود کننده در استخراج رمز ارزها هزینه‌های مربوط به تامین برق مصرفی است. رمزارزهایی که درگیر مکانیزم های اجماع اثبات کار (PoW) هستند، بیشتر با این عامل درگیری دارند. کاربران باید هزینه برق مصرفی (برق مورد نیاز برای استخراج و خنک سازی ماینرها) را هنگام ارزیابی پتانسیل درآمد مدنظر قرار دهند. دسترسی به برق ارزان قیمت و استفاده از روش‌های ابتکاری برای خنک کردن ماینرها می‌تواند میزان سوددهی استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال را به میزان بالایی افزایش دهد. دسترسی به برق ارزان قیمت یک مزیت رقابتی بسیار ویژه و قابل توجه است.

خواندن
هش ریت (Hash Rate) یا نرخ هش چیست؟

شرکت در استخرهای ماینینگ برای بالا بردن توان استخراج

پیوستن به یک استخر ماینینگ به ماینرها این اجازه را می‌دهد تا با تلاش‌های دسته جمعی و توان محاسباتی بالاتری منابع را جمع کنند. مشارکت در استخرهای ماینینگ پتانسیل درآمد ماینرها را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. کاربرانی که در استخرهای ماینیگ مشارکت می‌کنند نسبت به افرادی که به تنهایی کار می‌کنند، شانس بیشتری برای دریافت پاداش دارند. با اینحال هنگام ارزیابی درآمد باید هزینه اشتراک و ایجاد استخرهای ماینینگ و مکانیسم‌های توزیع را مدنظر قرار دهید.

قوانین نظارتی

توان استخراج

قوانین نظارتی (کشور یا منطقه‌ای که کاربران در آن فعالیت می‌کنند) مرتبط با ارزهای دیجیتال تاثیر بسزایی بر میزان درآمد ماینرها و دوام عملیاتی آنها دارد. وجود مقررات بدون ابهام، سیاست‌های مالیاتی، وضعیت صدور مجوز و نگرش‌های قضایی ممکن است بر تصمیمات استخراج‌کنندگان تاثیر بگذارد.

پرسش‌های متداول

در این قسمت به تعدادی از سوالات رایج شما کاربران در زمینه توان استخراج ماینرهای جدید پاسخ خواهیم داد.

درآمد ماینرها چگونه محاسبه می‌شود؟

درآمد عملیات ماینینگ بر اساس چندین عامل محاسبه می‌شود. میزان پاداش استخراج موفقت آمیز هر بلوک در شبکه بلاکچین، هزینه‌های تراکنش، سختی شبکه، نرخ هش، هزینه‌های برق و دیگر هزینه‌های جانبی همگی در میزان درآمد حاصله تاثیر دارند.

تفاوت بین ماینینگ انفرادی و پیوستن به استخر ماینینگ چیست؟

در استخراج انفرادی کاربر به تنهایی معادلات رمزنگاری شده را حل می‌کند. درست است که مقدار پاداش در این روش بالاتر است ولی در عین حال این روش احتیاج به قدرت محاسباتی بالاتری دارد. در حالیکه پیوستن به یک استخر ماینینگ به ماینرها این امکان را می‌دهد تا منابع عملیاتی خود را با هم ترکیب کنند و بر اساس تلاش‌های جمعی خود به پاداش‌های جمعی دست یابند.

سخن پایانی

شناخت عوامل موثر بر توان استخراج ماینرها برای کسانی که به دنبال کسب درآمد از این مسیر هستند بسیار مهم است. همانطور که اشاره کردیم استخراج ارز دیجیتال به قدرت محاسباتی بالایی نیاز دارد. کاربران این حوزه با استفاده از سخت‌افزارهای تخصصی(ماینرهای ASIC) معادلات پیچیده ریاضی مطرح شده در شبکه‌های بلاکچین را حل کرده و در ازای آن پاداش‌های در قالب توکن دیجیتال دریافت می‌کنند. با این حال پتانسیل درآمد ماینرها تابع عوامل متعددی است که پیش از این به آن‌ها اشاره کردیم. کاربران می‌توانند با درک عوامل مؤثر بر تولید درآمد و اتخاذ رویکردهای استراتژیک به درآمدهای بالا دست یابند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
پست قبلی
پست جدیدتر

نظر بدهید

تماس با تعمیرکار